• 24 יולי 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אותיות רשימתו החדשה של בנט - כשם רשימת השכונות של יהודה אלוש

הבוקר הודיע נפתלי בנט כי אותיות רשימתו החדשה יהיו צל''ש, שמה הרשום של צעירים למען שכונות שהקים יהודה אלוש לפני כמעט 30 שנה. אלוש הופתע: ''נגן על השם, לא ביקשו מאיתנו רשות''

צעירים למען שוויון בבאר שבע (צילום מתוך אלבום פרטי של ז'קלין לוי)

אתמול השיקו נפתלי בנט ואיילת שקד, במסיבת עיתונאים סוערת, את מפלגתם, שסיעתה בכנסת תישא את השם ''הימין החדש'', שם שכבר מעורר אי נוחות בקרב חוגים בישראל והבוקר מפרסם אריק בנדר במעריב, כי אותיות הרשימה יהיו צל''ש, שם בו השתמשה תנועת צעירים למען שכונות ומאוחר יותר, צעירים למען שיוויון, שהוקמה בשנת 1990 על ידי יהודה אלוש, שמשון בונקר חיים בר יעקב ופעילים נוספים בבאר שבע.

צל''ש מוכר לנו מאיזה מקום. הציוץ של אריק בנדר הבוקר (צילום מסך)​​​​​​​

התנועה פעלה כעשור ולא התמודדה בזירה הפוליטית, לא לעירייה ולא לכנסת. בשנות פעילותה צל''ש ביקשה לטפל בפערים של השכונות הותיקות בבאר שבע, בין אם בתשתיות, בחינוך ועוד. התנועה פעלה גם לאפשר את קבלתם של בני השכונות לאוניברסיטת בן גוריון ולקידום נוער השכונות. התנועה פורקה, בשל חילוקי דיעות בין חבריה: בעוד שאלוש וחברים אחרים תמכו בתהליך השלום, חברים אחרים שברו שהתהליך יזיק.

מאוחר יותר, על רקע גזירות התקציב של ממשלת הראשונה ב-2002, קמה ''זעקת כל העם''. הגזירות פגעו קשה בתושבים רבים בבאר שבע: קצבאות הילדים קוצצו באופן חד, קצבאות וגמלאות הביטוח הלאומי קוצצו בדרגות שונות, כאשר המטרה הייתה להכריח את מקבלי הקצבאות לצאת לעבודה, מבלי לקחת בחשבון את היקפי האבטלה בבאר שבע והעובדה שרבים אינם משתכרים בה שכר מינימום.

''שמעתי הבוקר על השימוש באותיות צל''ש כאותיות המפלגה ואני מבקש להגן על השימוש בשם הזה. נבחן מה המעמד המשפטי'', אומר אלוש. 

תגובות

End of content

No more pages to load