• 28 מאי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

10 רקטות נורו לעבר ישראל, נפגעי חרדה בשדרות

סמוך לשעה 22:03 נשמעה אזעקה בעוטף עזה. על פי דיווחים בתקשורת הפלסטינית, נשמעו קולות פיצוץ ככל הנראה מיירוטי כיפת ברזל

תיעוד היירוט של מערכת כיפת ברזל (צילום: ספיר לוי, מועבר בוואצאפ)

אזעקת צבע אדום באיזור עוטף עזה, מעט אחרי השעה 22:00.  על פי דיווחים, מטח רקטות נורה לעבר ישראל וייורט על ידי מערכת כיפת ברזל. תושבים בעוטף וכן דיווחים פלסטינים מדברים על קולות נפץ. סמוך לשעה 22:22 נורה מטח רקטות נוסף והופעלה אזעקה ביישובי העוטף ובאיזור מכללת ספיר.

הירי הערב על שדרות והעוטף (צילומים: מאור ברדע, ספיר לוי, גיא לוי, טוויטר, וואצאפ)


ירי על עוטף עזה (צילום: מועבר בוואצאפ)

על פי דיווחים לא מאומתים נורו 8 רקטות לעבר העיר שדרות ובוצעו 6 יירוטים על ידי מערכת כיפת ברזל. שלושה תושבים לקו בחרדה. מיד עם הישמע האזעקה, תושבים בעוטף ובעיר שדרות נכנסו למרחבים המוגנים, אך שמעו את הנפילות וחלקם לקו בחרדה. בשדרות לבדה, 7 תושבים לקו בחרדה. אין דיווחים על נפילות בתוך העיר שדרות, אך כוחות סורקים את האיזור על מנת לאתר רסיסים או שרידי רקטות. בשדרות ובעוטף מדברים היום על תחושה קשה של תסכול וחוסר אונים, בשל חוסר יכולתה של הממשלה להגיע או להסדרה מול חמאס או לנקוט בפתרון צבאי. 

מדובר במצב המתמשך מזה שבעה חודשים, ואין פתרון באופק. דובר צה''ל הודיע כי בוצעו מספר שיגורים לעבר ישראל, חלקם יורטו.


שר הביטחון לשעבר ח״כ עמיר פרץ:


״צריך לגור בשדרות כדי להבין את הפער בין  ההצהרות של ראש הממשלה לבין המציאות בשטח.


שר הביטחון לשעבר ותושב שדרות, עמיר פרץ, אמר הערב: ''תושבי העוטף מתורגלים, נותנים גיבוי לצה״ל וסומכים על ההוראות להפעלת הכח. אך הידיעה כי לממשלה אין מדיניות וכל המאמץ הוא להגיע לשקט זמני, גורמת לתחושות קשות. לכן, הגיע הזמן לחשוב על מהלך מדיני רחב ואמיץ ולהפסיק לגלגל את האחריות על כוחות הביטחון. כל מאמץ צבאי זקוק למאמץ מדיני בצידו, אך במקומו אנו מקבלים בריחה מאחריות וקטטות של חברי הקבינט. ככה לא יוצרים פיתרון״.​​​​​​​
​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load