• 04 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''ניסיון חטיפה של חייל צה''ל במהומות בגדר''

ניסיון הסתרה? לפני שבועיים התקרבה חוליית מחבלים, שהצליחה לחדור את הגדר בעזה בחסות המהומות, פחות ממטר מצלף צה''ל. המקרה לא פורסם, נחשף ע''י ניר דבורי בחברת החדשות

המהומות ליד הגדר (צילום: PALESTINE VIDEO / טוויטר)

ניסיון לחטוף חייל צה''ל על גבול הרצועה הוסתר מהציבור. המקרה אירע לפני שבועיים, ביום שישי, על גדר המערכת בגבול עם עזה. הסיפור נחשף על ידי ניר דבורי בחברת החדשות. 

מדי יום מתרחשים על גבול הרצועה תקריות ירי, ניסיונות חדירה, מטעני נפץ נזרקים על חיילי צה''ל ולמרות הרגיעה, כביכול, עליה מדווחת ישראל ובחסותה מועברות סחורות ודלק באמצעות המעברים, המצב בעוטף רחוק מאוד מרגיעה. רק במהלך הלילה שוגרו עשרות רקטות לעבר העוטף ומערב הנגב וסמוך לשעה 12:00, הודיעה הגיאהד האיסלמי שהוא מסכים להפסיק את האש, אחרי שהושגה רגיעה בתיווך מצרי. ברור לכולם, שמדובר ברגיעה זמנית עד הסבב הבא, על מועדו יחליט חמאס.

צילומים: ערוץ שיהאב, באהה שמאללה
​​​​​​​

חטיפת חייל בחסות המהומות על גדר הרצועה, זהו אחד התרחישים ממנו חוששים בצה''ל. על פי הדיווח בחברת החדשות, עשרות מחבלים חמושים בסכינים, גרזנים ומוטות פרצו ביום שישי לפני כשבועיים את גדר המערכת בדרום רצועת עזה. תקריות כאלה קורות, מדווחות בהרחבה בתקשורת הפלסטינית, אך לא מתפרסמות בישראל, ככל הנראה מאותה סיבה ששריפות רבות ותקריות עם בלוני חבלה לא מדווחים.

בתקרית, מחבלים הבהירו צמיגים ופוצצו מטען, אשר דרם לדליקה בגדר המערכת וכך הצליחו לחדור לשטח ישראל. מהדיווח עולה, כי הפלסטינים התקרבו מטרים ספורים מכוח צלפים של צה''ל, טפסו על העמדה ונורו על ידי לוחמים שהיו בקרבת מקום. הפלסטינים הספיקו לקחת את גופות חבריהם ולהמלט חזרה לשטח הרצועה. 

תצפיתנית של צה''ל הצליחה לזהות מחבל נוסף, שהגיע פחות ממטרמתחת לעמדת הצלפים. המחבל שלף סכין, ניסה לגנוב לחייל את הנשק, החייל מיהר להגיב בירי, ניטרל את המחבל שגופתו נשארה בידי ישראל.

אלמלא פעילותו המהירה של החייל, ייתכן שישראל הייתה עומדת כיום בפני פרשת גלעד שליט 2 ומוצאת עצמה נאלצת לשחרר אלפי מחבלים, תמורת החייל והאזרחים הישראליים שבידי חמאס. 

דובר צה"ל התייחס בידיעה לאירוע ואמר: "האירוע המדובר תוחקר לעומק על ידי כלל הגורמים הרלוונטיים. הקצין התנהל בצורה מבצעית, חתר למגע כמצופה מלוחם וקצין בצה"ל. בתחקור נקבע כי לא היה נסיון חטיפה או פיגוע מסוג אחר. ערנות צוות התצפית ופעולת הקצין הביאו לסיום האירוע באופן מוצלח".

תגובות

End of content

No more pages to load