• 15 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

עובדות עיריות ב''ש ודימונה מצטרפות לשביתה הגדולה ביום שלישי

עיריות באר שבע ודימונה מצטרפות לערים הגדולות ויאפשרו לעובדות לשבות כמחאה על האלימות כנגד נשים, מבלי שיום השביתה ינוכה משכרן

כרזת השביתה (צילום מסך)

עיריות באר שבע ודימונה מצטרפות לערים גדולות אחרות בארץ ויאפשרו לנשים, עובדות עירייה, לשבות ביום שלישי, מבלי שינוכה יום השביתה משכרן. 

''עיריית באר שבע תומכת במאבק המוצדק והחשוב של ארגוני הנשים ומצטרפת למחאה החריפה, בכל הנוגע לאלימות כנגד נשים. עובדות ונשות העיריה יוכלו באותו יום (שלישי) לשבות ולהביע את מחאתן , ללא פגיעה בשכרן. ראוי שכולנו נאמר אמירה חברתית ברורה בנושא! שבוע טוב ובשורות טובות'', אמר היום ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ'.

''בשנה האחרונה נחצה גבול בלתי נתפס של 24 נשים שנרצחו רק משום שהן נשים'', אומרות מארגנות השביתה. ''זעקות הנשים נקברות תחת שתיקתה של הממשלה שמסרבת לקחת אחריות ולשנות את המצב. פעם אחר פעם קוברים תכניות, מתעלמים מהקורבנות ומשאירים חצי מהאוכלוסיה לא בטוחות. אנחנו במצב חירום, זה הזמן, אם לא נתעורר עכשיו לא נתעורר לעולם''.

''רצח זה נקודת הקיצון של העובדה שאני מוטרדת ברחוב, בעבודה או בבית - זה קצה הקרחון של פערי השכר, של הערות פוגעניות, של חפצון, של הסללת נשים למקצועות בשכר נמוך, של נשים בזנות, של חינוך מגדרי בבתי ספר. זו תוצאה של אלימות ואפליה מגדרית שכולנו מרגישות בכל יום ובכל מרחב. אם את אישה - את בפנים. אם אתה גבר - תצטרף''.

הנשים השובתות דורשות  את העברת התקציב שהובטח ונתקע של 250 מליון שקלים עבור תכנית החירום למניעת אלימות כלפי נשים. התכנית, לבקשתן, תכלול 4 זרועות: תכנית שיקום ציבורית לנפגעות אלימות במשפחה, תכנית שיקום לתוקפים, חינוך והסברה, ושינוי מדיניות מקיף במשטרת ישראל בטיפול באלימות במשפחה.

גם ראש עיריית דימונה, בני ביטון, המשמש בין היתר כסגן יו"ר מרכז השלטון המקומי, יו"ר פורום ערי הפיתוח, יו"ר הרשות לפיתוח הנגב ויו"ר אשכול נגב מזרחי, הודיע היום כי ייצטרף ביום שלישי הקרוב לחבריו ראשי הרשויות אשר יפגינו נגד הפגיעה בנשים. 

בנוסף, ביטון יאפשר לכל עובדת עירייה לשבות וליטול חלק בהפגנות הצפויות בימים הקרובים וזאת על חשבון העירייה. 

לדברי ביטון, האלימות כלפי נשים הפכה מזמן למכת מדינה ועל הממשלה להקים וועדת חקירה במקביל להכנת תוכנית לאומית להגנה על נשים. 

"בכוונתי להסתייע ביועצת לענייני נשים העומדת לרשותי על מנת לתרום את חלקי הצנוע במאבק למען מיגור תופעת האלימות, הפיזית והמילולית, אשר פשתה בשנים האחרונות בקרב החברה שלנו", אמר ביטון והוסיף כי מרכז השלטון המקומי יהיה שותף לכל הצעה או תוכנית שיש בהן לסייע.

תגובות

End of content

No more pages to load