• 04 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תושבי הדרום מפגינים בתל אביב: ''נתניהו תתפטר''

תושבי העוטף ויישובי הדרום מפגינים הערב בתל אביב כנגד ממשלת נתניהו ואמירותיו של השר צחי הנגבי, על כי ירי על הדרום ''נסבל''. מתיחות לקראת יום שישי וחידוש מהומות הגדר

תושבי הדרום חוסמים את עזריאלי (צילום: ערן בר שושן)

מאות מתושבי עוטף עזה ויישובי הדרום נפגינים הערב בתל אביב כנגד ממשלתו של נתניהו, אחרי שזו מיהרה להתקפל אל מול דרישות החמאס, קיבלה את התנאים להפסקת האש שהציב חמאס, אשר עומדת לקבל בימים הקרובים פיצוי מקטאר בסך מיליוני דולרים, בגין הרס בניין הטלוויזיה בהפצצת צה''ל. משך כ-24 שעות ירתה הזרוע הצבאית של החמאס כ-470 רקטות על ישראל - בעיקר על אשקלון, שדרות ויישובי העוטף. אדם אחד נהרג, אחרים נפגעו, נגרם נגרם נזק ישיר לבתים, מפעלים ועסקים. רבים לקו בחרדה.

כמעט אלף מפגינים חסמו הערב את צומת עזריאלי בתל אביב, להכאיב למדינה במרכז הכלכלי שלה. הערב יש כעס רב כלפי השר צחי הנגבי, אשר אמר הבוקר, בראיון לגלי צה''ל, כי תגובת החמאס הייתה מדודה, היות ולא נורו טילים על תל אביב. חמאס גם הציב גבולות לירי שלו: עוטף עזה הוא בבחינת שיגרה, נתיבות ואופקים זו החמרה ואם ישראל לא מקבלת את התנאים שלו, הירי הוא על באר שבע ואשדוד. באופן אבסורדי, ישראל המשיכה להעביר כסף וסחורות לעזה גם בעיצמן של ההפצצות. 

זאת ועוד: בדיון של וועדת החוץ והביטחון שנערך אתמול בשדרות, נחשף כי יכולות הירי והפגיעה של חמאס שופרו והמענה בישראל, לרבות המיגון, נותר כשהיה, על פי תפיסות ישנות. בבתים ישנים רבים בבאר שבע וביישובי הנגב אין מיגון. פגיעה ישירה בבית כזה, יסתיים בהרוגים ונפגעים רבים, כך הזהירו אתמול משתתפי כנס שנערך לכבוד יום בן גוריון, באוניברסיטת באר שבע.

מחר, שישי, שוררת מתיחות רבה לקראת הפגנות יום השישי ליד הגדר ובעיקר, מניסיונות חדירה לישראל.

הפגנת תושבי הדרום בעזריאלי (צילום: ערן בר שושן / באר שבע ביחד)

המפגינים הערב בתל אביב קוראים לנתניהו להתפטר.  "אם אין שקט בדרום, לא יהיה בכל מקום", "עוטף עזה זה לא חור, די לדרום שחור". לפני כמה שבועות נעשה ניסיון לארגן הפגנה דומה בבאר שבע, כנגד טרור הבלונים, אך הקהל נותר אדיר. מטרור הבלונים נפגעו אלפי דונמים של חורש טבעי וגידולים חקלאיים. 

גלריית תמונות: הפגנת תושבי הדרום בעזריאלי (צילום: ערן בר שושן)
​​​​​​​
תגובות

End of content

No more pages to load