• 01 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צפו: רעולי פנים גונבים סחורה בעשרות אלפי שקלים מקניון שאול המלך

בשעה 4:00 לפנות בוקר פרצו רעולי פנים לקיוסק מורדוך בקניון שאול המלך וגנבו עשרות פאקטים של סיגריות, נזק המוערך ביותר מ-100,000 שקלים. ''כל לילה זה קורה במקום אחר, נהיה מפחיד בב''ש'', מספר בנו של הבעלים

פחד בב''ש: רעולי פנים גונבים מקיוסק מורדוך (צילום: מצלמת אבטחה)

בשעה 4:00 לפנות בוקר נפרץ קיוסק מורדוך בקניון שאול המלך: שני רעולי פנים הצליחו להיכנס לתוך הקניון ופנו באופן ממוקד לקיוסק. לדברי בנו של הבעלים, טל מורדוך, מהקיוסק נגנבו עשרות פאקטים של סיגריות וכסף מזומן שהיה בקופה, כשהנזק מוערך בלמעלה מ-100,000 שקלים. 

''הם ככל הנראה ערכו תצפיות על המקום משך כמה ימים וידעו מתי לבוא. פרצו לקניון באופן ממוקד, ניגשו לחנות, ביצעו את המלאכה בזמן קצר ובמדוייק, הכל לוקח להם שניות. עבור אבא שלי זה נזק כבד, שיהיה לו קשה מאוד להתגבר עליו. כל מה שהוא עבד הלך, ההפסד גדול. המשטרה באה, בדקה את הסרטונים, בהם נראה בבירור כי מחוץ לקניון חנתה טויוטה קורולה לבנה, אבל אין מה לעשות עם מספרי הלוחיות, בגלל שהחבר'ה האלה מחליפים לוחיות זיהוי בקלות''.

סרטון תיעוד הפריצה (מצלמת אבטחה, עריכה: דני בלר)


לדברי טל, נאמר לו על ידי החוקרים כי מדובר בבני מיעוטים. אלה כנופיות שמטילות אימה על תושבי העיר בשעות הערב - נושא שתושבי באר שבע חוששים להעלות. נושא הביטחון האישי הפך רגיש בעיר, אך תושבים חוששים שיצביעו עליהם כמי שפוגעים בתדמיתה של העיר ומעדיפים לשתוק. אבל הפגיעה בביטחון האישי קיימת, בין אם זה גניבות מחנויות, פריצות לכלי רכב, נהיגה פרועה ומסכנת חיים או התנהגות מאיימת ואלימה.

''אנשים לא רוצים לדבר על זה, אבל יש מכת פריצות לתחנות טוטו-לוטו. כל ערב כמעט זה קורה במקום אחר. הגנבים יודעים שיש שם כסף ולפעמים קל לפרוץ לקיוסקים בשכונות. נהיה מפחיד להסתובב בעיר הזו. אני לפעמים אומר לאישתי לא לצאת אחרי שעות החשיכה. המשטרה חייבת להוציא יותר סיורים לשטח, שתהיה יותר נוכחות של שוטרים להגביר את הביטחון'', אומר טל. לדבריו, איפה שרואים לובשי מדים, נזהרים יותר. 

רעולי הפנים בדרך לגניבה (צילום: מצלמת אבטחה)

הגנבים: בדרך כלל רעולי פנים, אלימים ומחפשים דברים שניתן למכור בקלות

המקרה מצטרף לשורה ארוכה של מקרי שוד וגניבה מתחנות דלק ועסקים בבאר שבע, לרוב על ידי רעולי פנים, בשיטה דומה - שוד מזויין, רכב מונע ממתין להם בחוץ. עם זאת, לא כל המקרים מדווחים. גורם המעורה בתחום, אומר שהחשש הוא כי בשל ריבוי מקרי השוד, אנשים יחששו לעבוד במשמרות לילה בתחנות הדלק בבאר שבע או בחנויות.

''אף אחד לא רוצה להיתקל במקרה כזה, אתה לא יודע מה החבר'ה האלה מסוגלים לעשות לך ואם הם חמושים או לא. יכולים לדקור אותך. העובדים אומרים שאין להם הגנה, חוץ מלהזעיק עזרה, הם לא חמושים ועד שמישהו מגיע, רעולי הפנים מזמן לא בבאר שבע, נעלמים עם הסחורה 'החמה' שנמכרת אחר כך ברווח טוב'', אומר לנו אותו גורם. 

הגניבות הן בדרך כלל של פריטים שאפשר למכור בקלות: סיגריות או אלכוהול ומקרי השוד מתרחשים בשעות שיודעים שיש מזומנים בקופה. עובדי תורנויות הלילה, בדרך כלל צעירים אחרי צבא, עומדים חסרי אונים ולפעמים אף מוכים על ידי השודדים. התחושה היא שבזמן האחרון חלה עלייה במקרים אלה. 

רעולי הפנים בפעולה  (צילום מצלמת אבטחה)

שכונה י''א בבאר שבע אינה נחשבת למוקד פלילים: רובה מאוכלסת על ידי משפחות עולים וגם באר שבעים ותיקים, שהקניון, הותיק מאוד בעיר, הוא עבורם מקום נוח לעשות קניות או לשתות קפה. בשעות היום יש בקניון שמירה ומאבטח בודק את כל הנכנסים למקום. בשעות הלילה הקניון ננעל. בעקבות המקרה תתוגבר האבטחה על המקום החל מהערב. 

גבריאל, דייר ותיק ברחוב שאול המלך, שמע על המקרה והוא כועס: ''אני קונה בקיוסק הזה כמעט כל יום סיגריות או לוקח עיתון, שכונה י''א זו שכונה של אנשים עובדים,  מקום שקט שאתה יכול לתת לילדים שלך לשחק למטה בלי פחד. אסור שייתנו לדברים כאלה לקרות ושנתחיל לפחד לצאת בלילה. יודעים מאיפה באים הגנבים האלה ומי משתולל עם מכוניות ברחוב, צריך לשים פה שמירה, מצלמות אבטחה ויותר ניידות שיסיירו''.


תגובות

End of content

No more pages to load