• 01 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''סא''ל מ' ראוי להצדעת כולנו'': קצין בכיר נהרג בפעילות בעזה

''מטרת הפעולה לא הייתה חיסול או חטיפה'', אומרים הבוקר בצה''ל על הפעולה שהסתבכה. ''הלוחמים פעלו בגבורה, בחילוץ מורכב''

חמאס פרסם הבוקר צילום, לטענתו, מזירת ההתקלות (מקור: טוויטר / GAZA REPORT)

קצין בכיר בצה''ל, סא''ל מ', נהרג במהלך פעולת צה''ל שהסתבכה, בשטח עזה. בצה"ל אומרים הבוקר, שני, כי כוח מיוחד של צה''ל היה בפעילות ממושכת ונתקל במציאות מורכבת. הלוחמים ניהלו קרב אמיץ להסרת איום ולחילוץ מורכב מאוד.  במהלך החילוץ פגע הכוח במי שאיים עליו. מצב הלוחם השני התייצב בסורוקה.

פרטי הפעולה שהסתבכה, בשטח רצועת עזה, במהלכה  נהרג סא"ל מ' ונפצע לוחם נותרו חסויים. בצה''ל מבהירים הבוקר כי "מטרת הפעולה לא הייתה חיסול או חטיפה". 

 ההתייעצות הבוקר, במשרד הביטחון (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

סא''ל מ' הוא הקצין הבכיר ביותר שנהרג בהיתקלות ברצועת עזה מאז קיץ 2014, במהלכו נערך מבצע צוק איתן.

שר הביטחון אביגדור ליברמן: ''עם ישראל איבד הלילה לוחם רב פעלים, שתרומתו לביטחון המדינה תישאר חסויה עוד שנים רבות. אני מבקש למסור תנחומים מעומק הלב למשפחתו ואיחולי החלמה מהירה לפצוע בתקרית''.

חאן יונס, הבוקר (צילום: פורסם בטוויטר / GAZA REPORT)

רחובות חאן יונס, הבוקר (צילום: פורסם בטוויטר / GAZA REPORT)

דובר צה"ל מסר כי "קצין צה"ל, סגן-אלוף מ' ז"ל, נפל הלילה במהלך פעילות מבצעית ברצועת עזה. הודעה נמסרה למשפחתו. צה"ל משתתף בצער המשפחה וימשיך ללוותה".

מבית החולים סורוקה נמסר הבוקר כי מצב הפצוע בינוני ויציב. הוא נותח במהלך הלילה ומאושפז כעת ביחידה לטיפול נמרץ כללי.

נשיא המדינה ראובן ריבלין: ''אני המום וכואב את אובדנו של קצין צה"ל שנהרג הלילה ומתפלל יחד עם כל אזרחי ישראל לרפואת הלוחם שנפצע. חיבוק אמיץ ללוחמינו כולם העומדים על משמר הארץ גם בשעה זו ומבטיחים את שלומינו''.

17 רקטות שוגרו, 3 יורטו על ידי כיפת ברזל

במהלך שעות הלילה נשמעו 11 אזעקות, רובן ככולן ביישובי העוטף.  זוהו 17 שיגורי רקטות מרצועת עזה לכיוון ישראל. מערכת כיפת ברזל יירטו 3 רקטות. בשל המצב פיקוד העורף הודיע הבוקר על סגירת הקו המערבי של רכבת ישראל, בקו  אשקלון - שדרות. הלימודים בכל יישובי העוטף בוטלו.

תגובות

End of content

No more pages to load