• 22 ינואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תל באר שבע זכתה למעמד אתר תיירות בינלאומי

בזכות יוזמה של חבר מועצת העיר ולרי מיגירוב ואחרי מאמצי שכנוע רבים, ביקרו בב''ש חברי וועדה בינלאומית לקידום אתרי תיירות ומורשת, התרשמו והעניקו לאתר את התואר המכובד, שיסייע להביא תיירים לאיזור

תל באר שבע (צילום: ד''ר אבישי טייכר, מתוך אתר פיקיוויקי)

הפארק הלאומי תל באר שבע נכנס השבוע לרשימה היוקרתית של יעדי התיירות העולמיים, בה רשומים 2178 יעדים מומלצים בעולם, מהם 21 בישראל.

הפארק, היושב במיקומה של באר שבע המקראית, נכלל ברשימה ביוזמת חבר מועצת העיר ולרי מיגירוב, אשר בתהליך בתחילת השנה, אך נתקל במחסומים רבים. הוא שכנע, בסופו של דבר. את חברי הועדה להגיע לביקור בארץ. אלה התרשמו מאוד והעניקו לעיר באר שבע והאתר תיירותי תל באר שבע את המעמד החשוב.  ההכרה בתל באר שבע תסייע להעלות באופן משמעותי את כמות התיירים בבירת הנגב, שהופכת בשנים האחרונות למוקד תיירותי חשוב בארץ. בתחילת נובמבר תוענק התעודה על ידי מארגני הכנס באנטליה שבתורכיה.

ולרי מיגירוב (צילום: יח''צ)​​​​​​​

מיגירוב: "ראשית, אני מודה לחברי הועדה על עבודתם ותוצאתה המבורכת. כחבר מועצת העיר ויו"ר ועדה בינלאומית בלשכת המסחר והתעשיה בנגב, אני רואה חשיבות רבה בקידום ענף התיירות בבאר שבע. לבירת נגב יש פוטנציאל גבוה מאוד הן בתיירות פנים והן בתיירות חוץ שלא ממומש במלואו''. 

התעודה היוקרתית (צילום: יח''צ)

''ההכנסות מתיירות מהוות הכנסה משמעותית לתקציב העירייה ולפיתוח הכלכלי בעיר ויצירת מקומות עבודה חדשים ואיכותיים. הרחבת הפעילות הכלכלית תסייע גם לעסקים הקטנים והבינוניים במעגל הראשון ובאלה שמסביבו להתפתח ולגדול, נוסף על התפתחות העיר העתיקה וכוח קנייה חדש שיגיע למרכזים המסחריים. יתרה מכך, ההכרה הבינלאומית מסייעת לנו לגייס תקציבי פיתוח נוספים ממשרד התיירות וממשרדי הממשלה לשם שיפור תשתיות העיר והנוף על מנת שנהיה בשורה הראשונה עם אתרי תיירות פנים''.

''חשוב להמשיך לפעול בנחישות ובשיתוף פעולה כדי להפוך את באר שבע לעיר תיירות מובילה ומשמעותית במזרח התיכון''.

תגובות

End of content

No more pages to load