• 15 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''שומעים רעשי חפירה מתחת לבתים, עזה ממש קרובה לפה''

תושבים בשדרות פנו לגורמי צבא בבקשה לבדוק את מקור הרעשים שהם שומעים מדי לילה מתחת לבתים שלהם. עיריית שדרות: ''כל פניה נבדקת ביסודיות''

מנהרה שסוכלה באפריל השנה. צה''ל בודק את טענות התושבים (צילום: דובר צה''ל)

תושבים בשדרות, הנמצאת כ-800 מטרים בקו אווירי מגבול עזה, מדווחים על רעשים המומים, הלמות פטישים וקולות חפירה, הנשמעים בעיקר בלילות מתחת לבתים שלהם. התושבים פנו לגורמים בצה''ל, שהבטיחו לבדוק את הטענות. בימים אלה פועל צה''ל לניטרול מנהרות בגבול הלבנון, אחרי שמשך שנים תושבים בקו העימות דיווחו על קולות חפירה והלמות פטישים מתחת לבתיהם ואילו במערכת הביטחון ביטלו את טענותיהם. רק כעת, אחרי בדיקות, התברר כי מנהרות כאלה אכן נחפרו מתחת לבתים בצפון. 

תושבים בשדרות, בעיקר בשכונות במערב העיר, מדברים על ''דפיקות פטישים המומות, קולות חפירה, בעיקר בלילות''. אחרים אומרים, כי אם מצמידים את האזוניים לרצפות הבתים, בשעות הלילה, שומעים קולות חפירה. ''מפחיד. תושבים התחילו להריץ הודעות וואצאפ איפה שומעים קולות. אנחנו פה כמה מאות מטרים מהגבול, בית חאנון ממש קרובה. איך אתה יכול לדעת אם מישהו שם לא הצליח להגניב ציוד או שעובדים על מנהרה ישנה?''.  

דובר צה"ל מסר בתגובה לטענות התושבים כי "נשלח צוות מקצועי ייעודי לבדיקת הטענות, ועד כה לא עלו ממצאים המעידים על חפירת מנהרה במרחב''. 

בעיריית שדרות אומרים כי ''כל פניה שמגיעה נבדקת ביסודיות. אנחנו בקשר מתמיד עם האוגדה כדי לוודא שהדברים אכן נבדקים''.

סרטון ארכיון: מנהרה שסוכלה באפריל 2018, הממחיש את הקרבה בין שדרות לגבול עזה (צילום: דובר צה''ל)
​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load