• 01 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

המחווה המרגשת של דיירות הכפר השיקומי עלה נגב

דיירות עם מוגבלות מהכפר השיקומי עלה נגב, שהיה תחת מתקפת הטילים ובטווח האש של חמאס, ישבו בממ''ד והכינו, ביחד עם המדריכות, מחווה מרגשת

דיירות מעלה נגב חיבקו את תושבי הנגב (צילום: באדיבות עלה נגב)

על אף שדיירי הכפר השיקומי 'עלה נגב נחלת ערן' נמצאים בעצמם תחת מתקפת הטילים על הדרום, יצרו דיירי הכפר שלט חיזוק וערוגת פרחים שנשלחה וירטואלית לתושבי הדרום: "באמצעות היצירה אנחנו מתחזקים וגם מחזקים יחדיו את שאר התושבים".

על אף שדיירי הכפר השיקומי 'עלה נגב נחלת ערן' נמצאים בעצמם תחת מתקפת הטילים על הדרום, בחרו צוות הכפר והמתנדבים, יחד עם הדיירים עצמם, להתחזק יחד ולחזק את חבריהם תושבי הדרום באמצעות שלט וערוגת פרחים: "עלה נגב מחבקים ומחזקים את תושבי הדרום".

לאחר שהסבירו להן על האזעקות שמסביב וכשהן עצמן נמצאות בתוך הממ"ד, הכינו קבוצת דיירות עם מוגבלות המתגוררות בכפר, שלט ופרחים עבור תושבי הדרום. הצוות השיקומי והדיירות החזיקו יד ביד את הצבעים וצבעו יחדיו את השלט. בכל שבוע מגיעים לכפר מתנדבים ממכינות חולית ונחל עוז, אך בעקבות המצב הם נבצר מהם להגיע היום, ומכיוון שאין דרך להעביר להם פיזית את הפרחים, החליטו בכפר לשלוח להם את השלט והפרחים 'וירטואלית' – באמצעות הפלאפונים.

המדריכות דאגו שכל הדיירות ייטלו חלק במחווה (צילום: באדיבות עלה נגב)​​​​​​​

בת השירות הלאומי בכפר השיקומי 'עלה נגב נחלת ערן', ראשית אבן דנן, סיפרה על התחושות והשלט: "המטרה של השלט שיצרנו היא לשלוח חיזוק מהכפר לכלל תושבי הדרום. אמנם לדיירי הכפר יש מוגבלות שכלית התפתחותית אבל גם הם מבינים את המצב ברמות הבנה שונות. לא נעים לשמוע אזעקות ולעיתים זה גם מפחיד ולכן באמצעות היצירה אנחנו מתחזקים וגם מחזקים יחדיו את שאר התושבים".

מנכ"ל הכפר השיקומי 'עלה נגב – נחלת ערן' אבי וורצמן, בעבר סגן ראש עיריית באר שבע וח''כ מטעם הבית היהודי, אמר: "אני גאה מאוד בצוות עובדי הכפר והמתנדבים הרבים שנרתמו ומחזקים את דיירי הכפר בימים הלא פשוטים הללו. כולנו משפחת אחת גדולה וזה ניכר במיוחד בעיתות משבר וקושי. תושבי הדרום מחבקים את דיירי הכפר וגם הדיירים יודעים לחבק ולחזק בחזרה"

תגובות

End of content

No more pages to load