• 04 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מתחם קניות ענקי יוקם ליד איקאה ב''ש בהשקעה של 40 מיליון שקלים

באר שבע, בירת השופינג החדשה של המזרח התיכון: מתחם בשטח של 11,000 מ''ר יוקם בסמוך לאיקאה, בו יפעל סניף ענקי של רשת דבאח מדיר אל אסד, אחד השחקנים המובילים בשוק המזון בישראל וחנויות בתחומי הריהוט והספורט

מתחם איקאה בב''ש (צילום: יח''צ)

בעוד שכמעט 400 חנויות עומדות ריקות בבאר שבע והעיר מובילה בהיקף החנויות בסכנת סגירה, מתוכנן לקום מתחם קניות ענקי בסמוך לחנות איקאה באר שבע. הרשת ושותפתה במתחם, חברת הנדל"ן קרן אור, יקימו שני מבנים נוספים, בשטח של כ־11 אלף מ"ר. רשת סלאח דבאח מדיר אל אסד היא אחת השחקניות הגדולות בשוק המזון בישראל. כניסתה לבאר שבע עלולה לטרוף את הקלפים בתחום קמעונאות המזון. מדובר בכניסת שחקן חשוב, תחרותי ושולט בתחום רווי בבאר שבע.

במבנה המשמש את איקאה שותפות הרשת השבדית, המחזיקה בשני שליש ומגה אור, המחזיקה בשליש. בשטחים מסביב יש זכויות בנייה נוספות.

על פי התוכנית יוקמו מבנה בשטח של כ־7,000 מ"ר שיושכר כולו לרשת דבאח ומבנה נוסף בשטח 4,000 מ"ר, שיושכר לרשתות ריהוט והספורט. הבנייה אמורה להתחיל בסוף 2019. ההשקעה במתחם החדש תעמוד על כ־40 מיליון שקל.

​​​​​​​זה לא סוד שבבאר שבע לא כל הקניונים מלאים: לפחות באחד מהם, הייתה עזיבה של חנויות גדולות, ואחרות לא באו במקומן. חלק מהחנויות הריקות מוסוות בכרזות צבעוניות, אבל הקומה נראית עגומה. בחנויות אחרות צמצמו בכוח אדם והסחורה עומדת. אבל לשם לפחות מגיעים לקוחות ויש חנויות שכן פורחות. בעיר העתיקה, בה הושקעו מאות מיליוני שקלים, רחובות ננטשים, למרות מאמץ להפיח במקום חיים. גם בשכונות יש מרכזי קניות שננטשים לאט: המרכז הישן בשכונה ה', למשל. 

נכון להיום, עומד להיפתח מתחם בילוי ענקי הסינמה סיטי בו בתי קולנוע, מסעדות ובתי קפה. מתחם קטן יותר אמור לקום בכניסה לנווה נוי. עם זאת, מתחמים אחרים עומדים נטושים, בהם נדל''ן רב בעיר העתיקה. 

סלאח דבאח, אחד השחקנים המובילים בשוק המזון בישראל. נכנס לבאר שבע עם סניף ענקי (צילום: יח''צ)


התחרות תחריף גם בתחום הסופרים: דחפורי הבניה עובדים שעות נוספות לקראת הפתיחה העתידית למרכז קניות גדול ביותר בבאר שבע. הסניף הרביעי במספר לרשת הסופרים סלאח דאבח ובניו יוקם בסמוך לאיקאה. הוא יכלול כ-28 קופות  ו-300 עובדים.

סאלח דבאח ובניו היא רשת חברות בבעלות משפחת דבאח מהיישוב דיר אל-אסד. משפחת דבאח שולטת ביותר מ-60% משוק הבשר הטרי בישראל, לצד תנובה שמחזיקה באמצעות חברת הבת שלה אדום אדום בכ-30% משוק זה.

סאלח דבאח ובניו נחשבת לאחת החברות החזקות בתחום המזון בישראל וכניסתה לבאר שבע צפויה לעורר תחרות קשה בין הרשתות, בתחום שהוא מאוד צפוף בעיר שכוח הקניה שלה יחסית נמוך. המתחרה העיקרית תהיה רשת רמי לוי, שתצטרך לבוא עם חשיבה מחודשת אל מול המתחרה הענקית שצפויה לקום בעיר. 

אחת הבעיות בבאר שבע היא הסניפים השכונתיים, שהם יקרים מאוד ומשרתים קהל שבוי. גם תחום הקניות המקוונות לא כל כך תופסת בבאר שבע בתחום המזון: הקהל אוהב ''למשש'' את הסחורה. כניסת דבאח לבאר שבע עלולה לטרוף את הקלפים, אם תהיה תחבורה ציבורית למתחם. בלי תחבורה ציבורית, ספק אם המקום יפרח. 

סניף דבאח. בבאר שבע יועסקו 300 עובדים ויהיו 28 קופות (צילום: יח''צ)

בבאר שבע גם פורחות הרשתות הלא כשרות: טיב טעם, קשת טעמים, מאניה - זוכות להצלחה רבה, לצד דליקטסים בשכונות, הפונות לקהל יוצאי חבר העמים. באר שבע היא גם עיר המחוז וכוח הקניה של היישובים הבדואים, בהם של העיר השניה בגודלה בנגב, רהט, מהווים גורם חשוב בכלכלת באר שבע. 

"היתרון הגדול בסניף החדש הוא דווקא במחלקות השונות הייחודיות שיסופקו על ידי חברת 'דאבח' עצמה ובכך יעניקו, לצד מבחר גדול ואיכות, מוצרים במחירים ללא תחרות, בהם: מחלקת בשר גדולה מהקיים היום בענף ובה שפע של בשרים טריים מידי יום ונתחים מיוחדים שקשה למצוא בכל מקום", אומר סלאח דבאח, מבעלי הרשת. 

דבאח תפנה לכל הקהילות בדרום, בו חוגגים חנוכה, חג מולד וחג הקורבן

בסניף החדש תקום מחלקת בית קלייה שתספק פולי קפה קולומביאני טרי ואיכותי בטעמים שונים שיהיו מותאמים להעדפותיו של הלקוח, וכן קלייה של כל סוגי הפיצוחים והגרעינים בטריות חסרת תקדים מידי יום. זאת לצד המחלקות הרגילות בהם מחלקת אפייה גדולה ומושקעת,מחלקת דגים , גלידריה ותנור פיצה שמיובא במיוחד מאיטליה ועוד.

הסניף החדש יהיה פתוח 6 ימים בשבוע. במקום חניה חינם . "מדובר בסניף רביעי במספר, עם שאיפה תוך זמן קצר לזלוג למרכז ולצפון עם סנפים נוספים. היתרון שלנו הוא במחירים התחרותיים, במוצרים האיכותיים במחלקות הטריות כגון הבשר והקלייה, שאין להם מתחרים בשוק וגולת הכותרת היא בחוויית קנייה בסטנדרטים בינלאומיים". דבאח מוסיף ואומר שהייחודיות של הרשת שהיא פונה לכל השפות ולכל הדתות בארץ: חוגגים חנוכה לצד חג המולד, ראש השנה לצד חג הקרבן ואנחנו יודעים להציע מוצרים שמותאמים לקהילות המגוונות של הדרום."


תגובות

End of content

No more pages to load