• 26 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חנוכה בבאר שבע ובנגב: לקט אירועי תרבות

מחפשים מה לעשות עם הילדים? במקום לנסוע לתל אביב ולהוציא הון בפסטיבלים למיניהם, בואו לבלות בשורת אירועים תרבות מעשירים וערכיים בבאר שבע ובנגב

פעילויות במוזיאון הנגב לאמנות בחנוכה (צילום: מישל אמזלג)

במתחם מוזאוני הנגב בבאר שבע
מתחם מוזאוני הנגב עורך שלושה ימי פעילות אמנותית מהנה, עם סיורים מודרכים מותאמים למשפחות וסדנאות אמן ייחודיות בהן יהפכו הילדים לאמנים צעירים וייתנו דרור ליצירתיות בסדנת עיצוב והכנת תכשיטים בהדרכת האמן אייל אסולין, וסדנת פיסול בחמר בהדרכת האמנית פנינה ברקאי. כמו כן יתריים במקום טקס הדלקת נרות מסורתי.

הקהל הבוגר יותר וחובב שירה, מוזמן ביום רביעי, 5 בדצמבר, לאירוע הקראת שירה ושיח עם המשורר סמי שלום שטרית, במסגרת פסטיבל "באר שירה" בבאר שבע.

מדי יום, בשלישי עד חמישי, בשעות 10:30 וב- 12:30 יתקיים סיור מודרך מותאם לילדים, בתערוכות המוצגות "חלומות מבטון" ו"בסוף מערב". נוסף על כך, כל משפחה תקבל במתנה ערכת גלויות להפעלה עצמית ומהנה ברחבי המתחם, ותוכל לקנח בעמדת צביעה ססגונית ומרגיעה של אורנמנטים, מעין "מנדלות מרוקאיות" של קישוטים עיצוביים מסורתיים – כלול במחיר הכניסה. 
להשלמת החוויה, בימים שלישי וחמישי, בשעה 10:30, יתקיימו סדנאות אמן ייחודיות לבני 6-12, בהדרכת שני אמנים שמציגים את עבודותיהם בתערוכה "בסוף מערב"; אייל אסולין ופנינה ברקאי. בסדנה "זהב מרוקאי" עם אייל אסולין ניתן מעוף ליצירתיות ונלמד לעצב ולהכין תכשיטים. בסדנה "עששיות מרוקאיות" עם פנינה ברקאי נלמד את אומנות הפיסול בחמר ונתנסה בטכניקות ובכלים שונים. הסדנאות כרוכות בתשלום סמלי הכולל כניסה לתערוכה. 

מוזיאון הנגב לתרבות האיסלאם  (צילום: עמית גירון)

במסגרת אירועי חנוכה יתקיים אירוע לקהל רחב של חובבי שירה במסגרת פסטיבל "באר שירה" שיתקיים בעיר. מוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח יארח ביום רביעי 5.12 בשעה 13:30, את המשורר והסופר סמי שלום שטרית למפגש מהנה של הקראת שירה ושיח - הכניסה חופשית. מאוחר יותר, בשעה 17:30, יתקיים במוזאון הנגב לאמנות מפגש "אור ובטון" שיכלול הדלקת נר מסורתית וסיור מודרך ייחודי לחנוכה עם ע.אוצרת המוזאונים נירית דהן. 
מחיר כניסה משולב לשני המוזאונים: 35 שקלים. בכל יום סיור מודרך בתערוכה ופעילות גלויות וצביעת אורנמנטים – כלול במחיר הכניסה. 
לפרטים נוספים באתר המוזאון: www.negev-museum.org.il ובטלפון: 08-6993535.

חנוכה בבית מוריה – ברוח התנדבות
עמותת בית מוריה מזמינה את תושבי באר שבע לעשות משהו שיחמם את הלב בחנוכה הקרוב. תושבים המעוניינים להתנדב, יחידים או משפחות, מוזמנים לפנות לעמותה ולקבל ערכת הדלקת נרות חנוכה וכתובת. ביום שלישי, 4.12, יצאו יחד כל המתנדבים להדליק נרות לחוד עם קשישים עריריים ברחבי באר שבע.

בעקבות ההצלחה משנה שעברה, גם בחנוכה הקרוב עמותת בית מוריה תקיים את פרויקט "מדליקים ביחד נר ומאירים את הלב". במסגרת הפרויקט העמותה מזמינה את תושבי באר שבע והסביבה ללכת להדליק נרות בבתים של קשישים עריריים. ההשתתפות בפרויקט כמובן בהתנדבות והמטרה היא לשמח קשישים שחיים לבדם או שאינם יכולים לצאת לאירועי הדלקת נרות חנוכה המוניים.

כדי להשתתף שולחים SMS למספר הטלפון 052-8903980. העמותה תספק ערכה להדלקת נרות הכוללת חנוכייה, נרות, וסופגניות, יחד עם כתובת של קשיש. ביום שלישי, 4.12, כאמור, יצאו כל המתנדבים יחד לבתי הקשישים ברחבי העיר.

חנוכה בבית מוריה (צילום: דוברות בית מוריה)

ציון חדד, מנכ"ל עמותת בית מוריה, סיפר: "רצינו לעשות אירוע התנדבות ענק שיכלול מתנדבים רבים ככל האפשר מכל האזור ולהגיע לכמה שיותר בתים וקשישים. כך נולד הרעיון של התנדבות ביחד ולחוד – יחד כל המתנדבים יצאו באותו היום, באותה השעה ולחוד כדי להגיע לכמה שיותר אנשים ולשמח כמה שיותר קשישים. חג החנוכה הוא חג של אור וחום באמצע חודש אפור וקר ולכן אנו בבית מוריה מאמינים שחשוב דווקא בחג זה לבלות אותו יחד עם אנשים רבים ככל האפשר".

סיורי חנוכה ביערות קק''ל בנגב
הקרן הקיימת לישראל מציעה שורה מגוונת של פעילויות לילדים (והוריהם) שמתכתבות עם סמלי חג האורות ומחברות לטבע, לסביבה ולמורשת החג.

ארכיון הצילומים של קק"ל מעלה תערוכה ייחודית שסובבת כולה סביב מוטיב האור - הדלקת נרות, הנפת לפידים ומשואות ועוד. התמונות בתערוכה מלוות רגעים נוסטלגיים קטנים וגדולים, יומיומיים וחגיגיים בארץ ישראל לאורך השנים, כפי שהשתקפו מבעד לעדשות המצלמות של צלמי קק"ל. בכל תמונה ייצבעו מספר אלמנטים, אשר יאירו אותה באור נוסף וישוו לה מראה עכשווי. 

בימי שני-חמישי, כ"ה-כ"ח בכסלו תשע"ט, 3-6.12.18 ב"אורות קק"ל" במצפה אשל בבאר שבע - סיורים מודרכים בתערוכה יתקיימו מדי יום בשעות 9:00 - 14:00. בנוסף, יתקיים משחק נושא פרסים סביב תצלומי התערוכה באמצעות אפליקציה בטלפון הנייד. הפנינג לכל המשפחה ברוח החג שיכלול סדנאות יצירה, שחקנים, חידונים ועוד יתקיים ביום רביעי, 5.12.18 בשעות 9:00 -14:00 יתקיים הפנינג לכל המשפחה ברוח. 
הפעילות הינה ללא תשלום. ההשתתפות בהפנינג מותנית בהרשמה מראש ב"קו ליער 1-800-350-550 www.salkkl.org.il.

סיורי עששיות ביערות קק"ל
טיול חוויתי לאור עששיות למשפחות, שיתחיל בשעת בין הערביים, עם שקיעת השמש ועליית הירח. במסגרת הסיור נכיר את החיות הפועלות בלילה, נפעיל את החושים, נאזין לצלילים, נצפה בכוכבים, נשמע סיפורי גבורה, אגדות וצ'יזבטים מרתקים, נדליק נרות חנוכה ונקנח בתה צמחים טעים וחמים! תינתן עששית אחת למשפחה. משך הסיור כשעתיים וחצי, ציוד נדרש: פנס, נעלי הליכה סגורות, מכנסיים ארוכים, מים.
ביום רביעי, 5.12.18, בשעה 17:00, ביער שחריה המלאכים, ליד קרית גת.

הפעילות הינה בתשלום סמלי של 20 ש״ח למשתתף. מותנה בהרשמה מראש ב"קו ליער", מוקד המידע לטיולים של קק"ל, 1-800-350-550. מספר המשתפים מוגבל.

"מאירים את ישראל 2018" - סובב גילת
מרוץ באזור גילת, לכבוד הדלקת נר שישי של חנוכה. נרוץ יחד במסלול מעגלי של כ- 4 ק"מ המתאים לכל המשפחה. ביום שישי, 7.12.18 בשעה 9:00. במשתלת גילת קק"ל

ההצגה ''סינדלרה'' בבית הספר למשחק
ב-4 בדצמבר, בשעות 11:00 12:00, 17:00 ו-18:00 בגודמן - בית הספר למשחק בנגב. "סיפורה של סינדרלה'', שמתגוררת עם אמה החורגת ושתי אחיותיה המרושעות. היא מבלה את כל זמנה בניקיונות ובעבודות בית עבור האחיות והאם וחולמת שגם היא תקבל פעם הזדמנות לבלות בנשף מלכותי אמיתי. הכול משתנה כשנסיך הממלכה מחליט יום אחד לפתוח את דלתות הארמון שלו כדי לחפש כלה. הצגה מצחיקה, מפתיעה ומרגשת, 
מגיל 5 ולכל המשפחה!


הדלקת נרות במתחם הקטר
בימים 6-9 בדצמבר, בשעות 16:30, 18:30, הדלקת הנרות הקהילתית של קהילת ''בארות'' בבאר שבע.
במסגרת הפעילות: הדלקת נרות חנוכה בצוותא עם סופגניות טעימות ומתוקות, הפעלות ושירים.
הפעילות הינה לקהל הרחב וללא תשלום!


פעילויות בספריה העירונית
ב-11 בדצמבר, בשעה 17:30: "רוח הצפון והשמש" – שעת סיפור על פי ספרו של לה פונטיין. הכניסה חופשית.
ב-16 בדצמבר, בשעה 18:00: "אתר הסרטים של הספריות הציבוריות", מפגש חשיפה. הצגת האתר בשילוב הקרנת "כל האמת על שקרנים" - סרט תיעודי שהוא גם מדעי ומרחיב דעת וגם הומוריסטי ושנון. מנחה: יורם שפר".

ב-18 בדצמבר, בשעה 19:00: "גיבור או משוגע" - דון קיחוטה ומסעות האבירות. אקדמיה בספרייה - עונה שלישית. "דון קיחוטה" מאת מיגל דה סרוואנטס. תימהוני שהשתבשה דעתו או שמא גיבור ראוי להערצה? דמותו של דון קיחוטה, האביר שבדה את עצמו ויצא למסעות גבורה, שאמורים היו להקנות לו תהילת עולם. מרצה: ד"ר נירית קורמן".

חנוכה בפארק קרסו למדע
בימים 4-6 בדצמבר, בין השעות 9:00-17:00, מסע בעקבות האור - הפנינג חנוכה בפארק קרסו למדע. פעילות מעשירה, מדעית, אינטראקטיבית ופעילה שתחבר בין המדע לחיי היום יום ותחשוף את המבקרים לעולם שכולו ניסים בלבוש מדעי.
בין היתר, יהיו במקום הדגמות מדע ויצירה, ביקור בפלנטריום, סדנאות מייקינג ועוד.
ההצגה "מסע בעקבות האור" מבית היוצר של תיאטרון הפרינג' שתוצג 3 פעמים בכל יום.


הצגות חנוכה:

הקוסם מארץ עוץ: סופת טורנדו גדולה סוחפת את דורותי ואת הכלב הקטן שלה, טוטו, אל מסע הרפתקאות בארץ עוץ הקסומה. דחליל חביב, איש-פח רגיש ואריה פחדן מצטרפים אל דורותי ועוזרים לה במסעה אל הקוסם, בתקווה שיעזור לה לחזור הביתה בשלום.
עיבוד בימתי חדש והפקה מוסיקלית מסעירה שמפיחה חיים חדשים בסיפורו הקלאסי, המרגש והמשעשע של פרנק באום על חברות אמיצה, על מסע התבגרות ועל כוחם של טוב הלב והתמימות.

בכיכובם של רינת גבאי בתפקיד דורותי, נסרין קדרי בתפקיד המכשפה, איציק כהן בתפקיד הקוסם, איתי תורג'מן בתפקיד האריה ואדם בתפקיד איש הפח.

ביום שני, ה-10 בדצמבר, בשעות 9:00, 11:30, 14:00 ו-16:30, במשכן אמנויות הבמה בבאר שבע.


שובם של המכבים - בימים ההם, בזמן הזה...
לפני כאלפיים מאה ושבעים שנה החליטו היוונים, אשר שלטו בארץ ישראל, לכפות את אהבת האלים היווניים על יהודי הארץ. הלוחם הצעיר, יהודה המכבי, סוחף אחריו את בני עמו למאבק על הצדק ולמלחמה נגד הגזרות הקשות שהוטלו עליהם. סיפור המרד ההיסטורי רואה אור בישראל 2018 בגרסה חדשה, קצבית, צעירה ומרגשת לחנוכה. משתתפים: עוז זהבי, חן אמסאלם, אגם בוחבוט, רוני דלומי ומייקל לואיס.

ביום ראשון, ה-9 בדצמבר, בשעות 11:30 ו-14:00.

עמי ותמי – המחזמר
הקלאסיקה האהובה מאת האחים גרים, בהפקה בימתית חדשה, צבעונית ומרהיבה לכל המשפחה עם מיכל הקטנה, חנה לסלאו טל מוסרי ובהשתתפות שחקנים, זמרים ורקדנים. לעמי ותמי האחים השובבים, יש רק כוונות טובות. הם יוצאים אל היער כדי לנסות לעזור לאביהם – חוטב העצים – בפרנסת המשפחה.

העניינים מסתבכים כאשר השניים מאבדים את דרכם ומגיעים אל מכשפה חובבת בישול ואפיה, שביתה עשוי כולו משוקולד וסוכריות. סיפור הילדים האהוב והמוכר על עמי ותמי, המשפה ובית הממתקים בגרסת מחזמר מופלאה לכל המשפחה
ביום שישי, ה-7 בדצבמר, בשעות 12:30 ו-15:00, בשמכן אמנויות הבמה בבאר שבע.

בובו ולוסינדה - בפרינג' (צילום: אסף פולק)​​​​​​​

בובו ולוסינדה בפרינג'
בובו ולוסינדה הם שני פועלי במה, שחולמים להיות שחקנים. והנה, השחקנים עזבו במפתיע, ועכשיו פועלי הבמה יעשו הכל כדי להציל את ההצגה. 

הם קופצים למים למרות הפחד ויוצרים, וכל מיני דברים מתרחשים... קומדיה מטורפת שופעת דמויות צבעוניות, בה אגדות הילדים המוכרות מקבלות תפניות חדשות, מרעננות, מעוררות מחשבה וצחוק גדול.
מומלצת ע"י סל תרבות ארצי ותרבות לישראל. לגילאי 4 ומעלה. 

ב-3 בדצמבר, בשעה 17:00

תגובות

End of content

No more pages to load