• 01 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סבב לחימה נוסף בדרום. ''האחריות על אירן וסוריה'', אומרים בצה''ל

עשרות רקטות נורו במהלך הלילה לעבר יישובים בעוטף עזה ומערב הנגב ולפני דקות, מטח כבד לעבר שדרות וקיבוצי האזור. צה''ל מבצע עשרות תקיפות, הירי מעזה נמשך

בניין בן 4 קומות שהופצץ הלילה בעזה (צילום: GAZA NOW בטוויטר)

43 רקטות נורו על יישובי עוטף עזה ומערב הנגב מאז שהחל סבב הלחימה הנוכחי, אתמול בלילה. בתגובה, צה''ל תקף עשרות מטרות טרור בעזה. למרות מאמצי תיווך מצריים, נמשך הירי, אשר לדברי צה''ל, מוכוון על ידי האירנים והסורים. פיקוד העורף העביר הנחיה, תמוהה למדי, על כך שאפשר לשהות בחוץ ולערוך אירועים פתוחים עד 100 איש. למעשה, התושבים שוהים בקרבת המרחבים המוגנים.

נפילה בתוך מחסן באחד הבתים (צילום: רשת חברתית)​​​​​​​

תקיפות צה''ל בעזה (צילומי וידאו: דובר צה''ל, איברהים נאביל / עזה)


למרות הירי הבלתי פוסק, בישראל אין כוונה לצאת למלחמה, בגלל המחיר הכבד שהיא תגבה לדברי כלל גורמי הביטחון. במקום זאת, במערכת הביטחון מנסים להכיל את גם את הירי הזה, המגיע שבוע אחרי ירי על באר שבע, שבעה חודשים של טרור הצתות וסבבים רבים של ירי רקטות. המסר המועבר על ידי הממשלה לתושבים הוא כי יציאה למערכה קרקעית בעזה תגבה מחיר כבד מאוד מישראל וכי נעשים צעדים לקראת הסדרה.מצד שני, אי אפשר להמשיך במצב הנוכחי, בו חמאס והג'יהאד האיסלמי הם אלה הקובעים את גובה הלהבות ולחזור על אותם מסרים של עורף חזק ואיתן.

מטח הרקטות לעבר שדרות הבוקר, יוצא מעזה (צילום: GAZA NOW בטוויטר)​​​​​​​

''הירי של הג’יהאד האיסלאמי הלילה מעזה הוכוון ע”י כח קודס מדמשק. אנחנו רואים באיראנים ובמשטר הסורי אחראים לירי יחד עם חמאס. 34 רקטות שוגרו במשך הלילה. כיפת ברזל יירטה 13 מהן. אנחנו עדיין בעיצומו של הארוע'', אומרים הבוקר בדובר צה''ל.
''מטוסי קרב של צה"ל תקפו בניין בן 4 קומות, המשמש כמטה החדש של מנגנון הביטחון הכללי של חמאס, בשכונת דרג' בעיר עזה.
המבנה נמצא בבעלותו של חמאס''.

מפת התקיפות של צה''ל במהלך הלילה (דובר צה''ל)

''כחלק מהתקיפה הזהיר צה"ל וקרא מספר פעמים ליושבי המבנה לפנותו, טרם תקיפתו. התקיפה בוצעה בהמשך לתקיפות הנרחבות שביצע צה"ל ובתגובה לירי לעבר יישובי עוטף עזה הלילה. תקיפה זו הינה ביטוי ליכולת המודיעינית והמבצעית של צה"ל, שתעמיק ותתעצם ככל שיידרש''.

צה"ל נחוש לבצע את משימת ההגנה על אזרחי ישראל, ערוך ומוכן לתרחישים מורכבים, על פי מדרגות הולכות ועולות וככל שיידרש. ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לכל הנעשה ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור המופעלות נגד אזרחי ישראל''.


תגובות

End of content

No more pages to load