• 01 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צפו: נחל באר שבע התעורר לחיים בזרם מים אדיר

זרם אדיר של מים שוטף מהבוקר את נחל באר שבע, אחרי ליל ברקים, רעמים וגשמים

נחל באר שבע, הבוקר (צילום: מאיה מוזס)

נחל באר שבע התעורר הבוקר לחיים ומבקרים רבים פוקדים את גשר נווה נוי ואת הפארק הסמוך ליהנות מהמחזה המרהיב. במהלך הקיץ הזרימה בנחל דלילה. עם הגשמים הראשונים, אדמת הלס הצחיחה של הנגב לא מסוגלת לספוח אליה את כל כמות מים ואלה מתנקזים לערוצי הנחלים,בהם נחל באר שבע, הגדול באיזור, שאורכו 50 ק''מ.

נחל באר שבע, בבוקר שבת (צילום: מאיה מוזס)
​​​​​​​

המים שאתם רואים בנחל באר שבע עוברים דרך ארוכה: ראשיתו של נחל באר שבע במורדות הצפוניים של הר קינה, כקילומטר אחד מדרום לאזור התעשייה של העיר ערד. הנחל ממשיך לכוון מערב, בדרכו חוצה הנחל את בקעת ערד וממשיך בדרכו לכוון העיר באר שבע דרך בקעת באר שבע. בדרכו עובר הנחל גם ליד תל באר שבע. מראשית הנחל ועד העיר באר שבע נשפכים אל הנחל היובלים היורדים מרכס הרי דימונה והיובלים מהמורדות הדרומיים של הר חברון. יובלי הנחל הם: מכוון מזרח "נחל טלה" ו"נחל עדרים". היובלים הנשפכים מכוון צפון הם "נחל עינם" ו"נחל יתיר". יובלי הדרום הם "נחל ערוער", ו"נחל נבטים".

זרם אדיר של מים כיסה את גזעי העצים במקום (צילום: מאיה מוזס)​​​​​​​

הנחל ממשיך בנתיבו מהעיר באר שבע בכוון הכללי דרום מערב עד שנשפך לנחל הבשור ליד באר אסנת הנמצאת כ־3 קילומטר מדרום-מזרח לקיבוץ צאלים. בדרכו עד השפך עובר הנחל ליד שטחי החולות ומישורי הלס של הנגב בצפוני.

צילומי וידאו: מיכה בן גיגי, ניר צדוקי, עידית פלדמן - באר שבע ביחד

תגובות

End of content

No more pages to load