• 15 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

רוע טהור: מי הרעיל את לישה ובובי?

ליבה של אורה קרמר, תושבת שכונה ג', נשבר לרסיסים: כלביה האהובים, לישה ובובי, שני אחים בני 6, הורעלו בפתח ביתה

שני הכלבים שהורעלו בשכונה ג' (צילומים שפורסמו בפייסבוק)

''חזרתי ביום חמישי בלילה מטיול עם הכלבים שלי, לישה ובובי, אותם אני מגדלת מזה כשש שנים, מאז היו גורים. ליד הבית היה חשוך והם ניגשו שקית שככל הנראה מאוד משכה את תשומת ליבם. לא ראיתי מה עשו בחושך, אך תוך דקות שניהם התחילו לאבד את שיווי המשקל, התמוטטו ומתו. ניסיתי להציל אותם, שפכתי להם מים על הפנים, אבל כלום. תוך דקות מעטות הם כבר היו מתים. איזה רוע צריך לעשות דבר כזה'', אומרת אורה קרמר, תושבת שכונה ג' בבאר שבע. 

אורה, שמאוד אוהבת בעלי חיים, אימצה את שני הכלבים כשהיו גורים קטנים, דאגה באהבה רבה לכל מחסורם כמו שהיא דואגת לחתולים בהם היא מטפלת. ההרעלה הותירה אותה שבורת לב. היא מתקשה מאוד לספר על מה שקרה. 

בנה, קובי, מתכוון מחר בבוקר, ראשון, לסייע לאימו להגיש תלונה במשטרה וביחידת הפיקוח על הצומח והחי במשרד החקלאות, המטפלת במקרים כאלה. ''נסענו עם גופות הכלבים לבית החולים הווטרינרי בבית דגן, על מנת לבצע נתיחה שלאחר המוות, כדי לדעת באיזה רעל מדובר,  שכן הכלבים אכלו דבר שנזרק לגינה הפרטית שלה ואימא שלי  שמה לב באיחור והכלבים מתו בתוך דקות. מחר, ראשון,  תוגש תלונה במשטרה''.

הרעלת בעלי חיים - מכת מדינה והענישה קלה

זה אינו המקרה הראשון של הרעלת בעלי חיים בבאר שבע. גולשים אחרים סיפרו בפוסט שפרסם קובי כי גם כלביהם הורעלו. כל זאת קורה, דווקא כשבעיריית באר שבע פועלים במרץ רב למען בעלי החיים בעיר: בין היתר, הוקמו פינות האכלה מסודרות, מקורות ונקיות לחתולי הרחוב. חברת מועצת העיר יסמין סקס פרידמן, מסיעת קהילה, היא בין הפעילות הבולטות במועצת העיר המלווה את הקמתה של מרפאה לחיות רחוב, מן המאובזרות בארץ, שהעבודות להקמתה בשלבים מתקדמים: ''אני מזועזעת מהמקרה הזה, צר לי מאוד לשמוע, אני מקווה שהמשטרה תגיע לחקר האמת''.

בקרב ארגוני בעלי החיים ביקורת קשה על העונשים הקלים הנגזרים על המתעללים ורוצחים בעלי חיים, לעיתים עונשים על תנאי או קנסות ועבודות שירות. 

על פי החוק הישראלי, עבירת ההיזק לבעלי חיים נקבעה בסעיף 451 לחוק העונשין תשל"ז-1977.  על פי סעיף זה, מי שהורג, פוצע, חובל, או מרעיל חיה שניתן לגנוב אותה וכל זאת שלא כדין ובמזיד - דינו מאסר לתקופה של עד 3 שנים. עם זאת, המקרים בהם נגזרו עונשי מאסר בפועל למתעללים, שואפים לאפס. 

הבעיה החברתית של שכונה ג'

בתוך כל הסיפור הזה, ישנה גם הבעיה החברתית בשכונה ג', זו שמנסים להעלים על למקסם את הבוננזה הנדל''נית. משיחות עם תושבים, לעתים גם מעלים פוסטים בנושא ב''באר שבע ביחד'', עולה תמונה לא קלה: חלק מהבתים הפכו לנדל''ן מניב, של משקיעי נדל''ן, שבאים לגזור קופון. הבתים הוזחנו, לאוכלוסיה קשת היום קשה להתמודד מול אותם ''כרישים''. 

''אני החלטתי לעזוב את השכונה'', אומר לנו שימי (שמו המלא שמור במערכת), ששכר דירה קטנה קרוב לפארק השכונתי. ''לא סימפטי פה, לפעמים מפחיד. לפעמים בלילה, בקיץ, כשחם, אני יושן עם החלונות סגורים, כי אני בקרקע ואתה לא יודע מי מסתובב פה. זו לא אותה שכונה של שנות השבעים, של ההורים שלי או המשפחה של ההורים. יש הרבה הזנחה, אפילו ליד האוניברסיטה. אנשים שוכרים פה דירות כי זה זול, כי הם עובדים ממש קרוב, אבל יש פה הרבה בעיות''. 
​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load