• 15 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

פרשת הרופאים החשודים בזיוף תעודות: אחרי רעש המעצרים - כולם שוחררו

פרשת מעצרי הרופאים שלמדו בארמניה, בהם תושבי לקייה, הסתיימה בקול דממה דקה: כולם שוחררו. בדיון בכנסת אמר ח''כ ד''ר אחמד טיבי: ''עשו עליהום תקשורתי''. משה פריאל עם הדיווח

הדיון בכנסת. ח''כ טיבי: ''היה עליהום על המגזר (צילום: משה פריאל)

בוועדת העבודה והרווחה בכנסת נערך היום, שני, דיון שכותרתו "בעלי תעודות הסמכה פיקטיביות התקבלו לעבודה כרופאים ורוקחים במערכת הבריאות". את  הדיון יזמו חברי הכנסת: סופה לנדבר (ישראל ביתנו ), לאה פדידה (מחנ"צ), מסעוד גנאים (הרשימה המשותפת) ועיסאווי פרג' (מרצ).

לפני כמה שבועות  משטרת ישראל עצרה כ-40 רופאים ורוקחים בעיקר מהמגזר הערבי, בהם תושבי הנגב, בחשד שהשיגו את רשיונם על בסיס תעודת הסמכה מאחת האוניברסיטאות  בארמניה, מבלי שסיימו את לימודיהם . על פי החשד אותם סטודנטים לרפואה לא הצליחו לסיים את לימודיהם בחו"ל וכדי להשיג את תעודת ההסמכה פנו למתווך שקישר אותם למוסד אקדמי בארמניה, אשר לאחר תקופה קצרה העניק להם תעודת גמר, מבלי שלכאורה שעמדו בכל הדרישות האקדמיות. כשהגיעו לארץ, הם הציגו תעודה זו וחלקם עבר את בחינות ההסמכה של משרד הבריאות.

פרופ' שאול יציב מנהל אגף לרישוי מקצועות הבריאות סיפר לנוכחים כיצד השיטה פעלה והדגיש כי הוא אישית בדק את רמת בתי הספר בארמניה הנמצאים בדרגה הנמוכה ביותר וציין כי: "פרשה זו מעוררת חשש כי במערכת הבריאות מועוסקים עוד רופאים רבים שלא עברו את ההסמכה הדרושה למילוי תפקידם  ובתוך כך מסכנים את חייהם ובריאותם של המטופלים". הצטרפה לדעתו גם ח"כ לאה פדידה.

הדיון בכנסת: ח''כ ד''ר אחמד טיבי, על ה''עליהום התקשורתי'' (צילום: משה פריאל)


גם חברי הכנסת הערביים מסיעת הרשימה המשותפת מתחו ביקורת על עצם המעשה של אותם חשודים אולם טענו כי התקשורת קבלה מידע מהמשטרה ויצאה בכותרות כאילו כנגד כל הרופאים במגזר הערבי. ''היה 'עליהום' על כל המגזר'' ציין ח''כ ד"ר אחמד טיבי, בעצמו רופא. יו"ר הועדה ח"כ אלי אלאלוף הודיע לנוכחים כי בשלב זה העצורים משוחררים והמשטרה ממשיכה בחקירתה. המשך הדיון נקבע לחודש הבא.

תגובות

End of content

No more pages to load