• 04 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מאות תלמידים בנגב צורפו לפרויקט ''בית ספר מנגן''

משרד החינוך צירף מאות תלמידים, מכל המגזרים, לפרויקט המעניק לילדים חינוך מוזיקלי: בין הערים המצטרפות לפרויקט: באר שבע ושגב שלום

כיתה מנגנת במבועים (צילום: דוברות משרד החינוך)

משרד החינוך יצא לאחרונה במהלך רחב להעמקת פועלם של בתי הספר המנגנים בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים. מדובר במהלך חיוני וחשוב שיוצא במסגרת התכנית הלאומית לקידום לימודי האומנויות בדגש על מקצועות המוסיקה, מתוך הכרה במשקלה הסגולי של המוסיקה בעיצוב החינוך וחיי התרבות של התלמיד.

השנה הורחבה התוכנית ליישובים נוספים בנגב:  באר שבע (בה ילמדו 370 תלמידים),  ירוחם ( 84 תלמידים),  מרחבים (148 תלמידים), אלקסום (99 תלמידים), תל שבע (100 תלמידים) ושגב שלום (108 תלמידים).

כיתה מנגנת בתל שבע (צילום: דוברות משרד החינוך)​​​​​​​

משרד החינוך הקצה בשנת הלימודים הנוכחית כ- 8 מיליון שקלים לטובת התכנית. המהלך משקף גידול של כ-43% בהשקעה התקציבית ביחס לשנה הקודמת, מאפשר את הצטרפותן הברוכה של עוד 30 רשויות חדשות למסגרת התכנית ונותן מענה מערכתי לכ- 17,000 תלמידים ב- 296 בתי ספר.

הודות להרחבה התקציבית לראשונה יפוצלו כיתות היסודי לקבוצות למידה קטנות יותר (3-5 תלמידים) ויוקדמו לימודי הנגינה לכיתות ב'. לצד אלה, יאפשר התקצוב גם ערוצים חדשים לפיתוח קול במסגרת המקהלות, ושימוש בשירותיו של פסנתרן מלווה בפעילויות המקהלה.

השנה ניתן דגש מיוחד על לימודי המוסיקה בחברה הערבית. מתוך ה- 8 מיליון שקלים, כ- 3 מיליון יוקצו לטובת המגזר. מהלך זה  מזניק את התקציב השנתי של המגזר הערבי ביותר מ- 70% ומאפשר לראשונה להרחיב את התוכנית גם אל חטיבות הביניים ולסלול את הדרך לקונסרבטוריון הראשון בישוב נחף.

תגובות

End of content

No more pages to load