• 15 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אחרי שבועות של שקט: בלוני חבלה נחתו ליד גן ילדים בשדות נגב

הגבול העזתי מתחמם שוב: בלוני חבלה נתחו ליד גן ילדים ובשטח מושב זרוע במועצת שדות נגב. חבלני משטרה ניטרלו את שני המטענים

בלון חבלה שאותר ליד גן ילדים בשדות נגב (צילום: משטרת ישראל)

שישי מתוח בגבול עזה: היום התחדשו העימותים על גדר המערכת ולאחר שבועות ללא בלוני תבערה נחתו הבוקר בלוני חבלה בסמוך לגן ילדים באחד היישובים ובשטחים של מושב זרוע במועצת שדות נגב. אל הבלונים הוצמד מטען. חבלן משטרה ניטרל את המטענים. 

במערכת הביטחון מעריכים כי העימותים בגדר עלולים להתחדש במלוא עוצמתם, אחרי שביום שישי האחרון נהרגו ארבעה מפגינים. הארגונים העזתיים מדברים על יום שישי זה כ''יום מבחן''. צה''ל ערוך לאורך הגבול עם צלפים ואמצעי איסוף מודיעין אוויריים כאשר הצפי הוא לניסיון עזתי ליצור חיכוך מחודש. החשש הוא כי הארגונים בעזה ישובו לקרוא להמונים לצאת להפגנות בגדר ובחסותן יהיו ניסיונות חדירה לשטח ישראל ופגיעה בכוחות באמצעות מטענים.

ישראל הזהירה את חמאס, לבל ינסה לחמם את הגזרה בחודשים הקרובים, בהם תיערך מערכת הבחירות. התקופה שעד יום הבחירות תהיה אחת הרגישות בגבול. בעוטף עזה יודעים כי עניין סבב נוסף אינו שאלה של האם אלא של מתי. כפי שקרה בסבב האחרון, חמאס הוא זה ששולט על גבוה הלהבות, יוזם ומסיים סבבים. מולו, ממשלת ישראל אינה מעוניינת בעימות רחב, בטח לא בחודשים הקרובים. 

למרות המסר הישראלי, מארגני צעדות השיבה קראו השבוע לאלפים לשוב ולהפגין ליד הגדר, וניכר כי הריסון שהונהג עם השגת ההבנות, פחת במידה ניכרת.  

במשטרה שבים וקוראים לציבור לנקוט במשנה זהירות בכל הקשור לחפצים חשודים מעין אלו - בלונים ועפיפונים, העלולים להכיל בקרבם חומר נפץ ו/או חומרי בערה העלולים לסכן את שלום הציבור, ובדגש על הסברה לילדים בדבר הסכנות הטמונות בפריטים הנמצאים בשטח ושאינם מוכרים.  בכל איתור של חפץ חשוד יש לדווח למוקד 100 של משטרת ישראל ולהותיר את הטיפול בחפץ החשוד לשוטרי וחבלני משטרת ישראל.

תגובות

End of content

No more pages to load