• 22 ינואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מחדל יום בחירות: יומיים אחרי, אין נתוני אמת. דרמה במיתר

המועמדים רוצים לדעת את תוצאות האמת, אבל אלה לא יתפרסמו עד לשבוע הבא. בנגב - זה יכול לשנות מנדט לכאן או לכאן. דרמות בבאר שבע ובמיתר, בה המצב הוכרע על חוד שתי קולות

עדיין אין תוצאות רשמיות (צילום: דני בלר)

יום הבחירות התחיל נפלא, עם אתר יעודי שהיה אמור לספק נתוני הצבעה בזמן אמת, לתקשורת ולכל עם ישראל. כמה שעות אחרי שעלה לאוויר, האתר נפל ויומיים כמעט אחרי סגירת הקלפיות, איש לא באמת יודע כמה קולות קיבלה כל רשימה. את האתר הנוצץ, שירד מהאוויר, מחליפים קבצי אקסל, שהם לא מעודכנים ולא סופיים. 

הערב, בשעה 22:44, פרסמה עיריית באר שבע את התוצאות הסופיות הכוללות את קולות החיילים:

תוצאות הבחירות בעיר באר שבע (כולל את הצבעות החיילים ואת ההצבעות בקלפיות הנגישות) :

לראשות העיר:

רוביק דנילוביץ' - 92.14% (72,016 קולות)
משה ינאי - 5.97% (4670 קולות)
אפרים פיינבלום - 1.89% ( 1475 קולות)

למועצת העיר (רשימות):

דרך חדשה - 16 מנדטים
טב - 2 מנדטים
מחל - 2 מנדטים
ג - 2 מנדטים
ש"ס - 2 מנדטים
פה - 1 מנדט
ל - 1 מנדט
אר - 1 מנדט

המצב הזה הוא בלתי נתפס בשנת 2018 - כמעט 2019. במשרד הפנים הסבירו כי את האתר היעודי הקימה חברה חיצונית וכי בעוד כמה ימים יהיו תוצאות אמת לכלל היישובים. אין נכון לרגע זה, חמישי, 1 בנובמבר, שעה 21:00, תוצאות אמת, אלא קובץ אקסל עם שגיאות. 

הבוקר כבר הפיצו בבאר שבע, למשל, כי דרך חדשה התחזקה במנדט ואחת הסיעות איבדה מנדט. לפי שמועה אחרת, סיעת יחיד אחרת לא נכנסה בסופו של דבר למועצה. בסביבתו של ראש עיריית באר שבע הכחישו את העניין. במיתר ובלהבים אמור להיערך סיבוב שני. על מנת להיערך נכון, המועמדים השונים צריכים לדעת את כוחם האמיתי, לרבות לפי קלפיות, כדי להיערך בהתאם. גם להם אין תוצאות אמת. 

מה הנתון האמיתי שיש כרגע? על פי משרד הפנים, הסמכות הקובעת - המידע הזמין הינו תוצאות ביניים לבחירות המוניציפליות 2018 - נכון ליום 1 נובמבר 2018 שעה 14:00.(ללא ספירת כלל המעטפות הכפולות- הצבעת חיילים , בעלי מוגבלויות ואסירים). 

בבאר שבע המצב, בתום ספירת הקולות, נותר כמו שהוא (מקור: אתר הבחירות של עיריית ב''ש)מדובר במאות קולות ביישוב בינוני ובלמעלה מאלף קולות ביישוב גדול, העלולים לשנות את התמונה כולה, להוסיף מנדט או לגרוע מנדט. בעוד, שלמשל ברור שרוביק דנילוביץ' הוא ראש העיר הבא של באר שבע, או בני ביטון בדימונה, פיני בדש בעומר, יחיאל זוהר בנתיבות, טל אוחנה בירוחם, עו''ד ניסן בן חמו בערד - הרי שהמועצות הן הסיפור. 

הסיבוב השני ייערך ב-13 בנובמבר. לשם כך, על מנת לדעת בדיוק איך להיערך, המתמודדים זקוקים לנתוני אמת. שמועות, צילומי מסך, משאלות לב של פעילים או הדלפות, לא קובעות. רק נתוני משרד הפנים. 

הדרמה של מיתר: רק שני קולות הפרידו בין חדווה שקד לסיבוב השני

על מנת להמחיש את נחיצות הנתונים האמיתיים, שיאפשרו למתמודדים להיערך הינה הנתון של מיתר: שמעון פרץ קיבל 1759 קולות, שלא הספיקו לו לזכות ברשות המועצה. מולו - חדווה שקד זכתה ב-940 קולות ושמעון מזוז - 941 קולות. אבל חוסר הוודאות נמשך עוד כמה שעות, עד שנפתחו קולות החיילים ואז התברר לה ששני קולות הפרידו בינה לבין התמודדות בסיבוב השני. 

היום אמרה שקד: ''שני קולות בודדים הפרידו ביני לבין עלייה לסיבוב השני. לא קל להשלים עם זה שהיינו כל-כך קרובים.
יחד עם זאת, זו התוצאה ואותה אני וחבריי מכבדים. אני מודה לכולכם על התמיכה, המאמץ, החיזוק והעידוד לאורך כל ההתמודדות וגם כעת. זכינו בשני מנדטים למועצה, וזה אומר שדוד קודיש ואנוכי נהיה חברי מועצה מטעם סיעת "באנו לעבוד" במועצה הבאה.
בימים הקרובים נשקול ונקבל החלטה לגבי המשך צעדינו, כשטובת הישוב היא הדבר היחיד שיעמוד לנגד עינינו לקראת הסיבוב השני והמכריע בין המתמודדים בעוד שבועיים. תודה לאבנר בן-גרא על 10 שנות כהונה ותרומה לישוב כראש מועצת מיתר.
נאחל לכולנו בהצלחה בעשייה למען הישוב ובכלל''.

למרות האכזבה, על חודם של שני קולות, חדווה שקד אומרת תודה - ותמשיך לתרום​​​​​​​

גם בבאר שבע הייתה דרמה: הליכוד, שהגדיל את כוחו במועצה הנבחרת וזכה בשני מנדטים, ראה עצמו יורד אולי למנדט בודד. קולות החיילים שינו את התמונה. סיעתו של דנילוביץ' הייתה אמורה לקבל מנדט נוסף. בתום הספירה התברר כי התוצאות נותרו כשהיו וסיעת קהילה אף תרמה במסגרת הסכם העודפים כמה מאות קולות לסיעתו של דנילוביץ'. 

אבל, יש לציין, ההודעה הרשמית הקובעת היא זו של משרד הפנים. 


תגובות

End of content

No more pages to load