• 08 אוגוסט 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

רונה רמון ז''ל הייתה אמורה לקבל תואר ד''ר לאות כבוד בב''ש

רונה רמון ז''ל, אלמנתו של האסטרונאוט הישראלי הראשון, שגדל בבאר שבע, הייתה אמורה לקבל בעוד כמה ימים תואר לפילוסופיה לאות כבוד מאוני' בן גוריון - ולא זכתה להגיע למעמד זה

רונה רמון ז''ל. צילום: תמי בר שי ל-CHICBOX EVERYDAY PHOTOGRAPHY

אוניברסיטת בן-גוריון אבלה על מותה של רונה רמון, אלמנתו של האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון שנפטרה היום, שני, לאחר מחלה קשה, אשר היתה אמורה לקבל ב-31 בדצמבר תואר ד"ר לפילוסופיה לאות כבוד מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב, ולא זכתה להגיע למעמד זה.
בטקס אמורים ליטול חלק חמישה אישים נוספים: ד"ר אילנה דיין, ענת דרייגור פרופ' נילי כהן, עימאד תלחמי וארנו גרלך.

האירוע היה אמור  להתקיים ב-14 בנובמבר, יום האזכרה השנתי לזכרו של ראש הממשלה הראשון, דוד בן-גוריון ונדחה בשל המצב הביטחוני ששרר אז בדרום הארץ בשל ירי טילים מעזה.

פרופ' רבקה כרמי, נשיאת אוניברסיטת בן-גוריון: "רונה רמון היא אישה אצילת נפש שרתמה את יכולותיה למען החברה בישראל ולמען העצמת תלמידי הנגב. פועלה לטיפוח הדור הבא ולחקר החלל בישראל ימשיך להתקיים לדורי דורות, ותשוקתה ככח מניע ומוביל מלא בהשראה, תחסר לכולנו".

לשון תעודת תואר ד"ר הכבוד לרונה רמון: "מתוך הערכה עמוקה לפעילה ציבורית עתירת מעשים, שתרומתה הרבה לקידום בני נוער ולפיתוח תחום החלל בארץ הותירה חותם על המחקר, התעשייה והחינוך בישראל; לאישה אמיצה ומעוררת השראה, שמתוך השכול האישי הכבד בחרה לרתום את כל מרצה ויכולותיה המצוינות למען החברה והמדינה בהשראתם של אילן ואסף רמון, יקיריה; בהוקרת תודה למייסדת "קרן רמון" הפועלת לטיפוח מצוינות, מנהיגות חברתית והקניית ערכים בקרב הדור הבא, ועל שהיא תורמת להרחבת אופקיהם של מאות אלפי תלמידים מדי שנה, בהם תלמידי מרכז רמון באוניברסיטת בן-גוריון בנגב; לאות תודה לאחת מיוזמי שבוע החלל הישראלי, על מחויבותה נושאת הפרי להקמת מרכזי מדע וחלל, להענקת מלגות מחקר ולסיוע במיזמים מדעיים, חינוכיים וחברתיים ברחבי הארץ כולה; ולאות כבוד למי שהפליאה לייצג את מדינת ישראל על בימות מגוונות ברחבי תבל, על תרומתה הייחודית ללכידות החברה, מתוך מסירות אישית עזה, ועל מחויבותה לטובת הכלל ולשגשוגה של המדינה למען כל תושביה".

אילן רמון ז''ל נולד ב־20 ביוני 1954 ברמת גן, לטוניה ולאליעזר וולפרמן. הוא למד בבית הספר היסודי רמת חן (לאחר מותו הוסב שם בית הספר על שמו). בשנת 1962 עברה המשפחה לגור בבאר שבע, בה למד בבית הספר בארי. את לימודיו התיכוניים סיים בתיכון מקיף ג' בעיר בשנת 1972.

בנו הבכור, אסף, התגייס בעקבותיו לחיל האוויר וסיים בהצטיינות את קורס הטיס במגמת קרב. במהלך קורס הטיס, ניצל במרץ 2009 מתקלה במטוס סקייהוק שאותו הטיס וזכה לשבחים על היחלצותו מהתרסקות. ב־13 בספטמבר 2009, שבועות אחדים לאחר סיום הקורס, נהרג אסף במהלך אימון מבצעי בהטיסו מטוס F16, לאחר ביצוע תמרון חד בעקבותיו לקה, ככל הנראה, באובדן הכרה זמני.


תגובות

End of content

No more pages to load