• 11 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חידוש בב''ש: ''מדרכות מסבירות''

האם זה מה שיפחית את הפגיעה בהולכי הרגל בב''ש? שילוט מאיר עיניים על המדרכות, במעברי החצייה, יזהיר הולכי רגל ונהגים כאחד

מדרכה מסבירה בב'ש (צילום: עיריית ב''ש)

בשבועות האחרונים החלה העירייה בפרסום מסרי בטיחות בסמוך למעברי חציה ברחבי העיר בעיקר בקרבת מוסדות חינוך. מדובר במסרים שמטרתם עידוד חציה בטוחה וזהירה בקרב הולכי רגל – עם סימון בולט לילדים. 

על פי סקר של עמותת ''אור ירוק'', אחוז גבוה של נשאלים בבאר שבע מדווחים על חוסר ביטחון בכבישים ובמעברי החצייה. בין הצמתים והמעברים המסוכנים: צומת מצדה טוביהו - בו נהגים אינם נותנים זכות קדימה להולכי רגל ומבצעים פניות פרסה מסוכנות. מעבר החצייה בשדרות רגר בואכה קריית הממשלה, שהוא צר מלהכיל כמות גדולה של הולכי רגל בשעות השיא כמו גם צומת ז'בוטינסקי-וינגייט ואחים. בנוסף, בבאר שבע מתרחשת תופעה של נהיגה פרועה ואי ציות לתמרורים.

זהו מיזם משותף לעיריית באר-שבע באמצעות המטה העירוני לבטיחות בדרכים ומנהל החינוך יחד עם הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים כחלק מקמפיין הסברתי המתמקד בהולכי הרגל. הקמפיין מפנה את תשומת הלב לפוטנציאל הפגיעות הגבוה של הולכי רגל, בעיקר בסביבת מוסדות חינוך, ומכאן יוצא בקריאה כפולה. להולך הרגל ולנהג שנדרש במתן זכות קדימה להולך הרגל.

המטרה כאמור היא להגביר את הבטיחות בקרב הולכי הרגל והנהגים ולמנוע התפרצות לכביש וחצייה תוך היסח הדעת. המדרכות הצבועות בצבעים בולטים עם מסרים ברורים לבטיחות בחציית הכביש, סומנו  בחומרים ירוקים ליד מעברי חצייה המצויים בקרבת מוסדות חינוך והן ישמשו את התלמידים וכן את העוברים והשבים. במסרים נכתב "אל תתפרץ לכביש", "תסתכל לנהג בעיניים" ו"נלחמים על החיים". 

יעקב אילוז, מנהל מטה הבטיחות העירוני: "בחרנו להטביע את המסר במקום בו עומד הולך הרגל לפני חצייתו. באמצעות ההטבעה הצבעונית, המדרכה למעשה 'מסבירה' לחוצה כיצד לחצות ומזכירה לו להרגיש את הכביש. עליו לעצור, להתבונן היטב סביב ורק אחרי שהוא בטוח שהכביש פנוי – לחצות בצורה זהירה. מדובר בנדבך נוסף לפעולות הסברה וחינוך רבות להעלאת המודעות והטמעת העקרונות לבטיחות בדרכים. זהו נושא שהחינוך לו נוכח בכל הרבדים. מגני הילדים, בתי הספר היסודיים, החטיבות והתיכונים ועד למועדוני גיל הזהב ".

יש לציין כי בנוסף לפעילות זו תוגבר השנה מערך מעברי החצייה הבטוחה בסמוך לבתי הספר אשר מטרתם לסייע לתלמידים בגילאי בית ספר יסודי לחצות את הכביש בבטחה בדרכם לבית הספר. מעברי החצייה משמשים ככוח עזר נוסף למשמרות הזה"ב בשעות הבוקר והצהריים.  


תגובות

End of content

No more pages to load