• 04 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הותר לפרסום: מחבל חדר לנתיב העשרה והצית חממה

תקרית חמורה: יממה אחרי שישראל אפשרה להעביר לרצועה 15 מיליוני דולרים, החמאס ''אומר תודה'': מחבל חדר הערב לנתיב העשרה והעלה חממה באש

החחמה שעלתה באש (צילום מתוך רשתות חברתיות / עדכוני הדרום)

הערב אותר לפרסום כי האירוע החריג שאירע בעוטף עזה הוא חדירת מחבל ליישוב נתיב העשרה.  המחבל הצית חממה. מתחקור ראשוני עולה, כי המחבל הצליח לחדור לישראל לפחות ב-7 הזדמנויות. מדובר באירוע חמור, שיכול היה לסתיים באסון. הערב ניסו בישראל להפחית מחשיבות האירוע בטענה שהמחבל לא היה חמוש.

הניסיון להסתיר את קיום האירוע, שצילומים ממנו הודלפו לרשתות חברתיות, עורר כעס רב ביישובי העוטף, הסובלים מטרור מזה כשבעה חודשים בסבב הנוכחי וכמעט ארבע שנים בהפסקות.

הערב מסתבר כי המחבל הצליח לחמוק את מערך ההתראה ואת השמירה במקום ולהגיע לחממות. תחילה טענו בצה''ל כי החממה עלתה באש בשל פצצת תאורה, אבל אחרי תחקור, שינו את הגרסא ומסרו כי המחבל הוא זה שהצית את החממה ביישוב. התקרית החמורה מתרחשת יממה אחרי שישראל אפשרה להעביר 15 מיליוני דולרים, לתשלום משכורותיהם של אנשי מנגנון החמאס. בשבוע שעבר חמאס איים כי אם ישראל לא תאפשר את העברת הכסף, יימשכו פעולות הטרור. 

למרות  מיליוני הדולרים שישראל אישרה להעביר, גם היום היו הפגנות ליד הגדר.

דובר צה''ל מסר הערב כי ''כוחותינו זיהו חשוד שחצה את גדר המערכת מצפון רצועת עזה לשטח ישראל. החשוד נעצר והועבר לתחקור כוהב"ט. על החשוד לא נתפס נשק. במהלך האירוע התפתחה שריפה באחת מהחממות באזור כתוצאה מפצצת תאורה שנורתה על ידי כוחותינו''.

בהודעה מתקנת נמסר: ''לאחר תחקיר ראשוני של החשוד בשטח עולה כי ככל הנראה הוא זה שביצע את ההצתה באזור החממות. חקירתו נמשכת''.

עידכון: 

דובר צה"ל מוסר, בשבת, בשעה 13:20 כי ''מתחקיר ראשוני של האירוע אמש עולה כי תצפיות זיהו את החשוד סמוך לגדר המערכת בצפון רצועת עזה בטרם חצה והוסיפו לעקוב אחריו במהלך האירוע.

בעקבות הזיהוי הוזנקו כוחות צבאיים רבים לאזור שפעלו בשיתוף עם כוחות הביטחון האזרחיים וכיתת הכוננות. הכוחות כיתרו את המרחב בו זוהה החשוד, ובמקביל הוצבו כוחות לבידוד מרחב הישוב מהמרחב בו ניסה להסתתר החשוד.
הכוחות ביצעו סריקות במרחב ועצרו את החשוד סמוך לחממה הנמצאת בקצה השטח החקלאי, מרחק כקילומטר מהישוב.
במהלך שהייתו במרחב החממות החשוד הצית חממה. על החשוד לא נמצא נשק והוא הועבר לתחקור כוחות הביטחון''. 

האירוע נמצא בתחקיר מבצעי וממנו יופקו וייושמו הלקחים הנדרשים. כוחות צה״ל ממשיכים כל העת לפעול להגנת יישובי העוטף.

תיעוד ההצתה שעלה לרשתות חברתיות (מתוך הדף של PUB LEAK)


​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load