• 15 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

המשמר החברתי מחלק ציונים: לח''כ החברתי ביותר יש עבר באר שבעי

היו"ר לשעבר של אגודת הסטודנטים בבן גוריון וח"כ בהווה - במקום הראשון במדד החברתי של הכנסת: איציק שמולי נבחר על ידי המשמר החברתי על סמך פעילותו בכנסת היוצאת - כתבנו בכנסת, משה פריאל, מדווח

החברתי ביותר: ח''כ איציק שמולי (צילום: 784OR / CC0)

המשמר החברתי של הכנסת מפרסם היום את המדד החברתי של הכנסת ה-20  ומי הח''כ החברתי ביותר.  המשמר החברתי של  הכנסת צמח מתוך תנועת המחאה של קיץ 2011 במטרה לקדם חקיקה חברתית ושויונית ולחזק את בית הנבחרים אל מול לחצי הון שלטון. במהלך השנים הצטרפו מאות מתנדבים מכל חלקי האוכלוסייה הישראלית בכדי לפעול בתחומי הכלכלה הבריאות החינוך הרווחה הדיור והתעסוקה.

כתבתו של משה פריאל: המשמר החברתי בכנסת - סיכום קדנציה

​​​​​​​


ארגון המשמר החברתי פועל בשני מעגלים מעגל המשקיפים הנמצאים בדיוני וועדות הכנסת  ומעגל המחקר והתיעוד. פרסום המדד החברתי בסיום כל מושב בכנסת הוא החלק המשמעותי בארגון .

מי מחברי הכנסת זכה במקום הראשון והפגין אחריות פרלמנטרית נמרצת בנושאי חברה רווחה ובריאות ומי נמצא בתחתית המדד?
השנה זכה שוב במקום הראשון  ח"כ איציק שמולי (מפלגת העבודה) יו"ר לשעבר של אגודת הסטודנטים  באוניברסיטת בן גוריון,   שהקפיד להגיע למליאת הכנסת ולהצביע בעד הצעות חוק חברתיות.

יחד עם שמולי נמצאים בחמישיה הראשונה חברי הכנסת דב חנין, חיליק בר, נחמן שי ואילן גילאון.

בתחתית דירוג האפוזיציה נמצאים עמיר פרץ, יאיר לפיד, ציפי לבני ואורלי לוי אבוקסיס, שהכריזה לא מכבר על הקמת מפלגה חדשה שמצעה תישא אופי חברתי.

בקואליציה נבחרו כחברתיים כל חברי הכנסת של סיעת כולנו: מירב בן ארי שזכתה במקום הראשון,  טלי פסקוב במקום השני, וחבריהם לסיעה חומד עמאר, אכרם חסון ורועי פולקמן זכו במפלגה הבולטת חברתית בקואליציה.

בתחתית המדד נמצאים חברי הכנסת נאווה בוקר, בצלאל סמוטריץ' ויעקב אשר אשר ככול הנראה העדיפו ליישר קו עם המשמעת הקואליציונית ולא עם טובת הציבור.

תגובות

End of content

No more pages to load