• 11 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סערה בישיבת מועצת עומר: חברי סיעתה של סימה כחלון קמו ועזבו

לחברי ''עומר יכולה יותר'' טענות קשות על שיבוצם בוועדות המועצה: ''התנהגות ברוטלית ובריונית שמפגינה זלזול מוחלט בלמעלה מ-50% מהתושבים''. מועצת עומר, בתגובה: ''הם בחרו לעזוב את הישיבה בלי להצהיר אמונים''

חברי ''עומר יכולה יותר'' עוזבים את הישיבה (צילום סלולרי)

סערה בישיבת המועצה בעומר, שנערכה אמש: חברי סיעתה של סימה כחלון, ''עומר יכולה יותר'' קמו ועזבו את הישיבה החגיגית, עוד לפני שנשבעו אמונים. הסיבה, לטענתם, שיבוץ בוועדות לא אטרקטיביות וייצוג דל בוועדות אחרות. במועצה אומרים, כי חברי הרשימה בחרו לעזוב לפני שנשבעו אמונים, במקום הציג את טענותיהם בישיבה המועצה. 

חברי ''עומר יכולה יותר'' יוצאים מהישיבה (צילום סלולרי)
​​​​​​​

''כמעט חודש וחצי עברו מיום הבחירות, חודש וחצי בהם בחר ראש המועצה להתעלם התעלמות מוחלטת מהחלטת הבוחר. 
מבחינתנו, תוצאות הבחירות היו חד משמעיות: למעלה ממחצית המצביעים בחרו בשינוי הרכב המועצה, ובשינוי דרכי עבודתה. 49 אחוז מתושבי עומר אפילו בחר להחליף את ראש הרשות'', נאמר בהודעה מטעם חברי הרשימה.

''מיום הבחירות ועד היום, מתנהל ראש המועצה כאילו דבר לא קרה.  שיטתו - מה שהיה הוא שיהיה.  עם הסלמת המצב הבטחוני, ביקשנו לכנס ישיבה דחופה שאינה מן המניין בכדי לדון במיגון בתי הספר ומוכנות היישוב לשעת חרום. ראש המועצה בחר להתעלם גם מאיתנו, וגם מנוהלי משרד הפנים'', נאמר בהודעה.

''בימים האחרונים קיבלנו את רשימת החלוקה לוועדות המועצה. מדובר ברשימה מביכה ומעליבה, כזו שאינה עומדת בהנחיות משרד הפנים, ומכאן – כזו שלא נוכל לשתף איתה פעולה. על פי החוק, מחויב ראש הרשות להקצות ל״עומר יכולה יותר״ 44% בכל ועדה.  בפועל ראש המועצה אכן דאג ל-44 אחוז, אבל בחר לרכז אותם בוועדות מסוימות מאוד. למשל -  בוועדת הביטחון היישובית נתן לנו ראש המועצה מקום אחד בלבד מתוך 9 חברי ועדה. בוועדת החינוך קיבלנו 2 חברים מתוך 10 חברי ועדה. לעומת זאת, בוועדה לשימור אתרים (והרי ידוע שעומר שופעת אתרים), הקצה לנו ראש המועצה 4 חברים מתוך 5''.
 
''לצערנו, לאחר המתנה של יותר מחודש לכינוס הישיבה הראשונה של המועצה החדשה, רגע חגיגי שאמור היה לסמן התחלה של דרך חדשה עבור כולנו, נאלצנו לעזוב את הישיבה הראשונה עוד לפני ההשבעה. אין בכוונתינו לקבל את ההתנהגות הברוטלית והביריונית שמפגינה זלזול מוחלט בלמעלה מחמישים אחוז מתושבי היישוב. ההבנה שבשלב הזה אין רצון לשיתוף פעולה או עבודה אמיתית למען התושב, מצערת אותנו מאוד, נפעל במלוא המרץ בכדי לשנות את המצב בהקדם''.

מועצת עומר, בתגובה: ''כל הוועדות חשובות... הם בחרו לעזוב לפני שנשבעו אמונים''

ממועצת עומר נמסר בתגובה: ''סיעת "עומר יכולה יותר" זכאית ל-44% מהנציגות בוועדות. בהתאם להחלטה פה אחד של כל חברי המועצה" בישיבה שהתקיימה אמש,  סיעת "עומר יכולה יותר" תקבל 45% מאיוש הוועדות.  יותר מאשר החוק מחייב. כל וועדות המועצה הם חשובות וחבל שחברת מועצה מזלזלת בוועדות שנועדו לקדם ולפתח את הישוב. אם איוש הוועדות היו חשובות היה חשוב לחברי סיעתה של סימה, יכלו להציג את טענותיהם בישיבה, אך הם בחרו לעזוב את הישיבה מבלי שהצהירו אמונים בהתאם לחוק  ובטרם התקיים הדיון על איוש הוועדות''.

תגובות

End of content

No more pages to load