• 06 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צעירים מארה''ב יפתחו אפליקציות עבור פארק קרסו למדע

18 צעירים השוהים בב''ש במסגרת תכנית BIG IDEA Gap Year, מתגוררים ליד אוניברסיטת בן גוריון כדי להתערות בעיר ומפתחים אפליקציות לטובתה

משתתפי התכנית (צילום: פארק קרסו למדע)

18 צעירים מארצות הברית, משתתפי תוכנית BIG IDEA Gap Year, ייפתחו אפליקציות עבור פארק קראסו למדע. הצעירים מתגוררים מזה כארבעה חודשים בבאר שבע, בקרבת אוניברסיטת בן גוריון, מה שלדעת יוזמי התכונית מחזק את הקשר שלהם עם העיר. התוכנית הוקמה בשיתוף הסוכנות היהודית, עיריית באר שבע, משרד הקליטה ואגף התקשוב בצה"ל ופועלת מזה שנתיים. 

דותן טמיר, מנכ"ל BIG IDEA ואחד ממקימי התוכנית: "אחרי 4 חודשים שהמשתתפים גרים בבאר שבע, זה הזמן שלהם להחזיר לקהילה ואנחנו שמחים ומתרגשים שהם יכולים לעשות את זה עם פארק קרסו למדע".

במסגרת התכנית, בני הנוער עוברים קורסים מקצועיים לפיתוח אפליקציות ותכנות ובמהלכה יפתחו אפליקציה באופן עצמאי. בהמשך התוכנית הם עתידים להשתלב בחברות סטארט אפ במסגרת התמחות, ויצברו ידע וניסיון כדי שיוכלו להצליח בתחום גם בעתיד.

במפגש בין נציגי התוכנית לד"ר נצח פרביאש, מנהל פארק קרסו למדע, הוחלט שזה המקום למימוש פרויקט הסיום של התוכנית. "אנו רואים את הנגשת המדע והטכנולוגיה כחלק מהמטרות העיקריות של הפארק. שיתוף פעולה מסוג זה הפותח בפני קבוצת צעירים ממדינות אחרות את תשתיות הפארק, הידע והצרכים הייחודים, הוא שיתוף כמעט ברור מאליו עבורנו", מספר פרביאש.

במסגרת הפרויקט, חניכי ה-GAP יישמו את מה שלמדו במשך 4 חודשי הקורס ויפתחו אפליקציה למען 'פארק קרסו למדע'. הפיתוח יעשה במסגרת זמן של חודש המחולק לארבע תקופות זמן של עבודה מאומצת. מעיין האקתון מתמשך לזיהוי צרכים, בנייה ותכנות האפליקציה ולבסוף שיווקה.

18 המשתתפים של הGAP YEAR יחולקו ל-4 צוותים של כ-4-5 משתתפים בכל צוות. כל צוות יקבל ליווי של אנשי מקצוע מומחים בתחומם, מנטורים ומרצים שילוו אותם בשלבים השונים של בנית האפליקציה, משלב התכנון ופיתוח הרעיון ועד הביצוע בפועל והבקרה על התוצר.

התוצרים שיפותחו יהיו לרשות המוזיאון והמטרה היא שהם ישפיעו לטובה על החברה בבאר שבע - בין אם האפליקציה תעודד הגעה למוזיאון, עידוד שיתופי פעולה טכנולוגים, קידום הנוער הטכנולוגי בעיר ועוד.

קרדיט

תגובות

End of content

No more pages to load