• 01 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ישיבה ראשונה למועצת העיר ב''ש: האם לא תהיה אופוזיציה?

עם 4 סגנים, ללא אופוזיציה, דנילוביץ' פתח קדנציה שלישית: ''שמעתי את הפרשנויות שקדמו לבחירתי, על הדיקטטור, השליט הבלעדי, על הכוחות המאגיים. צר לי לאכזב, אני לא אסד, אין לי עוצמות או תעצומות של בבא''

ראש עיריית ב''ש חותם על מגילת ההתחייבות ולצידו רבה של העיר ב''ש, יהודה דרעי (צילום: דיאגו מיטלברג)

ישיבת המועצה החגיגית לפתיחת הקדנציה, של עיריית באר שבע נערכה הערב, רביעי, במשכן אמנויות הבמה. זו הפעם הראשונה בה ישיבת מועצה מועברת מאולם מועצת העיר של באר שבע, אל אולם גדול. זוהי הקדנציה השלישית של דנילוביץ', המציין 21 שנה כחבר מועצה בעיריית באר שבע. כיום הוא זקן חברי מועצת העיר. רשימתו, דרך חדשה, מורכבת שווה בשווה מגברים ונשים ומועצת העיר ב''ש הינה המוצה בה מכהנות הכי הרבה נשים כחברות מועצת עיר. 

חברי מועצה העיר, ראש העירייה והסגנים (צילום: דיאגו מיטלברג)

המועצה נפרדה בטקס מחברי המועצה שלא ימשיכו לכהן בקדנציה זו: יצחק אביטאן, עו"ד עופר אוחנה, פרופ' טלי זילברשטיין,     שילת חקשור יעיש, עדי טרבס שהייתה חברת מועצת העיר הצעירה בישראל, ולרי מיגירוב, אורטל פרלמן שמואלי, אביעד שמלה
ומשה בורוכוב. 

27 חברי מועצת העיר הושבעו. לסיעתו של דנילוביץ', דרך חדשה, רוב מוחלט במועצת העיר, זו הקדנציה השלישית. במועצה לא הועלה נושא האופוזיציה וככל הנראה, במועצה הנוכחית לא תהיה אופוזיציה לדנילוביץ'. ארבעה סגני ראש עיר יכהנו בשכר (זוהר, אל על, כראדי ובוקר), שניים מהם יכהנו ברוטציה של 30 חודשים (בוקר וכראדי, שיתחלפו עם מאזוז וטובול). 

''תמה לה מערכת הבחירות תושבי העיר באר שבע אמרו את דברם. מכובדיי את ישיבת מועצת העיר החגיגית הזו אני זוכה לפתוח לא רק כראש העיר הנבחר אלא כזקן חברות וחברי מועצת העיר. אמנם לא בגיל, אבל בוותק: זוהי שנתי ה-21 כחבר מועצת העיר'' אמר ראש עיריית באר שבע הנבחר, רוביק דנילוביץ'. 

נושא נאום מרגש: ראש העיר, רוביק דנילוביץ' (צילום: דיאגו מיטלברג)

''הגיבוי לו זכיתי אינו מובן מאליו. האהבה לה אני זוכה מתושבי העיר מרטיטה את לבי וגורמת לי להחסיר פעימה בכל פעם מחדש. אני מלא הערכה, אסיר תודה, על הזכות הענקתם לי לשרת אתכם. אתם שמלווים אותי מתחילת דרכי הציבורית, שננתם לי את הגה ההובלה, בגיל כה צעיר, מאפשרים לי להפליג עם הדימיון, לעוף על החלום, לממש את המאוויים הכמוסים שיוצרים את סוד קסמה של עירנו. תושבים יקרים, לכם אני אומר - תודה''.

''מעולם לא חיפשתי שררה, לא כוח. ביקשתי, גיבוי, רק גיבוי, כדי שאוכל להמשיך במסע שמהווה עבורי מפעל חיים, גולת הכותרת של חיי הציבוריים. להמשיך לשרת במסירות ובאנמנות כשליחה של מדינתנו האהובה, בנגב''. 

דנילוביץ' התייחס גם לתוצאות הבחירות, על פיהן הוא נבחר ב-92 אחוזים ולביקורת שמושמעת כנגדו:  ''אני שמעתי את הפרשנויות, הביקורות  והתבדחויות שקדמו לבחירתי. על הדיקטטור, השליט הבלעדי, על הכוחות המאגיים. צר לי לאכזב, אני לא אסד, אין לי עוצמות או תעצומות של בבא''.

על הבמה: חברי מועצת העיר וצמרת העירייה (צילום: דיאגו מיטלברג)

''הניתוח של התוצאות הוא הרבה יותר עמוק, לא מדובר בנוסחא מהפכנית,  גם לא במודל מנצח, אין אף אוניברסיטה בעולם, אפילו היוקרתית שבהן, שיכולה ללמד או לחקור את התהליך שהתרחש כאן. הפקולטה למדעי הנשמה, ככה, פשוט, כמו שזה נשמע. לא צריך להיות דיקטטור, כזה שמטיל מורה, כדי לזכות ברוב קולות. צריך פשוט להיכנס ללב האדם''.

וידאו: ישיבת המועצה כפי שהועברה בשידור ישיר בדף של ברנז'ה NEWS (צילום: דני בלר)

​​​​​​​
בין ההצעות שהועלו בישיבת המועצה הראשונה הייתה זו של משה ינאי מסיעת אור, שביקש לשנות את היום בו נערכת ישיבת המועצה ליום שני, מהסיבה שהעיתונים המקומיים יורדים לדפוס ביום רביעי ואז התושבים מדווחים על ישיבת מועצת העיר באיחור של שבוע. דנילוביץ' הבטיח לשוחח עימו על כך לאחר מכן. בעידן הדיגיטל לא רק שלא צריך לחכות שבוע לראות את הדיווח בעיתון, המועצה מועברת בשידור חי, כפי שגולשי ברנז'ה NEWS כבר רגילים. ישנם גולשים שאף צופים בשידור בטלוויזיה חכמה, על גבי מסך גדול ומגיבים לנו תוך כדי השידור. 

תגובות

End of content

No more pages to load