• 04 אוגוסט 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

לא תאמינו: מצאנו דירות בפחות מחצי מיליון שקלים

בבאר שבע אפשר עדיין להשיג דירה בזול, בהרבה פחות מחצי מיליון שקלים. אין בה מחסור בדירות למכירה, כשהשכונה המובילה בכמות הדירות העומדות למכירה היא נווה זאב

בית שיאים. מצאנו בה דירת סטודיו במחיר מציעה (גוגל מפות)

הבנק לא נותן לכם משכנתא כי, מה לעשות, אתם לא מגיעים לשכר מינימום? מתברר שבבאר שבע, עדיין, ניתן למצוא דירה בכחצי מיליון שקלים, שעם מנצלים את ההטבות הרגילות (ולא את מחיר למשתכן, נניח) היא עדיין ברת השגה. בסכום החזר קבוע לאורך 25 שנה, מדובר על סדר גודל של החזר חודשי של כ-2,500 שקלים. לפי שיטת חישוב אחרת (קרן שווה), ההחזר בתקופה הראשונה יהיה 3,000 שקלים לחודש, אך יילך ויירד לכ-1,500 שקלים בהמשך הדרך. לא זול, אבל בר השגה. 

הכי זולה: 480,000 שקלים, ברחבה צדדית בשכונה ג'
רחבת שרעבי בשכונה ג' (גוגל מפות)
הדירה הכי זולה שמצאנו היא דירת 2 חדרים, בשטח 52 מ''ר, בקומת קרקע, ברחוב שרעבי בשכונה ג'. הדירה עולה 480,000 שקלים ונמצאת ברחבה שקטה, בחלק הותיק של שכונה ג'. הבניין הוא בן כ-60 שנה, אך נמצא בתוך רחבה צדדית, שאין בה תנועת מכוניות רבה. 


האם חדר נחשב לדירה? מצאנו דירת חדר ב-390,000 שקלים

יש דירת חדר, בשטח של 38 מ''ר, בבית שיאים, ברחוב יד ושם בשכונה ג'. הדירה נמצאת בקומה 9. זוהי דירת סטודיו הממוקמת, על פי תאור המוכר, ''בקרבת הרכבת, תחנה מרכזית ובמרחק קצר מהאונברסיטה... מעולה לסטודנטים וליחידים. בכל קומה בבניין קיים חדר ממ"ד ובבניין עצמו קיימת מכולת וחדר כביסה''.
בית שיאים בבאר שבע (צילום: גוגל מפות)
בית שיאים בבאר שבע, אגב, הוא הבניין עם הכי הרבה עסקאות נדל''ן בישראל. הסביבה עצמה נחמדה: בקרבת עיריית באר שבע, בית הספר למשחק, מקיף א', משכן אמנויות הבמה נמצא במרחק הליכה ויש מהמקום תחבורה ציבורית בשפע. הדירה, כמו כל הדירות בבניין הכל כך מוכר לבאר שבעים, מתוחזקת יפה. 


48 מ''ר בחביבה רייק ב-520,000 שקלים, אך הסביבה מוזנחת

מצאנו דירת 48 מ''ר, ברחוב חביבה רייק, בשכונה ג'. הדירה בקומה שניה ועברה, לדברי הבעלים, שיפוץ. בדירה יש מזגן, אבל במקרה של אזעקת אמת, תצטרכו לרוץ למקלט, היות וחדר המדרגות פתוח. החיסרון של האיזור הוא ההזנחה הפיזית. היתרון הוא דווקא בדיירים: ותיקי באר שבע, אוכלוסיה מבוגרת רבה וגם סטודנטים. תושבים במקום מספרים כי בדרך כלל - שקט שם.
רחוב חביבה רייך (גוגל מפות)
הדירה נמצאת בקרבת מרכז חנויות ואם האיזור היה נראה קצת יותר מטופח, זו הייתה הזדמנות נהדרת. בהמשך נמצא חלק ממש מוזנח של שכונה ג', איזור רחוב גוש עציון.


איפה יש הכי הרבה דירות למכירה בבאר שבע?

בשכונה ו' יש 144 דירות למכירה, הזולה בהם דירת חדר ב-395,000 שקלים. בנחל עשן יש 119 דירות, מכון לרגע הבדיקה. הזולה בהם, דירה 4 חדרים ב-790,000 שקלים. בשכונה י''א יש 59 דירות למכירה, מרביתן דירות 2 חדרים, במחירים מתחת ל-600,000 שקלים. 

בנווה זאב יש הכי הרבה דירות למכירה: 183 והמחירים מתחילים במעט פחות מתחת ל-900,000 שקלים. בשכונה ד', לעומת זאת, עומדות 123 דירות, מרביתן דירות 2 חדרים במחירים של כ-480,000 שקלים. 

בבאר שבע כולה יש כ-1,400 דירות למכירה. יש עוד מספר בלתי ידוע של דירות לא מאוכלסות, השייכות למשקיעי נדל''ן שלא מצליחים או לא רוצים להשכיר אותן. הסיבות שונות ומשונות. תופעה מוכרת, אודותיה קיבלנו הרבה דיווחי גולשים, היא סינון שוכרים. בעלי נכסים רוצים ''שוכרים איכותיים'', מילה מכובסת ל''לא רוצים חד הוריות, מקבלי קצבאות, מיעוטים, מובטלים ועוד. רוצים: סטודנטים, בעלי מקצועות חופשיים וצעירים עם ארנק תפוח. 

כמו כן, בבאר שבע נבנות בימים אלה אלפי דירות, חלקן במסגרת פרויקט מחיר למשתכן. מדובר בהיצע נוסף על זה הקיים. ההנחה היא שעשרות אלפי תושבים חדשים יגיעו לבאר שבע בעקבות הקמת קריית המודיעין, שתמשוך לעיר איכותיים וחזקים מהמרכז. ניסיון עיר הבה''דים, עם זאת, מלמד אחרת. 

(מקור הנתונים: אתר מדלן)תגובות

End of content

No more pages to load