• 04 אוגוסט 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

משמרת מחאה נגד רצח נשים נערכה הערב ברחבת עיריית ב''ש

''אחרי רצח שתי הנערות השבוע, כבר לא יכולתי לשבת בשקט'', אומרת אורה סלומון, בת 37, תושבת באר שבע שאחותה שרה ז"ל נרצחה באכזריות לפני 8 שנים

הפגנת המחאה, הערב ליד עיריית ב''ש (צילום סלולרי)

משמרת מחאה, כנגד רצח הנשים, כאשר רק בשבוע האחרון נרצחו שתי נערות, נערכה הערב ברחבת עיריית באר שבע, בהשתתפות עשרות פעילות ופעילים.

את המשמרת ארגנה אורה סלומון, בת 37, תושבת באר שבע. אחותה שרה סולומון ז"ל, בת 37 בהירצחה, היתה תושבת העיר ונרצחה בידי בעלה לפני כ-8 שנים. 

וידאו: משמרת המחאה סמוך לרחבת עיריית ב''ש (צילום סלולרי)


''זה היה רצח אכזרי, מזעזע, שכלל אונס גופתה... הוא אנס את הגופה שלה וערף את ראשה... וכל זאת לעיני הילדים... היא הותירה לי שלושה ילדים לתפארת, כיום בני 14, 13 ו-10. שנים הייתי עסוקה בגידולם וברוך השם, אני ואחותי גידלנו אותם יחד. פשוט כך. זכרה חי איתנו למרות הכל'', אומרת אורה. 

''יזמתי השבוע מפגש מול האוניברסיטה, כי לא יכולתי לשתוק אחרי רצח שתי הנערות השבוע. התגייסו נשים ונפגשנו מול האוניברסיטה, הצעקה היתה שקטה. הלב היה כואב! חשוב לי שכולם ידעו שלא רק האישה נרצחת, כל המשפחה יחד איתה נרצחת! פשוט כך''. 
''אני אישה מאוד אופטימית ומלאה בשמחה וזה מה שהעברתי לילדים וכך הצלחנו יחד לגדול. למדנו לחיות לצד האבל ולא אותו. למדנו עוד להעריך את החיים ולהגיד תודה על כל יום. מי כמונו יודע שהכל יכול להשתנות ביום אחד''.

בין היתר הגיעו למשמרת המחאה  חברת מועצת העיר יסמין סקס פרידמן,  ליזה ניקולאיצ'וק,  גדיר האני, מנהלות ארגונים רבות וטובות,  וקהל, נשים וגברים, שרוצות ורוצים לשים סוף לרצח הנשים.  מסתמן כי ב-4 בדצמבר תתקקים שביתה במשק בשל רצף האירועים הנורא.

''התפלשנו בבריכת הדם, אחרי צעידה שמדמה הוצאה להורג.  כי ככה בדיוק אנחנו מרגישות.  הממשלה שלנו מוציאה להורג את הנרצחות הבאות לשנת 2019 שממששת ובאה.  אנחנו לא שותקות  ולא עוצרות  אנחנו מכריזות שאנחנו רוצות שישימו סוף למרחץ הדמים הזה. אנחנו מפצירות באיילת שקד, בנימין נתניהו, גלעד ארדן, נפתלי בנט, מירי רגב  ושאר נבחר הציבור שלנו!  קחו אחריות! העניקו לנו את התקציבים שהובטחו לנו.   קחו אחריות!  להטמעת תכנית מדינית, חינוכית,  ביטחונית, שיקומית, תרבותית למען שוויון מגדרי ומניעת אלימות על רקע מגדרי.  אנחנו לא נפסיק להפעיל לחץ בכל הארץ עד שלממשלה לא תהיה ברירה אלא ליחס את מלוא תשומת הלב שמגיע לאחיותנו'', אומרות הערב משתתפות ההפגנה.

גלריית צילומים מתוך ההפגנה (צילומים: תומר ישראל, טוני קספין, מירב יצחק וציפי לוי)
תגובות

End of content

No more pages to load