• 28 מאי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ח''כ השכל : ''היינו צריכים להחריף את הטון לפני חודשים''

ח''כ שרן השכל, שהתארחה בשבתרבות בב''ש, התייחסה לאוזלת ידה של ממשלת ישראל בטיפול בטרור העזתי, המכה בנגב כבר 7 חודשים

ח''כ שרן השכל (צילום: עיריית ב''ש)

ח״כ שרן השכל, חברת ועדת חוץ וביטחון בשבתרבות בבאר שבע, התייחסה לטרור העזתי, המכה בנגב כבר 7 חודשים, מבלי שממשלת ישראל תקנקוט בתגובה הולמת: ״ניסיונות ההסדרה בעזה הם לא מול ישראל, אלא ניסיונות גישור של מדינות ערב בין חמאס לרשות הפלסטינית. ההתפרעויות על הגדר החלו בעקבות מאבקי הכוחות בין חמאס לרשות ורצון של אבו מאזן להבעיר את השטח נגד ישראל'', אמרה ח״כ שרן השכל, חברת ועדת חוץ וביטחון בשבתרבות בבאר שבע מתייחסת למצב בעזה.

וידאו: ח''כ השכל (צילום: עיריית באר שבע)
​​​​​​​

''אנחנו צריכים להגיב בחומרה על כל ניסיון לפגוע בריבונותנו ובאזרחינו, לפגוע בנכסים אסטרטגיים ואישיים של חמאס על מנת לשמר את ההרתעה. אני מאמינה שהיינו צריכים להחריף את הטון כבר לפני כמה חודשים''.

ח''כ פרייג' (צילום: עיריית באר שבע)

חבר הכנסת עיסאווי פריג', חבר ועדת חוץ וביטחון, התייחס הבוקר בשבת תרבות באר שבע בביקורת חריפה על התנהלות הוועדה:

''אני מקבל תשובות פוליטיות ולא ענייניות. רוב חברי הועדה, גורמי צבא בדרך כלל לא מופיעים.. מי שמופיע הוא ראש השב"כ, רמטכ"ל, שר ביטחון ראש ממשלה... אבל התשובות הן תשובות.. חלקן הגדול תשובות מריחה יפה.. פוליטיות..  לא חיובי ולא שלילי''.

''הכל מתנהל בוועדת חוץ וביטחון על פי מערכת אינטרסנטית. מה שטוב לחמאס ומה שטוב למדיניות של הממשל הנוכחי. מה שאנחנו שומעים, שונה בתכלית ממה שמתנהל מאחורי הקלעים. מתנהלות שיחות וחלק מתנהל בעמאן וחלק במצרים. כלפי חוץ אומרים מה שהאזרח הפשוט רוצה לשמוע: עוד כוח, נפציץ, אומרים לו את זה בשביל הרוגע הפוליטי. בפנים הדברים מתנהלים במחשכים בצורה אחרת''.

וידאו: ח''כ פרייג' (צילום: עיריית באר שבע)

''הכל הצגה. אני אומר הכל הצגה אחת גדולה, כל אחד יש לו תפקיד במשחק הזה, צריך לשים את זה על השולחן''. 

על מינויו של המפכ"ל החדש, באשר למיגור הפשיעה בחברה הערבית, ציין פריג': ''הוא לא יצליח. זו מטרה שלא צ'יקו אדרי ולא גלעד ארדן ולא אלשייך יכולים למגר את החברה הערבית מהפשע שקיים בה, רק מדיניות ממשלה. זה ייקרה רק כשהממשלה תקבל החלטה''.


תגובות

End of content

No more pages to load