• 04 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בשל ריבוי מקרי אלימות נגד נהגים: דן ב''ש תושבת לשעתיים ביום חמישי

מכות, קללות, איומים, נוסעים שלא משלמים: לנהגי דן באר שבע נמאס מהאלימות נגדם והם יוצאים לשביתת אזהרה. '' לא רחוק היום בו נהגים ירצחו בעת מילוי תפקידם'', מזהירים יו''ר ארגון הנהגים

נוסעת סוטרת לנהג, נוסע מכה נהג בדן באר שבע (מוקפים בעיגול)

מכות, קללות, איומים, יריקות, נוסעים שלא משלמים, שיימינג ברשתות החברתיות - זוהי המציאות בה עובדים נהגי האוטובוסים של דן באר שבע והתופעה אינה ייחודית לבירת הנגב. ביום חמישי תושבת התחבורה העירונית בין השעות 11:00 ל-13:00, בעקבות מקרי תקיפה בעיר, האחרון בהם תועד לפני כמה ימים.

יו"ר ארגון נהגי האוטובוסים בישראל, ישראל גנון, שארגונו הוא הגוף המייצג את רוב נהגי התחבורה הציבורית בישראל אמר בעקבות תקיפת הנהג בבאר שבע כי: "הנהגים נמצאים בסכנה יומיומית בשל האלימות אשר פושעת בכל עיר ומקום. מדובר בחציית קו אדום נגד נהג שכל רצונו היה לפרנס את בני ביתו", אמר גנון.

וידאו: נהגים מותקפים בבאר שבע. ''אדוני שר התחבורה - תתעורר'' 
​​​​​​​


"אירועי האלימות כלפי הנהגים מסלימים ועולים ותכנית למען הגנה על הנהג איננה קיימת. אנו קוראים לשר התחבורה להקים יחידה אכיפה נגד אלימות בתחבורה הציבורית וכן ליישם את מסקנות ארגון נהגי האוטובוס בישראל שהוגשו לשר לפני חצי שנה. לא רחוק היום בו נהגים ירצחו בעת מילוי תפקידם. רק בשבוע שעבר יצאו מאות נהגים ואוטובוסים למחאת ענק ושום דבר לא השתנה. אדוני שר התחבורה, אנחנו תחת מתקפות יומיומיות  תתעורר''.

לא מקרה בודד - תופעה

בבאר שבע המקרים האלה מתרחשים על בסיס כמעט יומי, כך עולה משיחות עם נהגים. נוסעים עולים מבלי לתקף את הכרטיס ומתעמתים עם המבקרים. בלא מעט מקרים, הנוסעים מעלים פוסטים בעלי אופי גזעני, במטרה לבייש את הנהגים. בשיחה עם מנכ''ל החברה היוצא, לפני כשנה, הוא סיפר כי היו נהגים שביקשו לפרוש מהחברה על רגע פגיעות אישיות מצד נוסעים, בעלות אופי גזעני. מקרי אלימות כנגד נוסעים מתועדים לא אחת במצלמות האבטחה. דן באר שבע, כפי שעולה מפניות רבות וגם משאילתות שהגשנו לא אחת, מתייחס בחומרה לכל תלונה ומתחקר אותה. בלא מעט מקרים, עיון בסרטון האבטחה  מגלה מציאות הפוכה. 

הנהגים נתונים לא אחת לאיומים וליחס משפיל, כותב שורות אלה ראה מקרים כאלה לא פעם. לא אחת, מדובר בנוסעים שרוצים לרדת שלא בתחנה, או כאלה שלא בא להם לשלם וגם, במי שסתם מחפשים עימותים כדי לזכות לרגע של תהילה ברשת. לאחרונה במוצאי שבת, למשל, עלו ילדים על קו 9 ולא שילמו וירדו כעבור תחנה, כשכל הדרך הם משתוללים באוטובוס. באותו קו, לפני כשנתיים, ילדים עלו, קיללו את הנהג, את הנוסעים וירדו כעבור דקה. אימן של הילדים הגנה עליהם, אמרה שהם ילדים טובים שאוהבים לשחק. לקרוא לנוסעת ''בת זונה'', לא כל כך עומד בקטגוריית משחק. 

בבאר שבע נהרסות באופן שיטתי תחנות של דן באר שבע ושילוט אלקטרוני מנופץ פעם אחר פעם. בדן באר שבע הגדירו כבר לפני כשנה את התופעה הזו כ''לא מובנת ומדאיגה''. 


תגובות

End of content

No more pages to load