• 01 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כתב אישום נגד לורן אנקרי: התנגש ברכב משפחת עטר והרג אותה

כתב האישום מייחס לאנקרי ביצוע עבירות של הריגה כלפי שמונה בני משפחה עטר ז''ל, עקיפה בדרך לא פנויה, נהיגה בשכרות והחזקת סם לצריכה

התאונה המחרידה בכביש 90, בה מצאו את מותם בני משפחת עטר (צילום: דוברות זק''א)

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לפני זמן קצר לבית המשפט המחוזי בב"ש כתב אישום נגד לורן אנקרי, בן 52, המייחס לו ביצוע עבירות של הריגה כלפי שמונה בני משפחה עטר, עקיפה בדרך לא פנויה, נהיגה בשכרות והחזקת סם לצריכת סמים.  
על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד אביב דמרי, ב-30 באוקטובר, בשעה 12:28, נהג הנאשם בג'יפ, בכביש 90, מכיון דרום לכיוון צפון, כשבגופו סם מסוכן מסוג קנביס. לצדו של הנאשם ברכב ישבה אשתו ובתו הקטינה ישבה במושב האחורי.

באותה העת, נהג יריב עטר ז"ל ברכבו יחד עם שבעת בני משפחתו, מצפון לדרום, בנתיב הנגדי, בכיוון הפוך לכיוון נסיעת הנאשם. בשלב מסוים של הנסיעה, החליט הנאשם לעקוף עם הג'יפ את הרכב שנסע לפניו בנתיב נסיעתו. לשם כך, בהגיע הנאשם לקילומטר ה-216 בכביש, הוא עבר עם הג'יפ לנתיב הנסיעה הנגדי וזאת למרות שנתיב זה לא היה פנוי בשל כך כי אותה שעה נסע בו רכב של משפחת עטר.  

בעודו נוהג בנתיב הנסיעה הנגדי, התנגש הנאשם עם הג'יפ עם רכב של משפחת עטר וכתוצאה מהתאונה, בסמוך לאחר ההתנגשות, רכבם החל לבעור.   בשל התאונה ובעירת הרכב, שמונת בני משפחת עטר מצאו את מותם בסמוך לאחר ההתנגשות.   לנאשם רישום תעבורתי הכולל 22 הרשעות תעבורה קודמות.  הפרקליטות הגישה לבית המשפט בקשה לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

בני משפחת עטר. כולם נספו בתאונה בכביש 90 (צילום: פייסבוק)

משפחת עטר, שנספתה בתאונה, התגוררה בישוב פסגות: יריב בן 45, שושי בת 47, והילדים: יעקב ישראל בן 12, עטרת בת 11, איילה בת 9, מוריה בת 7, ידיד בן 5 ואביגיל בת 3 זיכרונם לברכה. יריב עבד בחברת מחשבים, שושי אישתו מורה לחינוך מיוחד בעמותת קרן אור בירושלים. הילדים למדו בבית הספר היסודי ובגנים בפסגות והבן הבכור למד בישיבה התיכונית מטה בנימין בבית אל. משפחת עטר הגיעה לישוב פסגות לפני כ-13 שנים קצת לאחר חתונתם. המשפחה התגוררה בשכונת העי ולפני כשנתיים עלתה לשכונה המרכזית ונטעה את מקומה ביישוב.

וידאו: זירת התאונה (צילום: דוברות זק''א)

הגשת כתב האישום התאפשרה עם סיום חקירת תאונת הדרכים הקטלנית בה נספתה משפחת עטר. מהחקירה עולה כי שוטרים שהגיעו למקום מצאו בזירת האירוע שני כלי רכב ואחד מהם נשרף, ובתוכו בני משפחה אחת אשר מנתה שמונה נפשות, זוג הורים ושישה ילדים.

ברכב נוסף אשר היה מעורב בתאונה ישבו שלושה בני משפחה, אב, אם ונערה, אשר נפצעו ופונו לקבלת טיפול רפואי. נפתחה חקירה בידי בוחני תאונות דרכים של מרחב נגב במחוז הדרומי. נהג הרכב שנפצע נעצר לחקירה ורשיונו נפסל.

יממה לאחר התאונה הובא הנהג החשוד בגרימת התאונה לבימ"ש ומעצרו הוארך מאז מעת לעת ועד היום. במהלך החקירה נדרשו בוחני תאונות הדרכים במרחב הנגב לחקור עדים ומעורבים רבים ובנוסף ניסוי שדה ראיה במקום התאונה וללא הנהג. עוד נדרשו בוחני התנועה לסוגיית נהיגת הנהג תחת השפעת סם מסוכן.

עם זאת, סוגיית התלקחות הרכב עדיין נבדקת בידי חוקר שריפות.  עם תם מלאכת החקירה אשר הושקעו בה משאבים רבים הוגשה הצהרה בדבר כוונת הפרקליטות להגיש כנגד החשוד, תושב גבעון החדשה בן 52, והיום צפוי כתב האישום.

שיחזור התאונה על ידי חוקרי המשטרה (צילום: דוברות המשטרה)
רפ"ק חיים ריבה, קצין את"ן נגב: ''עם סיום פעולות החקירה בידי בוחני תאונות הדרכים של מרחב הנגב במחוז הדרומי עלו ממצאים כי תאונת הדרכים הקטלנית מה-30 באוקטובר בכביש 90 אירעה כתוצאה מעקיפה בדרך לא פנויה. אנו קוראים לציבור משתמשי הדרך לנהוג בזהירות ובאיפוק, ובעת כוונה לצאת לעקיפה יש לוודא מעל לכל צל של ספק כי הדרך פנויה לעקיפה ושאין רכב המגיע מהכיוון הנגדי באופן שיש בו בכדי לסכן חיי אדם''.

תגובות

End of content

No more pages to load