• 28 מאי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''צריך לחכות שמישהו ייהרג כדי להחזיר את ההרתעה?''

אורי אופן, מעצב גרפי וארט דיירקטור במשרד פרסום, הרגיש שלא היה יכול לשתוק עוד לנוכח מה שקורה בדרום: השדות השרופים, האזעקות ואובדן ההרתעה של ישראל אל מול טרור החמאס. התוצאה: סדרת כרזות שהציתה את הרשת

אחת הכרזות. מאות שיתופים ברשת (עיצוב: אורי אופן)

''אבא, אפשר לישון הלילה בחדר שלי?''
''היית מת''.

כך, בכרזה נקיה ומזעזעת, ביטא אורי אופן, מעצב גרפי וארט דייקרטור באביעוז קריספין, את חוסר האונים שחשים בימים אלה תושבי הדרום בכלל ותושבי עוטף עזה בפרט. ''גדלתי בעוטף. ההורים עדיין גרים בשדרות. אני אב לשתי בנות ותושב באר שבע כיום. ישנה תחושה, שכל עוד לא מת אף אחד, אפשר להמשיך לתת לחמאס לקבוע לנו את סדר היום, לטווח בתושבים, להרוס את כל שגרת יומם, עמלם ופועלם רב השנים. באמת צריך לחכות שמישהו ייהרג לפני שמחזירים את ההרתעה הישראלית וקונים שקט לעוד כמה שנים?'', שואל אורי. 

אורי אופן. מאות שיתופים ושיח סביב המסר החד (צילום: יח''צ)​​​​​​​

''אתה קם מדי בוקר ומסביבך הכל שרוף. כל השדות החקלאיים, פרי עמלך, הועלו באש בבלוני תבערה. זאת הרגשה נוראית. הכעיס אותי הדיבור של 'מזל שאם הילדים מבאר שבע הייתה מספיק עירנית ולקחה אותם לממ''ד בזמן, אחרת כבר היינו במלחמה'. מה, צריך שמישהו ימות כדי שישראל תחזיר לעצמה את ההרתעה? בעולם מתוקן דבר כזה לא היה קורה. אף מדינה לא הייתה מרשה שישרפו את השדות שלה וירו עליה טילים מבלי להגיב תגובה הרתעתית''.

​​​​​​​שתי כרזות בעיצוב אורי אופן  - OPENDESIGN


הכרזות שעיצב אורי נולדו מתוך התחושה הזו. מהרגע שעלו לאוויר, הן זכו במאות תגובות ושיתופים, לא רק מתושבי האיזור, אלא מחברים ותושבים מכל רחבי הארץ והתגובות, ללא יוצא מהכלל, היו של תמיכה, מלווה בזעזוע מהמצב בדרום. 

בינתיים, לא רק שהטרור מהרצועה לא פסק, אלא שהוא נמשך. רק בשבוע שעבר נורה טיל, בעל יכולות משופרות, שזרע הרס רב בשכונה בו נפל. צה''ל נערך לאורך הגדר בכוחות גדולים, אך בשישי שבו להיערך הפגנות אלימות, במהלכן נזרקו על חיילי צה''ל עשרות מטעני נפץ. בלוני תבערה ובלונים הנושאים עימם מטעני חבלה הועפו מהצרועה לתוך שטח ישראל, בהם בלון אחד שהגיע לבאר שבע. השדות המשיכו לבעור בשל בלוני תבערה וממשלת ישראל החליטה, לאור כל אלה, לפתוח את מעברי הגבול, כאשר במהלך השבוע היא צפויה לחדש את הספקת הדלק. 

בששת חודשי טרור הבלונים עלו באש כמחצית מהיערות בעוטף עזה, בשטח עשרות אלפי דונמים. נפגעו אלפי דונמים של שטחים חקלאיים. בתגובה, צה''ל הפציץ מתקנים השייכים לחמאס. 

תגובות

End of content

No more pages to load