• 01 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

648 דוחות תוך יום אחד: המשטרה ערכה מבצע פתע

שוטרי סיירת האופנוענים של אגף התנועה ערכו מבצע פתע ברחובות והכבישים המסוכנים בנגב, רשמו דוחות וגם הורידו כלי רכב מסוכנים מהכביש

שוטר אורב לנהגים באחד הכבישים המסוכנים (צילום: דוברות המשטרה)

סוגרים את הקיץ": פעילות אכיפה כנגד עבירות תעבורה חמורות נערך הבוקר ברחבי המחוז הדרומי במשטרה בשיתוף סיירת האופנועים של אגף התנועה. את פעילותם מיקדו השוטרים ב"רחובות אדומים" ו"צירי מיקוד" בהן התרחשו מרבית התאונות בשנת 2018. סך הכל נאכפו ונרשמו 648 דו"חות בגין עבירות המסכנות חיים.

היום, שני, החל משעות הבוקר נערך מבצע רחב היקף בו נטלו חלק עשרות שוטרי מערך התנועה במחוז הדרומי במשטרה יחד עם כוחות סיירת האופנועים באגף התנועה כנגד עבירות תנועה המסכנות חיים ומסכנות את ציבור משתמשי הדרך שומר החוק.

מבצע אכיפת תנועה (צילום: דוברות המשטרה)


עיקר הפעילות התמקדה ב"רחובות אדומים" בערים ו"צירי מיקוד" בכבישים הבינעירוניים בהם מספר רב של תאונות קשות ומספר רב של נפגעים. כמו כן, פעילות השוטרים מתבצעת בצירים מועדים שעפ"י מחקר קיים בהם ריבוי של תאונות דרכים ונפגעים. מטרת הפעילות היא ליצור הרתעה בקרב הנהגים באמצעות אכיפה יצירתית ולגרום לשינוי בתרבות הנהיגה בכבישים. בין היתר ממוקדת פעילות האכיפה בעבירות מסכנות חיים ובריונות כביש, דוגמת- אי מתן זכות קדימה להולכי רגל, התנהגות הולכי רגל, אי ציות לרמזור ועבירות צומת למיניהם ועוד.

על אף שקיימת השנה ירידה ניכרת של עשרות אחוזים בתחומי המחוז הדרומי בכל הקשור למספר התאונות הקשות (14%-) והקטלניות (21%-), וכך גם במספר הנפגעים בתאונות אלו (16%-, 25%- בהתאמה), המשטרה מפעילה מגוון אמצעים רבים להפחית את היקף התאונות בנגב. 

צילום: דוברות המשטרה​​​​​​​

"על אף הירידה בנתוני תאונות הדרכים בתחומי המחוז הדרומי, לא ניתן להתעלם מהעובדה כי כל נפגע או הרוג בתאונת דרכים הוא "עולם ומלואו". באחריותנו לעשות כל שניתן על מנת להשפיע על ההרתעה בקרב נהגים מביצוע עבירה העלולה לגבות חיי אדם", אומרים במשטרה.

במהלך הפעילות המוגברת שנערכה כאמור, נרשמו 648 דו"חות תנועה מתוכם- 79 בגין עבירת שימוש בטלפון נייד המהווה גורם עיקרי להיסח הדעת במהלך נהיגה, 70 בגין עבירת נהיגה במהירות מופרזת, עשרות דו"חות בגין עבירות הולכי רגל ועבירות בריונות כביש.

תגובות

End of content

No more pages to load