• 04 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חורף של קנסות: כך מתהדקת האכיפה ברחבי ב''ש

הרשויות מחמירות את האכיפה והענישה, בבאר שבע, על מנת לגמר תופעות של ביריונות, סמים, עבירות תנועה ופרוקטשן. איפה זה קורה ומי עלולים להיות הראשונים לחטוף?

פיקוח במרכז גילת. לשקם ולשמור על הסדר הטוב (צילום: אבי אזורה / באר שבע ביחד)

נגמרו הבחירות - ובבאר שבע מתחילים להגביר את הפיקוח, האכיפה והענישה בכל מיני תחומים, מתנועה, דרך בריונות, כלה בשתייה וסמים ועד לרישוי עסקים. קנסות בנושאי חניה בלבד, מכניסות לעיריית באר שבע, עשרות מיליוני שקלים מדי שנה. רפורמות האמורות להיכנס לתוקף ב-1 בינואר יגרמו לרבים לחשוב פעמיים אם לרכב על אופניים בדרך לעבודה, או לצאת עם הרכב הפרטי או לפתוח את העסק בבוקר. 

בשבוע האחרון, כך סיפרו לברנז'ה NEWS סוחרים בעיר העתיקה בב''ש, הוגברה האכיפה על העסקים, בין היתר מי שמוציאים את מרכולתם מחוץ לחנות. ''מה הטעם, אם יש בחוץ שוק רמלה לוד, מלא דוכנים בשישי? אומר סוחר במדרחוב. ''לך לרחוב הרצל ותראה מה קורה שם. תראה כמה עסקים סגרו''. עם זאת, יש לצין שבעיר העתיקה הושקעו מאמצים ואמצעים רבים, להחליף תשתיות, לשדרג את שדרת האוכל ואת מוקדי הבילוי, לצד פסטיבלים ואירועי תרבות. כל אלה, אינם מצליחים להתגבר על המשבר הכלכלי הפוקד את העסקים הקטנים בבאר שבע.

נקודת שיטור ואכיפה במרכז גילת: האם יהיה קץ להימורים והסמים?

אחרי עשות שנים בהם עמד מוזנח, מרכז גילת עובר מתיחת פנים בצורה של החלפת תשתיות, ריצוף מחדש ושיקום המרכז המחסרי המוזנח. במקביל, עיריית באר שבע הקימה במקום נקודת שיטור עירוני, שבין היתר תצטרך להתמודד עם תופעות של סמים ואלכוהול, הימורים ואלימות. שנים רבות מתלוננים תושבים בשכונה ד' על מה שקורה במרכז. בשכונה ד' מתגוררים ותיקי באר שבע, לצד עולים חדשים, סטודנטים, עובדי אוניברסיטה ובית החולים. כולם סובלים ממעשי מעטים, הפוגעים בסדר הציבורי.

וודקה ורדבול, אבל גם סמים והימורים. האם מרכז גילת ינוקה מהמפגעים? (צילום: דני בלר)


די בתקרית אחת, כדי להעיב על האווירה הכללית. מרכז גילת הוא מרכז החיים של תושבי הרחובות הסמוכים, המוצאים בו מכולות, ירקניות, חנויות לכלי בית, מספרה, פלאפל, מאפייה, קפה ועוד - במחירים, באווירה וביחס של פעם. אלא שדי במעשי מעטים, בשתייה לשוכרה, בשימוש וסחר בסמים, בהימורים לא חוקיים ובעבירות אלימות, כדי לקלקל לכולם, תושבים וסוחרים כאחד. בגילת מקווים שהפיקוח והשיטור העירוניים יטפלו במי שצריך.

זאת ועוד: ברחבי באר שבע פרוסות עשרות מצלמות אבטחה, שמטרתן לזהות עברייני רכוש, תנועה וכל פעילות פלילית אחרת. המצלמות ממוקצות בנקודות אסטרטגיות ואתרים המועדים לפורענות.

מצלמת אבטחה בב''ש. למנוע תופעות עבריינות במוקדים המועדים לפורענות (צילום: דני בלר)

רפורמת האופניים: אין רישיונות, יש קנסות, יש בירקרטיה, אין תקציב

קהל אחר שהולך לסבול, הוא רוכבי האופניים בבאר שבע ולצורך העניין, בכל הארץ. החלטת הכנסת להטיל קנסות כבדים על רוכבי אופניים חשמליים, המחוייבים מה-1 בינואר לשאת רשיון נהיגה על אופניים, לא לוותה בהכנות ובהיערכות. 

בעוד שבעלי רשיון על רכב ואופנוע פטורים מהוצאת רישיון על אופניים, למרות שמדובר בכלי אחר לגמרי, מי שאין בידם רשיון כלל יצטרכו לעבור קורס רכיבה, שעיובר, ככל הנראה, במוסדות החינוך בעיר. בתום הקורס, יונפק להם רישיון נהיגה על אופניים. לצורך העניין יהיה צורך להכשיר מורים לנהיגה על אופניים חשמליים ובתי ספר לנהיגה עבור שאינם תלמידים או בגילאי בית ספר, דוגמת אלפים בבאר שבע, מיעוטי יכולת שאין ביכולתם להחזיק מכונית. טרם ידוע מי, מה והיכן יפעלו בתי הספר. כל העניין גם תלוי ביכולת הממשלה להעביר את התוספת התקציבית הדרושה לכך.

פריסת מצלמות האבטחה בב''ש (מקור: מפת GIS / עיריית באר שבע)

פרוטקשן, סמים, זנות ובריונות: המשטרה שמה עין על המוקדים הבעייתיים של ב''ש

בתחנת באר שבע החלה פעילות ממוקדת ''שתכליתה שימור והגברת תחושת הבטחון של הציבור בדגש למרחב הציבורי בעיר באר שבע באזור השווקים, מרכזי בילוי, תחנות הסעה, ותחנות התחבורה הציבורית המרכזיות'', לדברי המשטרה.

במסגרת הפעילות אשר זכתה בשם הקוד "חורף חם" מתבצעת אכיפה כנגד עבירות בתחום האלימות, הסמים, ההימורים ועבריינות הכביש. בצד אכיפה בשילוב זרועות עם עיריית באר שבע ורשויות נוספות. מבצעי דומים נערכו בעבר, בין היתר לטיפול ב''חמארות'', ובפרוטקשן בעיר: גביית כסף מסוחרים תמורת ''שמירה'' שלא יאונה לעסק שלהם כל רע. אזורי תעשייה וסחר אפילו חולקו וסומנו בתרסיס צבע. 

מבצע ''חורף חם'', במרכז ביג (צילום: דוברות המשטרה)

עד כה נרשמו עשרות דו"חות תנועה בתחום איכות החיים: הפרעות תנועה, חסימות מעבר, השלכת פסולת והשמעת מוסיקה רועשת. כמו כן עוכבו או נעצרו עשרות חשודים בביצוע עבירות בריונות, אלימות ורכוש. הפעילות מתבצעת על בסיס יום יומי ובעצימות גבוהה בסיוע כוחות שיטור סמויים וגלויים והכל למען שמירה על מרקם החיים התקין ובטחון הנפש והרכוש.

תגובות

End of content

No more pages to load