• 15 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צפו: עשרות חשודים בסחר בסמים, בהם קוק ואקסטזי, נעצרו הבוקר בנגב

גל מעצרים לפנות בוקר ברחבי הנגב: סוכן סמוי הצליח להפליל עשרות חשודים בחסר בסמים קשים, בהם קוק, LSD, אקסטזי וחשיש

רגע ביצוע עסקת סמים (צילום: משטרת ישראל)

גל מעצרים לפנות בוקר ברחבי הדרום: רשת סוחרי סמים, שסיפקה קוק, קריסטל, אל.אס.די, אקסטזי, חשיש וקנאביס באמצעות שימוש באפלקציית מסרים מידיים - נעצרה הבוקר במבצע ''שומר מסך''. שוטרים, מלווים בכלבי גישוש, פשטו על בתי החשודים ביישובים בדרום. מן הסתם, צרכני הסמים הולכים להרגיש ''יובש'' בימים והשבועות הקרובים.

משטרת ישראל הפעילה סוכן סמוי ביישומון וואצאפ, בקבוצת WEEDELIVERY,  אשר שימשה כאמצעי לעבירות סחר בסמים מסוכנים ואספה ראיות מפלילות כנגד עשרות חשודים. הבוקר בוצע גל מעצרים נרחב בדרום ובמהלך היום תבקש המשטרה להאריך את מעצרם של החשודים.

לא אחת, נתפסת הפעילות בעיני הגולשים באינטרנט כאנונימית לגמרי וכי לא ניתן לזהות דברים הנעשים במרחב הווירטואלי, בין אם זה שיימינג, הפצת מידע שקרי, זנות או סחר בסמים. האינטרנט הפסיק להיות מזמן אנונימי, במיוחד בעידן בו רשתות חברתיות מפעילות יכולות של זיהוי פנים ומנועי חיפוש מאפשרים להצליב מידע.

צילומים: רגע ביצוע עסקה, הניידות בדרך למעצר ורגע המעצרים (צילום: משטרת ישראל)


''משטרת ישראל פועלת תוך מאבק מתמשך כנגד עבירות הסחר וההפצה של סמים מסוכנים גם במרחבי הרשת הווירטואלית וזאת במסגרת אכיפה ממוקדת ויזומה כנגד עבירות מעין אלו המסכנות באופן ממשי את שלומו ובטחונו של הציבור'', אומרים הבוקר במשטרה.

במשטרה מסבירים כי במהלך החודשים האחרונים, ''בדרך יצירתית ותוך הפעלת מיטב האמצעים הטכנולוגים, אספו שוטרי יחידה מרכזית במשטרת ישראל, בליווי חטיבת התביעות המשטרתית והפרקליטות, ראיות לכאורה כנגד עשרות חשודים בגין עבירות של סחר והפצת חומר חשוד כסם מסוכן''.

וידאו: תיעוד המבצע (צילום: דוברות המשטרה)


''לאחר שמהלך תקופה זו פעל סוכן סמוי בסביבת יישומון (אפליקציה) אשר אמור היה לספק סביבה אנונימית לסוחרים וצרכני חומרים חשודים כסמים מסוכנים, אולם זהותם נחשפה על ידו והביאה בידי משטרת ישראל לאיסוף ראיות מפלילות לכאורה כנגדם "בעולם האמיתי". "נמשיך לפעול באופן נחוש על מנת להרחיק מהמרחב הציבורי את אלו המסכנים בהתנהגותם העבריינית את שלום הציבור", ציינו במשטרה.

בתום חקירה סמויה שנערכה מספר חודשים ולאחר שנאספו ראיות לכאורה כנגד החשודים משלב ההזמנה של המשלוח, תיאומו ומסירתו, הוחלט לעבור לשלב הגלוי ולרגע "הפרוץ" של המעצרים. עשרות שוטרים פשטו היום בשעת בוקר מוקדמת על בתיהם של החשודים בעבירות סחר והפצת חומרים חשודים כסמים מסוכנים מסוגים של: קריסטל, L.S.D, קאנביס (הידרו), M.D.M.A, קוק וחשיש. 

​​​​​​​החשודים שנעצרו בפעילות המשטרה בחשד לסחר והפצת חומר חשוד כסם מסוכן, מתגוררים באזורים שונים באזור הדרום בגילאי 19-45 והם יובאו מהלך היום לדיון בבימ"ש השלום בבאר שבע.

תגובות

End of content

No more pages to load