• 15 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

רפאל כהן, האיש עם הלב הרחב, שתולה מעילים לדרי הרחוב

כשרפאל כהן קרא בברנז'ה NEWS על דרי הרחוב בבאר שבע, לא יכול היה להישאר אדיש: הוא אוסף מעילים ובגדי חורף ותולה אותם על עצים היכן שיש נזקקים ומי שצריך - לוקח

מעיל במדרחוב (צילום: רפאל כהן - פייסבוק)

כבר 3 שנים שברנז'ה NEWS עוקב אחר מצבם של דרי הרחוב בבאר שבע. ב-2016 כתבנו על דרי הרחוב בחודש אוקטובר. שנה לאחר מכן, באוקטובר 2017, חזרנו לאותו מקום. חשבנו שאולי משהו ישתנה ומישהו שם למעלה יזדעזע. עכשיו, דצמבר 2018, שוב קר בלילות ושוב יש מי שגרים ברחוב. לא רק בעיר העתיקה, שם יש מי שמרחם עליהם ועוזר להם במשקה חם ולא אחת, במקלחת ובבגד חם. על פי הערכה של מתנדבים שונים, יש בבאר שבע כמה עשרות, עד למעלה מ-100 דרי רחוב קבועים, לצד חסרי דיור קבוע.

שקופים בחברה, בעיר העתיקה (צילום ארכיון, מתנדבים)

הם שקופים. היו שקופים אז כשכתבנו עליהם לפני שנתיים ושנה וממשיכים להיות שקופים היום. חלקם נמצאים ברחוב כי אבדו הכל, אחרים כי זו בחירתם. בישראל 2018, לאף אחד לא באמת אכפת מהחלשים. ישראל אוהבת תושבים צעירים, יפים, חזקים ואיכותיים. אבל דרי הרחוב שם: בעיר העתיקה, במקלט בשכונות, לפעמים ישנים בגן ציבורי או אפילו באי תנועה ברחוב סואן. לפני כמה ימים, אחד מהם ישן לא רחוב ממשכן אמנויות הבמה.

וידאו: תליית המעילים בב''ש (צילום סלולרי - רפאל כהן)


רפאל כהן, מתנדב, פעיל, אכפתי, באר שבעי שלא נשאר אף פעם אדיש, אימץ יוזמה שהתחילה בטסמניה ותפסה תאוצה בעולם כולו: תולים מעילים ובגדי חורף על גזעי עצים, עם פתק. מי שצריך, מי שזקוק, לוקח. רפאל אוסף מעילים ובגדי חורף, אמנם משומשים, אבל הוא מתעקש שיהיו יפים, במצב תקין ונקיים. בלילות, הוא ''מלביש'' בהם עצים בעיר העתיקה ובריכוזי אחרים של דרי רחוב על מנת שמי שזקוק, יהיה לו בגד חם. 

רפאל כהן, אדם אכפתי עם נשמה ענקית, תולה מעילים (צילום עצמי)

רפאל הוא הישראלי הראשון, המאמץ את יוזמתו המרגשת של אוליבר אדוארדס, ילד בן 10 מטסמניה, אוסטרליה, אשר החל לאסוף בגדים ותלה אותם על עצים עם פתק עליו כתוב ''אם אתה זקוק - קח''. 

החורף הבאר שבעי הוא רק בהתחלה. הלילות בבאר שבע קרים מאוד ויש מי שידם אינם משגת לקנות ביגוד חם. יש לכם בגדים חמים שאתם לא צריכים? מעילים, סוודרים? תלמדו מהיוזמה של רפאל.

אוליבר אדווארדס (מתוך עמוד הפייסבוק FREE ON A TREE ׂׂ)​​​​​​​
תגובות

End of content

No more pages to load