• 01 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

המלחמה בדרום: בתום הערכת מצב - לא יתקיימו לימודים בב''ש

סבב הלחימה נמשך: יותר מ-300 רקטות נורו על יישובי הדרום. בתום הערכת מצב, הוחלט כי לא יתקיימו לימודים בב''ש. כך גם ביישובים רבים הנגב

(צילום: דוברות המשטרה)

בתום הערכת מצב, מעט אחרי חצות הודיעה עיריית באר שבע כי בשל המצב הביטחוני, לאחר הערכת מצב ובהנחיית פיקוד העורף, לא יתקיימו הלימודים, מחר יום שלישי ה-13/11, בעיר באר שבע. 

למעשה, הלימודים לא מתקיימים מחר בכל היישובים בטווח ה-40 קילומטרים, לרבות עומר, אשקלון, אשדוד, קריית גת וקריית מלאכי, אופקים, נתיבות, שדרות ויישובי האיזור. 

גם במועצת מרחבים לא מתקיימים לימודים: ראש המועצה האזורית מרחבים שי חג'ג': "בהחלטה משותפת עם פיקוד העורף הוחלט כי מחר לא יתקיימו לימודים במרחבים. עוד הוחלט כי מרכזי היום לאזרחים הוותיקים ייפעלו. צוותי הפסיכולוגים והעו"סים במועצה מעניקים מענה לפניות תושבים. אנחנו מחזקים את צהל וכוחות הביטחון וסומכים כי ידעו להשיב את השקט לאזורנו''.

במועצה האזורית אשכול אומרים הערב כי  על פי הוראות הצבא: יש להימצא  בסמוך למרחבים מוגנים. במקרה של אזעקה יש להכנס למרחב מוגן או הכי מוגן שיש ולפעול על פי ההנחיות. לא מתקיימים לימודים בכל מוסדות החינוך. אין אישור לעבודות חקלאיות. אין אישור להתכנסויות. חג התנועות שתוכנן למחר נדחה.  נעדכן בשינויים כאשר יתקבלו.

במשטרה חידדו הערב הנחיות לאוכלוסייה האזרחית באיזור הדרום:

 - יש להתרחק מנפלים, בין אלו שהתפוצצו ובין אלו הנראים שלמים על פני הקרקע. 

 - אין לגעת בגופים זרים, שרידי טילים, עפיפונים ובלונים לא מוכרים העלולים להכיל חומרי בערה וחומרי נפץ שטרם התפוצצו. 

 - במידה ומאתרים חפצים חשודים מעין אלו, יש להתקשר ולדווח על כך מיד למוקד 100 ולהשאיר את הטיפול המקצועי בהם לחבלני משטרת ישראל.

 - יש להמשיך ולפעול על פי הנחיות פיקוד העורף ולשהות במרחבים המוגנים על פי ההוראות. 

​​​​​​​
​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load