• 01 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תופעה מדאיגה בב''ש: מי משחית שלטי חוצות עליהם דמויות נשים?

מכה בעיר: שלטי חוצות, עליהם דמויות של נשים, מרוססים בצבע שחור. נמשכת גם הפגיעה בתחנות אוטובוסים והנזקים - בהיקף אלפי שקלים

שלטי חוצות שהושחתו בב''ש (צילומים: דני בלר)

תפועה מטרידה בבאר שבע: למה אלמונים משחיתים תחנות אוטובוס עליהן שלטי חוצות עם דמויות נשים? בחודשים האחרונים מתרחשת תופעה, שלא הייתה קיימת בעיר, של ריסוס צבע שחור על שלטי חוצות ותחנות אוטובוס, עליהן מתנוססות דמויות של נשים. הנזק לרכוש מוערך באלפי שקלים מדי שבוע, עלות החלפת לוחות הפרספקס ולפעמים יותר, כאשר מנפצים את התחנות עצמן או שוברים לוחות אלקטרוניים.

הנשים אפילו אינן חשופות יתר על המידה. די בתמונה של פני אישה, כדי להעמיד את התחנה בסכנה. בחלק מהתחנות ויתרו על פרסום, בעקבות מקרי ההשחתה והכריזה באוטובוסים בבאר שבע מושמעת בקול גברי בלבד. בעבר התנוססו על תחנות האוטובוס צילומי פרסומת של אתרי נופש ובגדי ים וצילומים דוגמניות של רשתות אופנה, אבל לאט לאט, משרדי הפרסום נכנעו ללחצים מהרחוב הבאר שבעי ועברו לפרסום צנוע בלבד. 

התופעה המכוערת הזו התחילה לעורר תגובות נזעמות, ברשתות החברתיות וגם בקרב נוסעים העומדים בתחנות. ''זה לא אנשים שלנו, זה פוגע בנו'', אומר נוסע חרדי, שעמד הבוקר בתחנת האוטובוס  שעל שדרות טוביהו פינת רמב''ם, שהושחתה. ''זאת פגיעה ברכוש ציבורי, בלי שום סיבה. יש דרכים אחרות להגיד משהו אם אתה לא אוהב או כועס, לא ככה''.

​​​​​​​לא רק תחנות אוטובוס נופלות בבאר שבע קורבן לקיצוניים: השבוע צוייר צלב קרס בבניין ברחוב שאול המלך והוגשה תלונה במשטרה בעקבות המקרה. 


תגובות

End of content

No more pages to load