• 04 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הדרום במלחמה: יותר מ-200 רקטות נורו, פגיעות ישירות בבתים

הירי הכבד ביותר מאז צוק איתן לעבר כל ישובי הנגב: מבאר שבע, ועד ים המלח. הוראה בבאר שבע לפתוח את המקלטים. ישיבות דרמטיות הערב, באשר להמשך הסבב וגורל הסיבוב השני בבחירות מחר

הירי על האוטובוס בעוטף עזה (צילום רשת)

מטח הרקטות הכבד ביותר על יישובי הדרום מאז צוק איתן: 200 רקטות נורו בשעות הערב, במה שנראה הולך להיות לילה ארוך. למרות מאמצי הרגיעה מצד מתווכים מצרים ואירופאים, למרות מזוודות הכסף שישראל אפשרה להעביר, ירי מסיבי על יישובי הנגב, לרבות ירי טיל מונחה לעבר אוטובוס בעוטף.

הירי על הדרום ותגובת צה''ל (סרטונים מתוך רשתות חברתיות, דובר צה''ל)


הערב פיקוד העורף מנחה את תושבי הנגב לשהות בקרבת מרחבים מוגנים. במהלך הלילה תתקיים התייעצות האם לקיים לימודים בבאר שבע ויישובי הנגב. הערב מתקיימת התייעצות בטחונית בקרייה בתל אביב, בהשתתפות ראש הממשלה, שר הביטחון, הרמטכ''ל ואנשי המודיעין, על מנת להחליט לאן פני המערכה הערב - האם להוריד את גובה הלהבות או לצאת למערכה גדולה בעזה. 

פורסם תיעוד תקיפת האוטובוס בטיל קורנט (צילום: רשת חברתית)
​​​​​​​


הוראה לפתוח את המקלטים הציבוריים בבאר שבע

''בעקבות ההתפתחויות האחרונות בגזרה הדרומית, עיריית באר שבע החלה לפתוח את כל המקלטים הציבוריים בעיר. אנו מבקשים לפתוח גם את המקלטים בבתים המשותפים. משחק הכדורסל שאמור היה להתקיים הערב בקונכייה, נדחה. אנו מבקשים מכם לגלות עירנות'', נאמר בהודעה מטעם ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ'. 

בית החולים סורוקה העלה את הכוננות

בשל הירי המסיבי בדרום, הועלתה הכוננות בבית החולים סורוקה - כדי להיערך לקבלת פצועים. בית החולים, היחידי בנגב, מתורגל בעיתות חירום והוא נערך גם בסבב הנוכחי.

בשל המצב, נשקלת אפשרות לדחות את הסיבוב השני בבחירות המקומיות

במשרד הפנים ממתינים הערב להערכת המצב של הצבא ופיקוד העורף. באם יוחלט כי יש   להשאר מחר במרחב המוגן בישובי הדרום או בחלקם, ישקול  שר הפנים אם לדחות את  הבחירות. בסמכות שר הפנים לקבוע  את קיום הבחירות שנדחו עד יממה ממועדן. מעבר לכך יקבע המועד החדש בועדת הפנים של הכנסת. 
אלה הישובים בדרום: אילת, אל קסום, חוף אשקלון,  להבים, לקיה, מיתר ותל שבע.

דובר צה"ל מוסר כי בשעות האחרונות מטוסי ומסוקי קרב, טנקים וכלי טיס של צה"ל תקפו למעלה מ-70 יעדי טרור של ארגוני הטרור חמאס והג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני ברחבי רצועת עזה. היעדים שנתקפו בשעה האחרונה על ידי מטוסי קרב הם מנהרת טרור התקפית בדרג' תפח, ארבעה מתחמים צבאיים ברפיח ודיר אל באלח וכן עמדת תצפית של ארגון הטרור חמאס בג'בליה.
 
בנוסף נתקפו מטרות גא"פ ובהן שתי מנהרות טרור התקפיות ברפיח, אתר לייצור אמצעי לחימה ברפיח, ארבעה מתחמים צבאיים בנציראת, רפיח ובית להיא, עמדת שיגור ירי תלול מסלול בג'בליה. התקיפות בוצעו בתגובה למתקפת הטרור שמובילים ארגוני הטרור משטח רצועת עזה לעבר אזרחי מדינת ישראל. צה״ל רואה בחומרה רבה את מתקפת הרקטות לעבר ישובים בשטח ישראל.
ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לכל הנעשה ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור המופעלות נגד אזרחי ישראל''.

הפצצת בניין ערוץ הטלוויזיה של חמאס (צילום: דובר צה''ל)
​​​​​​​

קטע משידור חי שיצא מעזה: יציאת טילים מהרצועה ויירוטם על ידי מערכת כיפת ברזל

​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load