• 19 ינואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הרב קרליץ ביקש לפסול תוצאות הבחירות בב''ש, ביהמ''ש דחה ערעורו

הרב נחום קרליץ, שמעד בראש רשימת דרכי נועם, טען כי בבחירות לעירייה נפלו ליקויים וביקש לקיימן מחדש. בית המשפט דחה הבוקר את ערעורו

הרב נחום קרליץ (צילום: פייסבוק)

בית משפט לעניינים מנהליים בב"ש קיבל את עמדת הפרקליטות ודחה את ערעורו של מתמודד בבחירות למועצת העיר באר שבע, במסגרתו ביקש לבטל את הבחירות בעיר.

המערער, נחום קרליץ, שהתמודד בבחירות בעיר ב"ש בראשות רשימת דרכי נועם, טען כי התקיימו ליקויים אשר יש בהם להשפיע על תוצאות הבחירות ולכן יש להורות  על בטלותן ולקיימן מחדש. בין היתר נטען, כי הקלפיות נפרצו בחשאיות בשלהי יום הבחירות תוך ניצול תורפה של השומרים בכל אתר ואתר וכן נטען כי פתקי ההצבעה הוחלפו.    

פרקליטות מחוז דרום אזרחי, באמצעות עו"ד ירון פנש, יצגה את משרד הפנים בערעור, ודחתה מכל וכל  את כל טענות המערער. הפרקליטות טענה, בין השאר, כי הערעור אינו אלא נסיון לדוג עילות לערעור באשר הן, המבוססות על סברות והשערות בלבד וללא כל תימוכין עובדתיים.   

בית המשפט (כב' השופטת ח' סלוטקי) כאמור דחה את הערעור וקבע בפסק דינו כי "לא התקיימו בבחירות הנדונות ליקויים היורדים לשורשו של עניין כנדרש בפסיקה, או ליקויים שיש בהם כדי להשפיע על תוצאות הבחירות".

כמו כן, חויב המערער בהוצאות בסך של  10,000 ₪ לטובת משרד הפנים.

תגובות

End of content

No more pages to load