• 04 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צלב קרס צויר בבניין ברח' שאול המלך, תלונה הוגשה במשטרה

מחזה מזוויע: צלב קרס על צוייר הערב על קיר בניין בשכונה י''א. זאת לא הפעם הראשונה בב''ש: בעבר צוירו צלבי קרס על בתי כנסת בעיר

צלב הקרס בשכונה י''א (צילום סלולרי)

תחושה נוראית הערב ברחוב שאול המלך, בשכונה י''א: דיירי בלוק 95 גילו צלב קרס מצוייר בקיר אחת הקומות בבניין שלהם. ''זה היה מזעזע. לראות דבר כזה בישראל. מי מסוגל לצייר דבר כזה. פשוט פנינו למשטרה, כי אי אפשר לעבור על דבר נורא כזה לסדר היום''. 

דיירים ברחוב משערים שאחד השכנים, הנוהג לשתות לשוכרה ולהשמיע מוסיקה בקולי קולות במשך כל היום, הוא זה שצייר את צלב הקרס, אך חוששים להזדהות. בכל מקרה, הם דורשים שהעניין לא יעבור לסדר היום. בקרב השכנים בבלוק קמה מהומה והם היו מוכי צער. אחרי כמה שעות, יד נעלמה מחקה את צלב הקרס, אבל זה לא שיפר את התחושה במקום. בשכונה י''א מתגוררים עולים חדשים רבים, בהם מי שעברו את המלחמה הנוראה באירופה וגם ניצולי שואה מבוגרים.

יד נעלמה מחקה את צלב הקרס (צילום סלולרי)​​​​​​​

זאת לא הפעם הראשונה שבבאר שבע מתגלים צלבי קרס. בשנים האחרונות צויירו צלבי קרס על קירות בתים ואפילו בבתי כנסת. יש מי שרואים עצמם, ככל הנראה, לא חלק ממדינת ישראל ומזדהים עם הרשע. לצייר בישראל צלב קרס הוא מעשה נוראי והערב, בשכונה י''א, מבקשים לטפל במי שצייר את צלב הקרס. 

על פי חוק איסור שימוש בסמלים וכינויים נאציים, חל איסור לצייר צלבי קרס, שלא מבסגרת לימודים או תיעוד הסטורי. העבריין יהיה צפוי לעונש של חצי שנת מאסר וקנס של 100,000 שקלים.

ינואר 2014: צלב קרס על בית כנסת בשכונה ה' (צילום: דני בלר)​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load