• 04 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

האם שדה התעופה הבינלאומי יוקם בנגב?: ''פגישה מכרעת'' בדימונה

להערכת ראשי הערים מהליכוד, כעת שראש הממשלה הוא גם הביטחון, קיים סיכוי שיסיר את החסמים. הקמתו של נמל תעופה בנגב מתעכבת למעלה משלושה עשורים, בשל התנגדות הדרג הביטחוני

ביטון, בילסקי, אריאל ואוחנה, בפגישה בדימונה (צילום: דוברות דימונה)

היום, שלישי, התכנסו בעיריית דימונה, ביוזמתו של שר החקלאות ופיתוח הכפר אורי אריאל ובהזמנתו של בני ביטון, נציגי המנהיגות האזורית בנגב ואנשי מקצוע מטעמם, בכדי לבחון כיצד ניתן לרכז מאמצים על מנת לקדם את הקמתו של נמל התעופה הבא של מדינת ישראל בנגב. מעורבותם של השר אריאל, זאב בילסקי ונציגיהם יחד עם ראשי הרשויות בנגב ומעמק יזרעאל, אליהם הצטרפו לאחרונה גם ראשי רשויות מאזור המרכז, מהווה איחוד כוחות שיסייע למדינה לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבור כלל אזרחיה.

בישיבה עודכנו כלל הגורמים הרלוונטים כי לאחרונה הוסרו חלק מן החסמים להקמת נמל התעופה בנבטים. יחד עם זאת נותרו מספר חסמים ואתגרים משמעותיים עליהם יש להתגבר. לדברי גורמים בכירים יוצאי חיל האוויר המייעצים למטה המשותף, בגיבוי מקבלי ההחלטות, ניתן יהיה בהחלט להתגבר על חסמים אלו. בנוסף, לאור מינויו של ראש הממשלה כשר הביטחון, ברור לכולם כי נוצרה הזדמנות פז לקדם את הנושא עליו יש קונצנזוס לאומי. 

וידאו: ראשי הרשויות והשר (צילום: דוברות דימונה)
​​​​​​​

שר החקלאות ופיתוח הכפר אורי אריאל: "אנחנו הולכים על זה, זה הכרחי, זה נחוץ וזה צודק. לתושבי ערד,  דימונה, ירוחם מגיע מקומות תעסוקה רבים יותר, תשתיות רחבות יותר וכל מה שנלווה לכך. זוהי הזדמנות לפנות לראש הממשלה בנימין נתניהו, שיגיע להחלטה להקים את שדה התעופה בנבטים במהרה בימנו. כל זאת, לטובת פיתוח הנגב ולטובת האזרחים. כמובן, שישנן משמעויות לאומיות רבות וחשובות לאין שיעור לפתיחת נמל תעופה בנבטים. בעזרת ה' נעשה ונצליח".

לדבריו של ביטון, ''זוהי ישיבה מכרעת בנושא קריטי לנגב. אני חושב שאיחוד של כל הכוחות האלה יביא לשדה תעופה משלים בנבטים''.

ראש המועצה המקומית ירוחם הנכנסת, טל אוחנה מצהירה: ''העתיד של הנגב המזרחי מבחינה כלכלית ותיירותית, תלוי בפרויקט העוגן הזה. אנחנו נעשה כל שנידרש כדי להילחם על הזכות שלנו להביא את הדבר הזה לנגב ובקרוב מאוד''.

זאב בילסקי: יו״ר המועצה הארצית לתכנון ובניה, אשר מהווה הגורם התכנוני המקצועי הגבוה במדינה הוסיף: ״אני מאמין שהגשמת החלום הזה היא החזון של בן גוריון ומי שבאמת רוצה להגשים את החזון עד הסוף, כדאי שילך בדרך הזו. אנחנו נעשה כל מה שאנחנו יכולים כדי שזה יקרה.״

טל אל-על, סגן ראש עיריית באר-שבע: "ההחלטה ההיסטורית והקריטית להתפתחות הנגב להקמת שדה התעופה המשלים לנתב"ג בנבטים, מונחת כיום על שולחנו של ראש הממשלה. כל החלטה אחרת תהיה בכייה לדורות ופספוס היסטורי להבאת עוגן כלכלי ותעסוקתי ברמה הלאומית לנגב. עשרות רבות של רשויות מקומיות תומכות במהלך ושותפות במטה המשותף, הן מן הצפון והדרום והן ממרכז הארץ. אנו קוראים לראש הממשלה, למערכת הביטחון ובמיוחד לחיל האוויר: המשיכו להיות אבן הראשה בפיתוח הנגב. אל תהפכו לאבן הנגף".

תגובות

End of content

No more pages to load