• 28 מאי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חמש וחצי שנות מאסר לתושב ב''ש שתקף ערבים שיצאו עם יהודיות

עונש מאסר כבד נגזר על רז עמיצור, בן 20, אשר הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בתקיפת בני מיעוטים בבאר שבע במספר מקרים, רק משום שייצאו עם יהודיות

הותקפו באלימות רק בשל היותם ערבים (צילום הדמיה: REPUBLICA / PIXABAY / CC0)

עונש מאסר כבד ליהודי, תושב באר שבע, שתקף ערבים כדי למנוע קשר עם יהודיות. בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר הבוקר, שני, מאסר על רז עמיצור, בן 20, אשר הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בתקיפת בני מיעוטים בבאר שבע במספר מקרים, בין פברואר לאפריל 2017.

עמיצור הודה והורשע, במסגרת הסדר הטיעון, בעבירות של חבלה חמורה, תוך נסיבות מחמירות שמניעיהן גזעני, תקיפה בנסיבות מחמירות מתוך מניע גזעני ופציעה בנסיבות מחמירות מתוך מניע גזעני.

כנגד עמיצור הוגש כתב אישום מתוקן, על פיו עמיצור דקר באמצעות סכין את אחד הקורבנות ויחד עם אחרים תקף במוט ובפטיש בני מיעוטים.

עמיצור הודה והורשע, במסגרת הסדר טיעון בעבירות של חבלה חמורה בנסיבות מחמירות ממניע גזעני, תקיפה בנסיבות מחמירות מתוך מניע גזעני ופציעה בנסיבות מחמירות מתוך מניע גזעני. בכתב האישום המתוקן צוין כי עמיצור דקר באמצעות סכין את אחד הקורבנות, ויחד עם אחרים תקף במוט ובפטיש בני מיעוטים.

גזר הדין מגולל שורת מעשים מזוויעים:  כך למשל, על פי האישום הראשון, לפי האישום הראשון, ביום ב-21 בפברואר, 2017 , לפנות בוקר, שהו מתלונן בשם יאסים ואישה ששמה אילנה, במכוניתו של יאסים, בחניה בבאר שבע.

הסיק שמדובר בערבי ויהודיה - ודקר

''הנאשם הגיע למקום עם קבוצת אנשים, ניגש למכונית וביקש מאילנה מצית. כאשר הצית סיגריה, בחן את פני השניים, ומשהסיק שמדובר בערבי וביהודיה, התרחק מעט, הוציא סכין, חזר למכונית, ודקר את יאסים בגבו, באזור הצלעות, הבטן והיד, כדי לגרום לו חבלה חמורה. דקירה אחת פגעה בכליה השמאלית של יאסים, וגרמה לו לקרע ולדימום. המעשה נעשה בשל מניע גזעני, משום היות יאסים ערבי ששהה בחברת אישה יהודיה'', מצויין בגזר הדין.

באישום אחר, שני מתוך ארבעה, מצוין כי ב-4 במרץ, 2017, בשעות הערב, חבריו של הנאשם, טמיר, וקטין בשם י.מ, עברו בפארק בבאר שבע: ''הם נתקלו באדם ממוצא ערבי, התפתחו ביניהם חילופי דברים, וגם אותו אדם  וגם חבריו של הנאשם, הזעיקו לעזרתם חברים אחרים מטעמם. בעקבות התפתחויות נוספות, שהנאשם לא היה צד להם, קשרו קשר ביניהם טמיר, הקטין, ועוד שלושה מכרים, לתקוף את אותו  אדם ערבי, בשל כך שהוא יוצא עם יהודיות''.

''בשלב זה הקושרים נסעו לישיבה, שבה שהה הנאשם  על מנת לצרפו לקשר, וסיפרו לו, שבפארק יש ערבים המסתובבים עם יהודיות. הנאשם ביקש מהם  להיכנס עמו לשיעור תורה, שלאחריו חזר טמיר ואמר לנאשם, שאין זה טוב שיש ערבים היוצאים עם יהודיות''.

''או אז, הצטרף הנאשם לקשר, נטל מקל גולף מחדרו, נתן לקושר אחר אלה, ולטמירידית עץ של פטיש, ולקושר נוסף נתן מקל מתכת. הקטין י.מ נטל עמו קרש. הנאשם  וקושר נוסף בשם שרון, נכנסו לפארק לחפש את אותו ערבי, ולאחר שמרבית בני החבורה כיסו פניהם בכובעי גרב ובחם צוואר, למניעת זיהויים, פנו לאדם, שסברו שהוא ערבי, שאלו מדוע הוא  פוגע בילדות יהודיות, ושרון נתן לו מכה בראש עם האלה''.

''הנאשם וטמיר היכו אותו, וכאשר נפל, שרון והנאשם בעטו בו. הם אף רדפו אחריו, כאשר קם ונמלט מהמקום, אך חדלו מכך, חזרו לישיבה  שבה לומד הנאשם, החזירו את האלות והמוטות לחדרו, והתפזרו''.

​​​​​​​''לאחר סיום 12 שנות לימוד, החל הנאשם להשתלב בשיעורי תורה, התחזק בדת וחזר בתשובה''

בתסקיר ביניים, שהוגש לבית המשפט, צוין רקעו האישי של הנאשם, כבן 23, רווק, ''שהתגורר עד המעצר בבית הוריו ,כשילדותו ונערותו עברו במסגרת משפחתית, שלא נעדרה בעיתיות, לאור הסתבכויות בפלילים של ההורים ואחד מאחיו. מכאן נבעו העדר גבולות ברורים להתנהגותו, ואווירה של חוסר יציבות'', כפי שנכתב.

נכתב כי לאחר סיום 12 שנות לימוד, החל הנאשם להשתלב בשיעורי תורה, התחזק בדת וחזר בתשובה. הוא לא התייצב לשירות צבאי, כנראה על רקע הרצון להוסיף וללמוד בישיבה, ומשלא הסדיר זאת כנדרש בחוק – הוכרז כעריק מהצבא.

בשלב הטיעונים לעונש ביקש התובע, עו"ד יריב צרי, להטיל על הנאשם עונש מאסר משמעותי בשל המניע הגזעני למעשיו.  לדברי התובע, הנאשם שם לעצמו יעוד של 'הצלת' נשים יהודיות מהתבוללת, על ידי שימוש באלימות, ''ובדרך המעוותת שתוארה בכתב האישום". ''משהמעשים בוצעו תוך כדי תהליך של לימוד תורה והתחזקות בדת, התובע סבור, שהם ראויים לגינוי רב, גם משהחברה בישראל חפצה לראות בדת היהודית כדת לא אלימה, וכזו השואפת לכונן נורמות של סובלנות וחיוביות. תחת זאת, כעולה מהטיעון, גזר הנאשם מהנורמות הדתיות מסר של גזענות ואלימות''.

תגובות

End of content

No more pages to load