• 04 אוגוסט 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תומכי חיזבאללה הסתובבו בבאר שבע, תיעדו אתרים שונים - והעלו סרטון

בסרטון המתפרסם בחשבון התומך בנקמה על מות עימאד מורנייה, נראית מכונית נוסעת ברחבי באר שבע, כשעל השמשה שלה צילום של פעילי חיזבאללה והכתובת ''נצעד עם דגלים של ניצחון וצילומים של קדושים''. הנושא בחקירה

נסראללה, מורנייה וככר המטוס בבאר שבע (צילום מסך)

סרטון בו נראית כיכר המטוס בבאר שבע, המצולמת מתוך רכב נוסע, הועלה בחשבון פייסבוק של תושבת ראס אל עין בדרום לבנון, בשם האדיל סיקלאווי, אשר לדבריה עובדת כמדריכה בשבט הצופים ''אל-מהדי''. ככל הנראה, מדובר בפרופיל פיקטיבי. בסרטון נראה צילום וידאו של כיכר המטוס בבאר שבע, מתוך רכב נוסע, בו מודבק על השימשה צילום של מנהיג  החיזבאללה חסן נסראללה יחד עם מי שנראה כמו עימאד מורנייה צעיר. מורנייה היה מייסד הגי'אהד האיסלאמי ומספר 2 בחיזבאללה. הוא חוסל בשנת 2008. 

סרטונים עם מסרים מאיימים המופצים ברשתות החברתיות הם חלק מהלוחמה הפסיכולוגית שארגוני הטרור מנסים להפעיל על ישראל, ללא הצלחה יתרה. לרוב, מדובר בסרטונים מגוכחים עם כיתובים עמוסים בשגיאות כתיב. מה שמטריד, הוא שיש מי שמשתף פעולה עם החיזבאללה ומעביר להם חומרים. ''מי שצילם את הסרטון בטח כבר חוסל'', כותב אחד המגיבים בחשבון של זיינאב.

בכיתוב מתחת לסרטון נאמר: ''נצעד עם דגלים של ניצחון וצילומים של קדושים'' וברקע נשמע שיר המשבח את הג'יהאד. הסרטון פורסם לראשונה בחשבון הטוויטר של זיינאב מורנייה, הקשור בקשר משפחתי לעימאד מורנייה והוא חלק מסידרת צילומים של אתרים בישראל, בהם נראה צילום של עימאד מורנייה וקריאה לנקמה על חיסולו. 

הסרטון: כיכר המטוס בבאר שבע (צילום מתוך העמוד של זיינאב מורנייה)
​​​​​​​


הסרטון פורסם לאחרונה וזכה לשיתופים רבים ברשתות הערביות ומוכר לשירותי הביטחון בישראל. תלונה הוגשה על ידי גולשים כנגד פרסום הסרטון. זיינאב מורנייה מרבה לדבר אודות נקמה על מות בן משפחתה. עם זאת, לא בטוח שהפרופיל אמיתי, לא בפייסבוק ולא בטוויטר. 

בישראל חוקרים מי צילם את הסרטון בבאר שבע והעביר לגורמי הג'יהאד האיסלאמי ובעיקר, איזה אתרים אחרים הוא תיעד בעיר. 

''מהחשבון של זיינאב מורנייה: ''להסיר את ישראל מהיקום

תגובות

End of content

No more pages to load