• 04 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''אחי הגדול, דם שלי, לא נתפס שאתה לא איתנו'': הטרגדיה בשכונה ד'

אבל כבד בשכונה ד', עם היוודע זהותו של הנרצח אור ליום שישי: רותם הרוש, בן 21, שחגג את יום הולדתו בחצר ביתו ברח' אביה השופט. ''לב גדול, נשמה, אוהב לעזור תמיד'', מספרים חבריו, מוכים בהלם

רותם הרוש ז''ל. ''לב גדול, נשמה ענקית, לא נתפס מה קרה'' (צילום: פייסבוק)

פורסמה זהותו של הנרצח בתקרית הירי ברחוב אביה שופט, בשכונה ד' בבאר שבע: רותם הרוש ז''ל, שנורה בעת שחגג מסיבת יום הולדת עם משפחתו וחבריו, בחצר ביתו. רותם נורה למוות והמשטרה הטילה צו איזור פרסום על פרטי החקירה. 

עם זאת, זהותו של הנרצח נודעה לתושבי שכונה ד' והשכנים הרבים התקשו להאמין למה שאירע בשעות הקטנות של יום שישי. הרצח אירע בשעה 4:00 לפנות בוקר לערך. בשכונה נשמעו קולות ירי, כוח משטרה ומד''א הוזנק למקום. הכוחות נתקלו בזירה מאוד קשה: שני צעירים ואישה בוגרת היו מוטלים על הרצפה, מתבוססים בדמם. מותו של אחד הצעירים נקבע במקום, שני הפצועים האחרים הובהלו לסורוקה. בשעות שלאחר מכן, זהות הנרצח והפצועים החלו להיוודע לתושבי השכונה, שהתקשו להאמין למה שקרה. רבים כתבו על התקרית ברשתות החברתיות, אבל ביקשו שלא לציין את שם הנפגעים. ככל שחלפו השעות וכמעט בכניסת השבת, דבר הטרגדיה נודע כבר לכולם.

חברים רבים ספדו לרותם ז''ל: ''אחי הגדול, דם שלי, לא נתפס שאתה כבר לא איתנו, משפחה שלי, חיים שלי, למה רק אותך? היית ילד שאי אפשר לתאר כמה טוב היית לאנשים ולסובבים אותך. תמיד היית אהוב במשפחה ואצל כולם, נשמתך בגן עדן!'', ספד לו אלחי עמר. 

''הלב שלי כואב ועצוב,חבר יקר שלי,אח שלי תמיד תישאר בלב שלי. כמה היית שם בשבילי לא משנה כמה זמן לא היינו בקשר איך שתראה אותי תעטוף בחיבוקים נשיקות חום ואהבה תמיד תשאל לשלומי ותהיה כאן לעזרתי. אני מתקשה להאמין לזה
אני לא מאמינה בכלל.  עוד מעט תבוא עם ניב לשכונה ונשב ונצחק ותלווה אותי לבית ב-2 בלילה כי אני מפחדת עד שאמא שלי תפתח לי את הדלת. אני לא רוצה להאמין לזה שצריך לדבר עליך בלשון עבר'', כותבת לו מאי אבוטבול. 

במהלך סוף השבוע תושבים בשכונה ד' ביקשו שלא לפרסם ברבים את שמו של הצעיר ולהמתין עד לצאת השבת, מפאת כבודה של המשפחה האבלה. ''זה אסון כבד, כמה צער נפל עלינו, זה יום קשה לשכונה שנרצח צעיר'', אמרה אחת שכנות. ''איזו טרגדיה גדולה נפלה על השכונה, זה יום עצוב''.

מאי אבוטבול תיארה את רותם הרוש כ''הילד הכי טוב, הכי מקסים, הכי עוזר, תומך ומעריך, ילד אהוב על כולם, אין אחד שלא אהב אותך. איך אפשר שלא לאהוב אותך תגיד לי? תשמור על המשפחה שלך מלמעלה תן לאמא שלך כוחות להמשיך''.

ככל החלפו השעות מצאת השבת, זרם המנחמים גבר. חבריו הרבים לא מפסיקים לבטא את כאבם ברשתות ומתארים אותו כחבר טוב, שילד שידע לעזור לכולם, אדם תומך ומלא חברים. 

כאמור, יש צו איסור פרסום על פרטי החקירה, אך לא על הכאב העצום של תושבי השכונה.

יהי זכרו ברוך, כותבים חבריו הרבים. בהספדים ברשתות החברתיות. 

תגובות

End of content

No more pages to load