• 01 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

26 גברים החשודים בפדופיליה נעצרו הלילה במבצע של ימ''ר נגב

החשודים, בני 21 עד 44, נעצרו במהלך מבצע רחב היקף של חוקרי ימ''ר נגב, במסגרתו הופעלו אמצעים טכנולוגיים וסוכני שטח. הבוקר, שלישי, הם הובאו להארכת מעצר בבית המשפט בב''ש

''שלחתי לך תמונה של ה*** שלי''. החשוד בשיחת וידאו (צילום מסך)

בלשי משטרת ישראל עצרו במהלך הלילה 26 גברים החשודים בפדופיליה באמצעות רשת האינטרנט, זאת במסגרת פרשייה מורכבת וסבוכה אשר נוהלה בחודשים האחרונים על ידי משטרת ישראל.

במשטרה ציינו: "אנו רואים בחומרה רבה כל פגיעה שהיא בקטינים וחסרי ישע ובכלל זה גם פשיעה במרחב הוירטואלי. משטרת ישראל משקיעה משאבים רבים ואת מיטב האמצעים הטכנולוגים ולמרות הקושי הטמון באיתור והבאה לדין של העבריינים המסתתרים במרחב הוירטואלי תוך שהם מנצלים שימוש באפליקציות במרשתת, פועלת בנחישות ויצירתיות והכל במטרה להביא למעצרם של הפדופילים העבריינים האורבים לילדינו ברשתות ומסכנים את שלומם הפיזי והנפשי".

בשבעת החודשים האחרונים, בדרך יצירתית תוך הפעלת מיטב האמצעים הטכנולוגים, אספו שוטרי יחידה מרכזית במשטרת ישראל ראיות כנגד 28 חשודים בגין עבירות פדופיליה ברשת הכוללות מעשים מגונים בפני קטין והטרדות מיניות.  החשודים שנעצרו בחשד לעבירות פדופיליה, מתגוררים במקומות שונים בכל רחבי הארץ, מקריית שמונה ועד אילת, ובטווח גילאים רחב (21-44).

במהלך הלילה, בתום חצי שנה של חקירה סמויה ולאחר שנאספו ראיות לכאורה כנגד 26 חשודים, הוחלט לעבור לשלב הגלוי ולרגע ה'פרוץ' של המעצרים. עשרות שוטרים פשטו על בתיהם של 28 עבריינים החשודים בעבירות פדופיליה, עצרו אותם והחרימו את מחשביהם האישיים, מכשירי הסלולארי וראיות נוספות ובמהלך היום יובאו לבית משפט השלום בבאר שבע להארכת מעצרם.

שיחות החשודים עם הסוכנת, תדרוך של מפקד המרחב (צילום: דוברות המשטרה)

מפקד המחוז הדרומי במשטרה, ניצב מוטי כהן, ציין הלילה במהלך תדרוך הכוחות:''יכולותיה של משטרת ישראל, והמחוז הדרומי בפרט, להתמודד בחוכמה ובאחריות אל מול חשודים בפדופיליה שמשתמשים ברשתות האינטרנט במטרה לפגוע מתוך תפיסה מעוותת שבעולם הרשתי הכל מותר והכל פתוח, הביאה הלילה בתום פעילות מקצועית של ימ"ר נגב למעצרם של עשרות חשודים. עלינו כמשטרה מוטלת האחריות להיות נוכחים שם, ברשת, עם הכלים המתאימים. ליחידה המרכזית, שמתמודדת מול מכלול של מבצעים מורכבים, היסטוריה מפוארת ועל כך הערכתי הרבה. במחוז הדרומי, ומתוך הכרה מול האתגרים שבפנינו, עלינו להיות לפחות צעד אחד קדימה בעולם הטכנולוגי והמודיעיני. הן רק לפני שבועות ספורים חנכנו את מערך ה"רצף המודיעני" שנותן את המעטפת ליחידות שברמת המרחב והתחנה''.

''כולם עושים את זה, גם בגיל 11''. החשוד בשיחה עם סוכנת סמויה (צילום מסך)​​​​​​​

בפרשייה זו הוטל צו איסור פרסום על כל פרט מזהה הנוגע לזהות הקורבנות ולזהות אנשי המשטרה הנוגעים בחקירה.

במשטרת ישראל מבקשים להעביר מסר להורים: ישנה חשיבות רבה מאוד לגלות מעורבות וערנות בהתנהלות הילדים ובני הנוער במרחב הוירטואלי ולהדריך אותם לגבי הסכנות הטמונות ברשת. בין היתר יש לשים דגש על נושא שיתוף התמונות עם אחרים, לא לענות לזרים כאשר ההמלצה היא להנחות את הילדים ולחנכם לא לשלוח תמונות לאף אדם שהם אינם מכירים באינטרנט. 

במשטרה אומרים כי הפצה של תמונות וסרטונים בעלי אופי מיני ברשת (תועבה) הן עבירה פלילית.

''משטרת ישראל פועלת כל העת להגן על האזרח הנורמטיבי ולאפשר לו קיום שגרת חיים תקינה ובטוחה. פעילות המשטרה שמה דגש גם על האוכלוסיית הצעירים, החשופים  לעבירות במרשתת, כגון עבירות פדופיליה'', אומרים במשטרה. 

תגובות

End of content

No more pages to load