• 04 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בחירות, זוכרים? אחוזי הצבעה נמוכים בסיבוב השני בלהבים ומיתר

היום נערך הסיבוב השני בבחירות המקומיות, בו יוכרע, גם על חודו של קול, מי יהיו ראשי המועצות של להבים ומיתר. גם לא יום שבתון וגם יום של סבב לחימה והמצביעים נשארו בבית

מימון, ניסן, פרץ ומזוז. המרוץ במיתר ולהבים (צילומים: מתוך עמודי הפייסבוק של המועמדים)

לא כולם זכרו היום, בין אזעקות והתרעות צבע אדום, שיש בחירות מקומיות. בלהבים ומיתר, כמו גם ביישובים אחרים, נערך הסיבוב השני לבחירת ראש המועצה. 

בלהבים ובמיתר המערכת מותחת בשל חילופי הגברי: אלי לוי, שהחליט לפרוש מראשות מועצת להבים ולא להתמודד לקדנציה נוספת. אבנר בן גרא, ראש המועצה הותיק, שלא הצליח להיבחר לקדנציה נוספת. בשני היישובים הייתה התמודדות תוססת.להבים ומיתר משתייכים לאשכול סוציו-אקונומי הגבוה, נמצאים בתנופת פיתוח והתושבים חלוקים לגבי אופיים העתידי: יישובים כפריים שקטים, או יישובים תוססים בהם תתקיים בנייה לגובה. 
שמעון פרץ נפגש עם תושבים בדרך לקלפי (פייסבוק)
שמעון מזוז מצביע (פייסבוק)

כפיר מימון מצביע (פייסבוק)

יוסי ניסן מצביע (פייסבוק)

נכון לשעה זו, 18:32, אחוזי ההצבעה בימתר עומדים על 13.58 אחוזים בלבד, מעל הממוצע הארצי. רק 904 איש, מתוך 6,658 בעלי זכות בחירה התייצבו לממש את זכותם.

בלהבים, אחוזי ההצבעה מעט יור גבוה, 25.20 אחוזים. 1,269 איש היגעו להצביע, מתוך 5,035 בעלי זכות בחירה ביישוב.

ההתמודדות היא בין יוסי ניסן לכפיר מימון, בלהבים ושמעון פרץ מול שמעון מזוז במיתר. בשני היישובים מקווים שלקראת השעה 20:00 יתגבר קצב המצביעים, אחרי שתושבים רבים חוזרים מהעבודה ומשכיבים את הילדים לישון. מצד שני, העובדה כי זה אינו יום שבתון וגם יום של לחימה בדרום, יש בה כדי להשפיע.תגובות

End of content

No more pages to load