• 01 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תוך 3 שנים - היישובים הבדואים יחוברו לתשתיות תקשורת מודרניות

2018 עוד מעט מסתיימת והיישובים הבדואים בנגב עדיין לא מחוברים לתשתיות תקשורת מודרניות. סיור נערך במקום ויש הבטחה שעד 2022 הפער התמוה הזה יתוקן

הסיור ביישובי הבדואים (צילום: הרשות להתיישבות הבדואים)

בשורה ליישובים הבדואים בנגב: עד שנת 2022 הם יחוברו לתשתיות תקשורת מודרניות של אינטרנט וסלולר - כך עולה מסיור שנערך באיזור בהשתתפות מנכ"ל רשות להתיישבות הבדואים בנגב, יאיר מעיין ומנכ"ל משרד התקשורת, נתי כהן והנהלת המשרד  בישובי  הבדואים בנגב.

ביישובים המוכרים והבלתי מוכרים בנגב, בהם חיים כמעט 300,000 איש, קיים פערים גדולים בנושא התקשורת - תשתיות טלפוניה, סלולר, אינטרנט ועוד. מדובר בפער גדול אל מול שאר היישובים באיזור. הסיור נערך על מנת להכשיר את תשתיות התקשורת באזור, ולצמצם את הפער הקיים היום בישובי הבדואים שלא זוכים לתשתיות תקשורת כמקובל.  בין ביתר, הוצגה דרישה לחבר את יישובי הבדואים לבזק. מדובר בפער תמוה, בלתי מובן והוא אחד מיני רבים ביישובים אלה. 

בישובים קיים פער משמעותי ומחסור בפריסת אינטרנט מהיר ורשתות סלולר.  הסיור התקיים בהדרכת מנכ''ל הרשות להתיישבות הבדואים בנגב, כדי לעמוד על הפערים.  בין היתר סוכם לקדם פגישות עם חברות התקשורת והסלולריים לחייב אותם בפריסת התשתיות לטלפון, סלולר ואינטרנט מהיר. משרד התקשורת כבר פנה לבזק ולחברות הסלולר על-מנת שתסייענה בקידום פתרון בעיות הפריסה והקליטה באזור. 

כרגע המטרה של הרשות להתיישבות הבדואים ושל משרד התקשורת היא לחבר את היישובים לרשת בזק בראש ובראשונה, כאשר בעדיפות ראשונה ומיידית, יחוברו כל בתי הספר, לאינטרנט מהיר  כך שהתלמידים יוכלו לקבל שירותי אינטרנט מהיר, ודרך זה הם ייצרו דרישה לחיבור לאינטרנט מהיר בבתים. 

יאיר מעיין: "עד כה בתכניות שפיתחו במגזר הבדואי לא היה מענה מלא לסוגיות התקשורת בדגש על תשתיות האינטרנט המהיר. אנחנו צופים שבתוך 3 שנים מרבית הישובים הבדואים יחוברו לשירותי תקשורת נאותים ומתקדמים".

תגובות

End of content

No more pages to load