• 15 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

גדל בב''ש - ומונה לסגן נשיא אוני' בן גוריון

פרופ' רז ילינק, יליד באר שבע, מונה לתפקיד סגן הנשיא ודיקן למחקר ופיתוח, במקומו של פרופ' דן בלומברג, שסיים את תפקידו

פרופ' רז ילינק (צילום: דני מכליס, אוניברסיטת בן-גוריון)

הועד המנהל של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב אישר היום את המלצתו של נשיא האוניברסיטה, פרופ' דניאל חיימוביץ, למנות את פרופ' רז ילינק לתפקיד סגן הנשיא ודיקן למחקר ופיתוח, במקומו של פרופ' דן בלומברג, שסיים את תפקידו. פרופ' ילינק מתחיל את תפקידו לתקופה של ארבע שנים.

פרופ' רז ילינק נולד וגדל בבאר שבע וחבש את ספסלי אוניברסיטת בן-גוריון עוד כילד, כאשר לקח חלק ב"חוגי מדע לנוער". את התואר הראשון בכימיה סיים בהצטיינות יתרה באוניברסיטה העברית בשנת 1988. הוא המשיך לדוקטורט בכימיה באוניברסיטת קליפורניה, ברקלי בשנת 1993, ולאחר מכן השלים פוסט דוקטורט באוניברסיטת פנסילבניה.

בשנת 1996 הצטרף פרופ' ילינק לסגל המחלקה לכימיה באוניברסיטת בן-גוריון. כמו כן, כיהן כפרופ' אורח באוניברסיטאות פנסילבניה, Johns Hopkins University, Jilin University (סין) ו-NYU-Shanghai (סין).

תחומי המחקר של פרופ' ילינק מגוונים: החל מחקר המנגנונים המולקולריים של מחלות עמילואידיות כמחלת האלצהיימר, דרך פיתוח חיישנים כימיים וביולוגיים, כימיה של מוצרי מזון, מערכות ננו-חלקיקים, חומרים אופטיים מתקדמים, ומערכות אגירת אנרגיה.  הוא פרסם כ-180 מאמרים מדעיים בכתבי עת מובילים, כתב 4 ספרים, והגיש כ-15 בקשות פטנט.

בין הפרסים בהם זכה פרופ' ילינק – Roger-Siegel-Braun Prize של האקדמיה הישראלית, Toronto Prize,  The Ruth L. Kirschstein Senior Fellowship Award of the National Institutes of Health (NIH)  ועוד.  מלבד פעילותו האקדמית, פרופ' ילינק הינו פעיל סביבתי, יו"ר עמותת "תושבים משפיעים במודיעין" (ע"ר) הפועלת לשמירת שטחי הטבע והמסדרון האקולוגי סביב העיר.


תגובות

End of content

No more pages to load