• 04 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הנגב תחת מתקפה: אזעקות צבע אדום בפזורה ומיתר, רקטה פגעה באוטובוס

כמעט 100 רקטות מעזה ליישובי הדרום תוך חצי שעה - בדרום האחרונות הושמעו אזעקות צבע אדום בכל מרחב הנגב, מעבר לטווחי 7 ק''מ

יירוטים באחד מיישובי הנגב (צילום מסך, מתוך וואצאפ)

מטח רקטות כבד מאוד על יישובי הנגב: אזעקות בכל מרחב הנגב, אזעקה באיזור הר חברון. דיווחים על פצוע קשה מפצצת מרגמה שפגעה באוטובוס בעוטף עזה.

האוטובוס שנפגע מירי רקטה באיזור העוטף (ללא מקור, רץ ברשתות חברתיות)​​​​​​​

מדובר במטחים בלתי פוסקים, שהחלו בסמוך לשעה 16:30, אחרי שמשעות הבוקר נשמר השקט באיזור. דיווחים על אזעקות במיתר, בפזורה הבדואית, בלהבים. 

​​​​​​​בדקות האחרונות, שעה 17:16 דווח פגיעה ישירה בבית בנתיבות, ללא נפגעים, נפילה באופקים ככה״נ ללא נפגעים. נפילה בשדרות, במקום מספר נפעים קל מרסיסים. 

​​​​​​​על פי מידע לא מאומת, יורטה גם רקטה שנורתה לכיוון באר שבע. מדובר במטח הכבד ביותר שנורה לנגב, מאז ימי צוק איתן, של לא פחות מכ-100 רקטות תוך פחות מחצי שעה לעבר יישובי הנגב, בהם מיתר, הפזורה הבדואית, יישובי דרום הר חברון, יישובי עוטף עזה, נתיבות, שדרות וחוף אשקלון. בשעות הבוקר נראה היה כי חמאס התכוון להכיל את אירועי אתמול, כעת ברור שפני האיזור להתדרדרות ולמערכה. ככל הנראה, זו הסיבה מדוע ראש הממשלה קטע את ביקורו באירופה וחזר פנות בוקר לישראל.

תיעוד נפילה בנתיבות (צילום: דויד מיטניצקי)
​​​​​​​

לראשונה, נשמעו אזעקות באיזור יהודה וים המלח. בצה''ל בודקים את האירוע. לדברי מקורות בעזה, אם צה''ל ימשיך לתקוף בעזה, יוגדל טווח התקיפות, מה שמסביר את האזעקות שנשמעו באיזור ים המלח. ברגעים אלה, 17:41, מתקיימת התייעצות ביטחונית בקרייה בתל אביב. 

הנזק לבית בשדרות (צילום: דוברות המשטרה)​​​​​​​

הנזק לבית בשדרות (צילום: דוברות המשטרה)

על פי הוראת פיקוד העורף ביישובי מרכז הנגב, יישובי לכיש, בנתיבות ובאופקים, להיות צמודים למרחבים המוגנים. בבאר שבע ואשדוד נקראים התושבים להיות בקרבת מרחבים מוגנים.

נפילה באחד היישובים (צילום ללא ציון מקור, מתוך טוויטר)​​​​​​​

ברגעים אלה, 17:24, צה''ל תוקף מטרות בעזה. התקרית מתרחשת ימים ספורים אחרי שהשממלה אישרה להכניס עשרות מיליוני שקלים לתוך הרצועה. 

כמו כן, יש דיווחים על פגיעה ישירה בסופרמרקט במרכז שדרות. בשעה 17:28 נשמעו אזעקות בנתיבות ובמיתר. לפני כן נשמעו אזעקות בלהבים. 

אזעקה ביישוב בנגב (מופץ בוואצאפ ללא קרדיט)


התייעצות ברטחונית בקרייה, הערב (צילום: לשכת העיתונות הממשלתית)
​​​​​​​ממד"א נמסר סיכום לאירועים בדרום: בשעה 16:31 התקבלה קריאה במד"א על נפילת פצמ"ר סמוך לאוטובוס בכביש בסמוך לישובים במועצה האזורית שער הנגב. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי תחת אש לצעיר כבן 19 שנפגע קשה מרסיסים כשעמד בסמוך לאוטובוס ריק מנוסעים ופינו אותו לבי"ח סורוקה כשהוא מורדם, מונשם ומצבו יציב. במקביל צוותי מד"א טיפלו בגזרת שדרות ב 6 נפגעים שהיו בדרכם למרחבים מוגנים ונפצעו מרסיסי זכוכיות ומדלת ממ"ד שנסגרה על כף ידה של נערה כבת 16. בנוסף צוותי מד"א טיפלו ב 3 נפגעי חרדה שפונו לבי"ח סורוקה וברזילי.

לסיכום: סה"כ 10 נפגעים טופלו ע"י צוותי מד"א. מתוכם פצוע קשה מרסיסי פצמ"ר, 6 קל עם פציעות בדרכם למרחב מוגן ו- 3 נפגעי חרדה.

תגובות

End of content

No more pages to load